Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea030302

Epilepsia si condusul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut pt toti.Ma numesc Andreea si am 25 ani.De la varsta de 8 ani m-au diagnosticat cu epilepsie.Nu stiu despre ce fel de epilepsie e vorba pt ca parintii mei mi-au ascuns asta mai tot timpul in copilarie.Prima criza s-a manifestat la televizor,tot ce era alb la televizor ma atragea ca un magnet.Ma duce-am si state-am in fata lui si umblam la sonor dandu-l ba mai tare ba mai incet pana ce ramanea-m fara vedere si m-i se dade-a capul pe spate de mai multe ori,iar dupa aceea lesina-m.Asa am avut cred ca 2 -3 ani la rand cel putin odata la 3 luni.Pe la 11-12 ani am inceput sa nu mai am asa crize,erau mai rare,una sau doua pe an.Pe la 14 ani nu mai aveam nimic si mi-am intrerupt singura medicamentele fara sa spun la nimeni,imi era rusine ca lumea sa stie ca am epilepsie.Am observat doar ca nu pot merge la discoteca sau in locuri unde era foarte aglomerat cu muzica foarte tare si lumini puternice.1 an nu am avut nici o criza.Deci la 15 ani am facut o usoara criza,dar tot nu m-am m-ai dus la doctor.La 17 ani am ramas gravida si am nascut un baietel sanatos.Iar la 19 si ceva mi-a revenit boala.Este posibil ca dupa atata timp sa revina???Acum i-au medicamente si urmez tratamentul cum trebuie(aproape).Eu locuiesc in Austria si sunt de parere ca nu v-oi gasi niciodata un medic mai bun ca acela care l-am avut in Ro.Din pacate el a murit.Din pacate eu si fumez si serviciul nu-mi permite sa dorm la o ora preferabila pt boala aceasta,sunt barman-ospatar int-o pizzerie si ajung cateodata si la ora 23-24 acasa.Nici la ora actuala eu nu merg la discoteca,in schimb am carnetul dar problema este ca nu pot conduce singura un drum m-ai lung de exemplu sa conduc pana in Romania.De ce????Multumesc si toate cele bune la toti!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×