Sari la conținut
Forum Roportal
scumpica21

Cum sa faci un barbat sa se intoarca la tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in fine old story . era pe vremea cand nu ma stia in real .

 

 

on topic nimeni nu se mai intoarce :crazy:

 

 

nu sunt de acord cu tine. se intampla sa se mai si intoarca, dar poate fi prea tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt de acord cu tine. se intampla sa se mai si intoarca, dar poate fi prea tarziu...

 

si daca se intoarce...pentru cat timp ...o zi ,o luna ...un an....nu se merita ,e dureros ,dar trece ..caci noi oamenii avem o calitate ...uitam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca se intoarce...pentru cat timp ...o zi ,o luna ...un an....nu se merita ,e dureros ,dar trece ..caci noi oamenii avem o calitate ...uitam

 

asta spuneam si eu. se poate intampla ca la revenirea lui tu sa-ti dai seama ca de fapt nu-l mai doresti inapoi. sa fie prea tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana se intoarce eu beau :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decat asa sfaturi mai bine deloc .... voi cei cu capul pe umeri ati cu piciorul la tot ca asa pare a fi mai bine sau logic...

In dragoste nu tot ce faci sau se intampla este bine... dar daca se termina cu bine este cel mai frumos...

Eu unul iti zic doar atat daca ti la persoana aceea arata-i ( acum mai depinde si ce simte el pentru tine si ce a fost, dar daca ai fost cu totul speciala pt el isi va aduce aminte si va actiona ca atare), nu prea ma pricep la cuvinte dar incearca sa il readuci aproape ... din toata chestia asta sa nu incepi nu stiu sa fi si tu putin ambitioasa( ai vazut ambitia si orgoliu nu sunt bune)...

Ti-am zis nu ma pricep la cuvinte alese dar o sa iti spun doar atat:

Varsta poate este de vina la ceea ce spun dar sa stii ca si el si tu daca faceti urmatorul pas gresit o sa regretati nu acum nu peste 5 ani ... abia cand o sa fiti fiecare cu familia sa... o sa va spuneti ca ati facut o mare greseala...( o sa va iubiti si sotul/sotia...copii) dar va veti aduce aminte de aceea persoana si va veti gandi ca ar fi fost "mai bn cu el/ea'' acum se poate sa gresesc destul de mult .... nu din experienta o spun dar in viata ai parte de mai multe " iubiri'' dar exista una care este potrivita pentru fiecare .... si daca veti alege gresit am mai spus-o o viata intrega veti avea regrete( de cele mai multe ori se intampla asa, din diferite motive alegeri gresite , idei gresite, s.a.m.d)

Deci nu renunta la iubirea ta nici pana in ultima clipa daca el este aceea persoana va face ce trebuie si va veti impartasi iubirea... totusi se poate ca el sa greseasca la randul lui ca si tn si sa isi dea seama dupa o perioada de cand tu nu o sa il mai curtezi exista si posibilitatea aceasta.... asa ca doar asteapta si nu face greseli in asteptarea aceasta... incearca sa faci cv pt ceea ce iubesti si pretuiesti

(acum totul se rezuma la o perioada... din tot ce am spus aici nimic nu este 100% ok....poate pana la urma el nu este acel suflet pereche...)

Deci lupta si incearca sa recastigi iubirea si aratai cu adevarat ce inseamna pentru tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca barbat cu ceva experienta, nu degeaba am 28 de ani, iti pot spune ca in mare parte, valabil si la femei si la barbati, pentru a-l tine aproape pe cel de langa tine e necesar sa nu il iubesti. Da stiu ca pare ciudat insa asa e. Am avut femei de toate genurile, cele care m-au iubit au ajuns sa nu-mi mai placa, m-au atras cel mai mult cele care ma faceau sa fumez 2 pachete de tigari pe seara si sa fac ture cu masina pana la 2-3 noaptea de nervi prin oras. Asta e natura umana, suntem masochisti, priveste cuplurile, el un dobitoc ea cu ochiul vanat, de ce nu-l paraseste? Sau el o dulceata de barbat si ea o cotoroanta ce-l tine sub tocul de 10cm, eventual l-ar insela cu cel mai bun prieten al lui, el si-ar vinde si chilotii pentru ea...

 

Iar ca raspuns la ce iti doresti tu, eu as zice asa. Uita-l :) N-a fost sa fie al tau. Se va intoarce candva la tine :tease:

Editat de Johnny_S

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce conceptie... Poate pe tine reusesc sa te tina langa ele doar femeile CARE NU-TI ARATA CA TE IUBESC asta inteleg ca e disparant sa-ti zica din minut in minut vai ce mult te iubesc, dar sa spui ca femeile care te-au iubit au ajuns sa nu-ti mai placa...pai fratele meu tu nu esti facut pt dragoste, fara suparare!!! Iar tu nu esti indeajuns de matur sa dai sfaturi...barbatii se maturizeaza mai greu... :hi: Nici al meu nu e matur "pe deplin" cum l-as vrea eu la 39 de ani... :boss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×