Sari la conținut
Forum Roportal
Josh Me

Doctore , tu esti speranta mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa ramanem la presupunerea dinainte ca eu sunt nebun. oricum mi-as dori sa traiesc si eu intr-o lume minunata ca a voastra unde calitatile umane si nu marlania sunt apreciate :suicide:

 

Nu am spus ca esti nebun,departe de mine gandul...

Nu traim intr-o lume minunata , traim doar intr-un reala , cu frumusete si uratenie, cu valoare si non valoare. Toate acestea fac parte din viata si lumea in care traim.

Ce te-ar putea impiedica sa apreciez o calitate umana ? :suicide:

Editat de Rrami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, gresesc pentru ca nu toti/toate gandesc asa cum zisei mai sus. insa de -astia sunt peste tot, obosesc ingrozitor cand ii simt in preajma, sunt acceptati, de multe ori apreciati pentru ca cei care gandesc normal rar isi dau seama ce e cu adevarat in capul lor.

 

asa e, eu numa prin mahalale umblu. si femeile da, niciodata nu vbesc despre asta. da' nepotrivirea sexuala la face ce se refera? la diferentele de opinie in privinta destinului?

 

saracele, sufera chiar. din dragoste. ce frumos :crazy: insa devin puternice si fac ce vor cu fraierii care se comporta omeneste cu ele. legea junglei nu-i asa?

 

 

Tu probabil ai trait intr-un mediu in care s-a intamplat des ca un spintecator sa fie mai simpatizat decat un baiat normal. Intradevar, nu contest, baietii rai o sa fie intotdeauna o slabiciune, pentru mine personal, si nu numai, sunt sigura, dar repet : nu cred sa existe femeie care sa vrea bataie ca o demonstrare a masculinitatii, si nici femeie care sa aleaga un barbat dupa cat de mare are sula. Asta e batut in cuie.

 

Nu am zis ca tu umblii numai prin mahalale. Am spus ca probabil vorbesti de femeile din mahalale. Nu-mi baga cuvinte-n gura. Si nici n-am zis ca nici o femeie, in nici o circumstanta, nu vorbeste despre marimea organului barbatului ei. Citeste mai cu atentie, te rog. O femeie in adevaratul sens al cuvantului, repet, nu va face din asta un criteriu si nici subiect de discutie la ceaiul de la ora 5.

 

Ceea ce faci tu se numeste generalizare. Da, de obicei, femeile sufera mult din dragoste, chiar daca o arata sau nu. Noi, spre deosebire de voi, gandim si analizam amanuntit, si asta e demonstrat stiintific. Iar tu inca nu ai inteles ce este aceea o femeie de vorbesti asa. Noi suntem puternice prin prisma noastra, nu batandu-ne joc de barbatii aceia omenosi.

Ca tot ai pomenit de legea junglei, m-am convins.

Editat de .Goddess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus ca esti nebun,departe de mine gandul...

Nu traim intr-o lume minunata , traim doar intr-un reala , cu frumusete si uratenie, cu valoare si non valoare. Toate acestea fac parte din viata si lumea in care traim.

Ce te-ar putea impiedica sa apreciez o calitate umana ? :cry:

 

 

nimic :flowers: ... respectiva fata cred ca e prea imatura ca sa isi dea seama ca nu banii ii va lua in mormant cu ea . Si ca traieste alaturi de cineva in sila doar pentru a duce o viata mai buna . :-j .. Nici nu cred ca imi bvoi mai bate capul cu ea pentru ca nu merita iar eu am facut tot ce s-a putut pana acum .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baiatu care a inceput topicu nu mai posteaza?ce a facut cu respectiva fata??

 

 

Constat ca nu merita .... am incercat tot posibilul dar nu reusesc sa o conving ca poate e mai frumos sa ai pt cine sa te trezesti dimineata si sa ai pt cine trai .:ok: .. $ ne conduce lumea in orice privinta , nu numai in dragoste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Constat ca nu merita .... am incercat tot posibilul dar nu reusesc sa o conving ca poate e mai frumos sa ai pt cine sa te trezesti dimineata si sa ai pt cine trai . :P .. $ ne conduce lumea in orice privinta , nu numai in dragoste

 

poate vrei sa reformulezi ca nu am pricepit nimic ...oi fi prea blonda :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate vrei sa reformulezi ca nu am pricepit nimic ...oi fi prea blonda :beee:

 

:doh: nu esti blonda . incercam sa spun ca "ea" e o persoana pentru care fericirea inseamna banii. oricat am incercat nu am reusit sa ii ischimb parearea

 

:roll: nu esti blonda . incercam sa spun ca "ea" e o persoana pentru care fericirea inseamna banii. oricat am incercat nu am reusit sa ii ischimb parearea

 

 

 

si .. scz.. nu ai inteles din cauza mea ... nu postasem cui trebuie raspunsul :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iarta-ma ca te-am facut sa-ti bati capul cu cu elucubratiile pe care le-am zis. eu sunt prea prost ca sa traiesc. probabil ai dreptate

 

 

Pai n-ai cum sa fii prost, atat timp cat ai probleme existentiale de genul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iarta-ma ca te-am facut sa-ti bati capul cu cu elucubratiile pe care le-am zis. eu sunt prea prost ca sa traiesc. probabil ai dreptate

 

Daca eu am dreptate, asta nu inseamna ca tu esti prost, hernandez. Niciodata sa nu lasi pe cineva sa te faca sa te simti asa, si in nici un caz sa nu te consideri asa. Nu esti prost pentru ca avem pareri si viziuni diferite.

Imi place sa-mi bat capul, ma tine in alerta. Deci hai sa continuam. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×