Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 26.04.2020 la 2:36, ♫ Blues ♬ a spus:

Am mai vazut unul acum, tot caz real.  Si-am bocit, mama ei de viata!

The Boy Who Harnessed the Wind (2019)

Nu pot spune mai mult decat cea care a scris acest comentariu la film:

 

L-am vazut si eu. Chiar e deosebit. Multumesc de recomandare.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.09.2012 la 4:47, The Unknown a spus:

Liceenii - Extemporal la Dirigentie (1987) pe You Tube ... vad pentru prima oara acest film, ce mare schimbare de la vremea cand eu am fost la liceu.  De mentalitatea asta eu n-am avut parte, era altfel totul.   Felul de gandire, prioritatile, exprimarea si toata comportarea e un soc pentru mine ...

Costin Mărculescu, unul din liceenii renumiti a murit inainte de vreme de conditii medicale existente printre care si Depresia era suspectat de prieteni.   Eu nu-l tin minte din filme dar e pacat ca nu s-a gandit sa se controleze mai des la doctori, pacat ca prietenii n-au fost prea influentiali si sa-l insoteasca la doctori.  Nu s-ar fi intamplat dezastrul identic cu Cristina Ţopescu.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare dc au schimbat astia interfata Imdb, acum trailerul este sus si se incarca automat. urasc sa ma uit la trailere! nici nu se poate opri, daca dai click se deschide fereastra video ahhhhhhhhhhhhhhhh:spam:

 

on: ma uit la serialul Fauda, sunt la sez 3. ok, ii dau un 8, atinge o alta tema decat majoritatea. Homeland in schimb a fost mult mai bun, cred ca o sa il revad.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Saddeea a spus:

e bun? vad ca are nota mica....il aveam si eu in lista dar am renuntat sa-l mai vad

Mie mi-a placut pentru ca te tine in suspans, si finalul nu este cel pe care-l astepti.

Notele de pe imdb sau alte siteuri nu sunt intotdeauna un indicator pentru mine.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea, 5.8 nu e o nota mica, 3 ar fi o  nota mica pe IMDB. Un film poate avea rating 5-6 pe IMDB pentru ca e film de nisa, nu a adus destui recenzenti ca sa se sedimenteze un rating mai bun. Multi dintre cei ce voteaza si opineaza pe IMDB au o gandire simplista, comerciala, si trag in jos ratingul pentru ca nu e film cu supereroi sau e prea complicat pentru mintea lor. Eu ma uit intotdeauna si pe ratingul filmului pe Rotten Tomatoes. E drept ca aia te descurajeaza, dar sunt mai putin biasati in opinii, se vede ca au mai multa obiectivitate in analiza. Un rating de 30% pe Rotten e chiar ok pentru a da filmului o sansa. La final merg pe intuitie.

Recomandarea mea de azi: Family life 1971, de regizorul Ken Loach. Psihologic, film care da de gandit, surprinde multe din interactiunile vietii moderne.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×