Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

The Nun e prost, pentru că atunci când l-am văzut prima dată nu știam la ce să mă aștept. L-am văzut la o bucată de noapte și după aia mi-a fost frică să mai merg afară, unde am centrala, să mai bag ceva pe foc.

Stupid movie!

 

Bine, după aia l-am mai văzut de vreo trei ori, că l-au tot băgat pe HBO, dar mi-am învățat lecția și am pus pe foc înainte de a vedea filmul! Eee! Ori suntem deștepți, ori nu.

 

Am văzut recent pe FilmBox "Rust Creek". Nu părea foarte interesant la început, am crezut că e o poveste banală despre o răpire, dar m-a prins și a fost neașteptat de bun! Chiar îl recomand!

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

November 2017 - un folk sinistru si ciudat cum n-am mai pomenit. Estonian.

Mi-a placut la nebunie.

”Sa ne punem poalele si pantalonii in cap pentru ca ciuma sa creada ca avem doua funduri si sa ne lase in pace”.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas uimita! Nu ma asteptam la un astfel de scenariu, mai ales ca situatia parea ceva ce mai aparea si in alte filme sau carti SF. Unii dintre pamanteni visau ca Terra este invadata de ET. Un familist, om serios, cu nevasta, copii, visa cum pamantenii erau invadati si avea imagini de cosmar.  Aparuse o tensiune in relatia de familie si otia lui ii spunea ca sa mearga la psiholog, in speranta ca vor inceta cosmarurile! Cosmarurile s-au dovedit a fi chiar informatii dintr-o realitate care-a si aparut pe Terra. Surprinzator este ceea ce a urmat...!

https://www.youtube.com/watch?v=-ePDPGXkvlw

Am revazut si filmul "IO". Un scenariu care poate sa apara si in realitate, la cat este de poluata planeta.

https://www.youtube.com/watch?v=y3GLhAumiec

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Transcendence

De multa vreme mi-l recomanda Netflix dar am zis ce e prostia asta, sa iti uploadezi constiinta inainte de moarte si nu m-am uitat. Dar am citit de curand ca se lucreaza intens la asta in realitate, asa ca m-am uitat. Culmea e ca are legatura putin si cu topicul meu cu emotiile. Filmul a fost mai amplu si mai adanc decat mi-am imaginat. Recomand. Nu este o capodopera, dar scenariul e bun, joaca actori buni si sigur nu-l veti considera pierdere de vreme.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Fiero a spus:

Il trec pe lista. Sper ca are traducere in romana.

Eu cu traducere in romana l-am vazut

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme n-am rabdare sa ma uit la filme, cand incepe cu discutii nonsense am terminat cu pierderea timpului.  Voiam sa ma uit dar SF deloc nu ma preocupa si ma mir ca n-am auzit de acest film desi ascult stirile din Hollywood zilnic si-mi intra pe Yahoo automatic.   La TV ruleaza gunoaie, pana si YouTube s-a schimbat si numai ce le convine insira, prezinta Tari doar in limbi orientale, acum nici limba nu se mai poate schimba, nici in scris.  M-am uitat azi la Finlanda ca e prima oara cand am vazut tara asta si se vorbea in engleza o ora.   Recomand.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heroic Losers 2019. Film argentinian. Niste oameni simpli sunt jefuiti de un bancher si un avocat, si planuiesc sa se razbune. Bine realizat, amuzant si inspirational.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×