Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Acneea - o problema medicala sau de cosmetica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca esti cuminte si o asculti pe moazela Bydy, nu-ti iei ban, eventual....bani.

 

 

deci.....cat vorbiram, ai facut rost de albastru de metil.....antidepresiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vezi ca vine moazela Bydy si o sa se minuneze ca ce cauta la psihologie topic cu cosuri si cu probe de cinema.

 

Mdea, las ca aparui eu.

 

Mutat topic la frumusete (si combinat cu altul deja existent). :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am acnee de aprox 3 ani, ...

 

 

O sa ai cat traiesti ... eu n-am avut asa pe fata multi niciodata si am o piele de papusa insa imi mai iese cate una pe locuri imposibile de imaginat!!!! si devin si dureroase ale naibii de bubite!!! Le lipesc cu tape sa nu ma enerveze!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfaturi utile despre tratarea cosurilor acasa.

A incercat cineva vreunul dintre ele?

 

Cosurile de pe frunte sunt de multe ori cauzate de matreata sau de parul gras. O data pe saptamana optati pentru un sampon bun anti-matreata atat pentru a o tine la distanta, cat si pentru a scapa de cosurile de pe frunte. Pentru a fi si mai eficient cautati un sampon ca re contine ketaconazol, un medicament anti fungic, care functioneaza cel mai bine in tratarea matretii. Ori de cate ori va dati cu ulei pe par, nu-l lasati sa va ajunga pe frunte sau pe obraji, ci legati-l la spate sau purtati o cordeluta. Spalati-va parul la o zi dupa aplicarea uleiului pentru a-l mentine curat.

 

Pasta din lemn de santal

Luati o bucata de lemn de santal, umeziti-l si frecati-l de o piatra curata, pentru a face o pasta. Folositi-o pentru a va vindeca cosurile de pe frunte. Puteti adauga apa de trandafir sau suc de castravete. O alta reteta: 2 lingurite de praf de lemn de santal, 1 lingurita de miere si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un utilizator mai vechi si daca ati citit ati aflat ca eu am urmat tratamentul cu roaccutane timp de 1 an de zile o pastila pe zi, apoi jumatate de an o pastila la 2 zile, + bioselenium zinc dimineatza. Creme hidratante si retin-a alternat cu isotrexin. In momentul de fata a trecut mai bine de un an jumate si nu mai am nici o problema, am avut o acnee foarte vulgara si acum daca mai imi apar 5-6 cosuri pe saptamana si am tenul foarte curat dar folosesc in continuare cremele pentru ca medicul mi a spus sa le folosesc mult timp de acum inainte si tenul din gras a ramas uscat si acum si se normalizeaza de la crema hidratanta. Eu sunt pentru roaccutane si sfatul meu este sa mergeti la un dermatolog bun ( am incercat foarte multi pana am gasit omul potrivit) si sa nu va dati batuti ca altfel veti ajunge sa aveti semne, cicatrici etc. Cine vrea mai multe detalii si poze cu mine ca sa vedeti ca nu mint contact pe privat si tineti minte nu trece cu varsta!!! Sunt cazuri de peste 30-40 de ani si tot au probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×