Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Acneea - o problema medicala sau de cosmetica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fondul de ten usuca fata!Nu e o solutie in cazul tau.

Iti recomand sa renunti la carne, dulciuri, fast food si sa treci pe fructe, legume, peste...:jester: Bea multa apa-iti va hidrata pielea.

pt fata-masca de argila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA MI SE pare in general corect ce ai scris despre acnee...eu am avut probleme destul de grave cu acneea am urmat niste sfaturi ..de aici probleme acnee si surprinjator am rezovat problema asta.

Va pup si va doresc sa scapti de acnee .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dormi min 8h/noapte. nu iti pune mainile pe fata in continuu,, pulverizeaza apa termala din cand in cand pt revitalizare (daca nu folosesti fond de ten). sport&sauna!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna la toata lumea...sunt din constanta si am si eu probleme cu acneea,bine nu severa.de cand am incetat sa iau anticonceptionale m-am trezit plina de cosulete pe fata gat si decolteu,in prima faza crezand ca e intoxicatie,si am fost la dermatolog.am fost la doctorul NOCIVIN DANIEL, auzind foarte multe lucruri bune despre el.acesta mi-a prescris o solutie preparata in farmacie,apa termala avene, aerius si sapunul pe baza de sulf harrogate.mi-a recomandat sa ma feresc de soare si de imbracaminte sintetica,si sa nu mai fac exces de fond de ten pt ca dauneaza.mi-a spus sa revin intr-o luna.pe aici se aude ca este unul dintre cei mai buni dermatologi din tara!o sa revin cu informatii dupa tratament!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut, iau roaccutane cam de o luna si inca nu se vede nici un rezultat. Si-au facut aparitia decat efectele adverse, buzele uscate si au inceput sa imi apara basicute uscate in palme si pe talpi si am mai observat o tendinta de a m-i se lua pielea pe maini.

Prima data luam 3 pastile pe zi, insa m-i se uscau buzele foarte tare si doctorul meu m-a sfatuit sa iau numai 2 pastile pe zi.

Este normala aceasta exfoliere a pieli din palme si talpi? Si dupa cat timp de la inceperea tratamentului incep sa dispara cosurile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine draeq ti-a zis sa iei Roacutane?

Ia Doxicilina.1/zi timp de o luna.

Intrerupe tratamentul.

Roacutane are efecte adverse pe timp indelingat. :spiteful:

Du-te la medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Cele mai bune raman produsele naturiste. Eu folosesc cam de 1 luna un produs naturist pe baza de aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie si sunt extrem de multumita.

 

De fapt e un kit de tratament, se numeste Dr. Harris`Original Dermal Magic(exfoliant si hidratant). Este intr-adevar cel mai bun.

 

 

Succes!

Editat de heidy
reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

 

Cele mai bune raman produsele naturiste. Eu folosesc cam de 1 luna un produs naturist pe baza de aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie si sunt extrem de multumita.

 

De fapt e un kit de tratament, se numeste Dr. Harris`Original Dermal Magic(exfoliant si hidratant). Este intr-adevar cel mai bun.

 

 

 

Succes!

Inainte sa ma apuc de tratamentul cu Roaccutane am incercat tot felul de alifii date de medic si nu numai, fara nici un rezultat. Sper sa mearga cu Roaccutane, insa pana acum nu vad nici un rezultat. Sunt curios dupa ce perioada incep sa apara rezultatele.

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! :P Sunt si eu o fata cu o fatza de monstru (ehh, stiu, suna cam ciudat) :yes: Well, este un fel de a spune. Am gasit din intamplare acest forum si m-am decis sa ma alatur si eu :P Sper ca nu e vreo problema... :)

In orice caz, nu o sa va plictisesc cu povestea mea :doh:, insa pe scurt as vrea sa va spun ca am o fatza oribila din cauza cosurilor (mai degraba, a acneei) pe care nu o mai suport :soc:

Foarte mult ma streseaza si punctele negre & punctele albe fiindca chiar daca le storc, acestea revin fiind bine "infiltrate" in piele :yes:

Fatza mea arata oribil deoarece am niste cosuri mari in zona T care sunt rosii, uneori cu puroi si daca vreau sa le storc sau ceva de genul ca sa scap de ele imi raman niste cicatrici oribile! :lol: :rot:

As vrea sa impartasim impreuna cateva tratamente naturiste sau tot felul de produse care ne-ar putea ajuta si ce parere aveti in privinta dermatologilor & cosmeticienilor :o:

M-am gandit sa cumpar de la farmacie aceasta crema Zineryt sau Zynerit? :lol2: :roll:

Iar daca cineva a folosit-o, as vrea sa va rog sa-mi spuna ce efecte are si daca ar trebui sa o incerc :roll:

Daca nici aceasta nu va functiona, atunci ma tem ca am sa recurg la o crema din USA in valoare de 120 RON (un milion doua sute lei vechi) e putin mai scumpa, dar se aud numai lucruri bune despre ea si m-am documentat si am discutat cu mai multi clienti care au incercat-o :o:

Va multumesc! :D

Cu stima,

Monster Face! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au trecut deja 10 luni de la tratamentul cu roaccutane, am mai scris pe forum am luat 10 mg/zi dar este bine mai am decat cateva puncte albe sub piele si sunt putin iritat pe fata dar a meritat. Sa sper ca dupa terminarea tratamentului adica peste 2 luni voi fi complet vindecat si ca nu vor mai aparea, va voi tine la curent. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×