Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut Miami Bici pt ca au fost atatea comentarii malitioase pe marginea lui ca m-au facut curioasa. I-am dat un 7 - mi-au placut peisajele si au fost si cateva faze funny, reiesite mai mult din traducerea eronata a unor cuvinte din engl in rom

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/28/2020 at 8:02 PM, King1 said:

O sa scriu maine cum mi s-a parut al doilea :cowboy:

Jocurile foamei. Al doilea, cel mai bun dintre cele trei vazute pana acum, si intra la categoria bun, treiul - slab.

Mai ramane al patrulea de vazut.

Editat de King1
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Abbie3 said:

Al patrulea? Nu stiam ca exista; am citit si cartile; parca se opreau la 3? Hm. Sa caut.

Am vazut Mouse Hunt; il cautam de vreo 10 de ani; l-am gasit undeva cu subtitrari in romana. Acum ca nu avem program caut comedii vechi si le vad cu copiii. Nu mai e ocazie speciala, de weekend sau ceva, sa stam sa ne uitam la un film, sau doua, sau trei.

Sunt asa: Jocurile foamei - 2012, Jocurile foamei: sfidarea - 2013, Jocurile foamei - Revolta - asta are Partea I si Partea a II-a, aparute in 2014 si 2015.

Sunt la ultimul, deocamdata am pus pe pauza dupa vreo ora si jumatate ca sa fac si alte chestii, sa mai citesc. Vad restul inainte sa ma culc.

Pana acum nu m-a incantat asa tare. Poate finalul final salveaza totusi...

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valeu, da' ce-am bocit la film. Frumos tare, emotionant.

La un moment dat s-a mutat Piticanie de pe burta si s-a asezat pe spatarul canapelei, cu capul pe umarul meu. A stat acolo pana la sfarsit, cu cate un 'miu, miu' si o labuta pe fata, de parca incerca sa ma consoleze. Ii plac tare mult cainii, nici nu zici ca-i pisica. 

  • Like 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traieste de doua ori, iubeste o data. Sunt unele filme pe care le simti de la inceput, stii ca o sa-ti placa sau nu, asta e genul de film, am stiut de la primele scene ca imi va placea foarte mult. Un om aflat la apus, fost profesor de matematica si diagnosticat cu Alzheimer, Emilio se decide sa isi reintalneasca marea iubire, asa ca da peste cap vietile celor din familia lui pentru a-l ajuta sa-si implineasca dorinta. Am ras foarte mult, dar am si plans la fel de mult. E ciudat si emotionant sa vezi cum iubirea autentica dintre doi oameni gaseste mijloace de comunicare chiar si atunci cand creierele acestora sunt compromise definitiv. E pe Netflix.

Si melodia din film

 

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 01.05.2020 la 0:24, King1 a spus:

Sunt asa: Jocurile foamei - 2012, Jocurile foamei: sfidarea - 2013, Jocurile foamei - Revolta - asta are Partea I si Partea a II-a, aparute in 2014 si 2015.

 

   Atatea sunt "Jocurile foamei"? No, o sa le caut si o sa ma uit si eu la toate!

 

https://ro.wikipedia.org/wiki/Equilibrium_(film)

Sper ca  omenirea sa nu ajunga intr-o astfel de situatie, ca cea din film si sa fie supusa unei astfel de "echilibrari"...!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca am spus aici, recomand Alb orbitor celor care doresc sa vada un un film care sa descrie ceva asemanator situației in care ne aflam azi.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Carrie Pilby, un film pe care l-as compara cu briza marii intr-o zi sufocanta de vara. O tanara de 19 ani, frumoasa, geniala (la propriu) si amuzanta, incearca stangaci sa evadeze din singuratatea in care s-a baricadat si sa isi cauta fericirea sub indrumarea unui psiholog simpatic. Daca vreti sa va binedispuneti, va recomand filmul.

  • Like 5
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×