Sari la conținut
Forum Roportal
amoramo44

Masti pe baza de plante

Postări Recomandate

Personal, prefer produsele naturale, mierea, fructele, ceaiuri, care pot avea efect, atat intern cat si extern (masti). Daca stiti RETETE....pentru ten, pentru par, pentru unghii.

 

De exemplu, feliile de castravete si de cartof crud dezumfla ochii si atenueaza cearcanele.

Uleiul de masline, caldutz, intaraste unghiile si parul.

Si plantele dau rezultate extraordinare in cosmetica, bai de aburi, cataplasme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate sunt foarte bune si cele naturale si eu folosesc castravete ptr.ten,miere,lamaie,banana si fiola de vitmina C ,o fioala imi ajunge sa-mi dau de 3 ori.Ptr.par folosesc mult ulei de masline in ultimii 3 ani cred ca am pus 5kg,am mai folosit si de migdale care este foarte,foarte bun dar si foarte scump.imi mai pun si in cap vitamina C 4 fiole la 6-7 ore ma spal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru par e foarte bun si galbenusul de ou.

Se maseaza in parul umed si se lasa 5-10 minute sa actioneze.Dupa care se spala normal parul cu sampon,balsam.Folosit o data pe saptamana,parul devine mai stralucitor,matasos si firele se ingroasa. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da Lore chiar am nevoie sa se ingroasa am un par lung aprope de fund dar sa rarit foarte tare.......am avut o mare perioada de stres cred ca asta a provocat caderea.....galbenusi de ou imi pun dar foarte rar....o sa iti ascult sfatul si voi pune o data pe saptamana.Nu vreau sa-l tai ptr. ca,sa rarit m-am chinuit mult sa ajuga la lungimea asta 3 ani si nu iti spun cate uleiuri am bagat in par.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×