Sari la conținut
Forum Roportal
scumpica21

Cum sa faci un barbat sa se intoarca la tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 22 de ani! Am avut o relatie care a durat mai bine de 4 ani, o relatie frumoasa cu bune si rele. Eram destul de rea caci nu stiam ca il iubesc asa de mult, dar nu am gresit numai eu. Acum mai bine de doua luni ne-am certat dintr-o prostie. El a fost cu altcineva, eu la fel, dar nimic serios. Mi-am dat seama ca am nevoie de el si ca e cea mai importanta persoana pentru mine! Asa ca am incercat sa il aduc inapoi, dar nu ma vrea. Nu imi spune ca nu mai simte nimic pentru mine, se poarta frumos, dar spune ca simte ca nu are pentru ce sa se intoarca inapoi. Ce sa fac? Nu mai pot sta fara el, am nevoie de el si il iubesc mult de tot! Credeti ca indiferenta ar fi o solutie sau sa mai incerc sa ii arat ceea ce simt? Mi-e frica sa nu il sufoc, nu stiu ce sa ma fac!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea

iti dau un sfat:

pastreaza in amintirea ta tot ce a fost frumos, suav din acea iubire

vei suferi dar nu-i un cap de tara...toti am trecut prin asa ceva

acum inca esti prea prinsa si ratiunea ta se distreaza putin, dar va trece curand

e bina sa-ti impui un moment de reflectie si sa inveti din fiecare incercare a vietii

din fosta prietenie e important sa iesiti amandoi castigati, si asta o puteti face cu intelepciune

impaca-te mai ales cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 22 de ani! Am avut o relatie care a durat mai bine de 4 ani, o relatie frumoasa cu bune si rele. Eram destul de rea caci nu stiam ca il iubesc asa de mult, dar nu am gresit numai eu. Acum mai bine de doua luni ne-am certat dintr-o prostie. El a fost cu altcineva, eu la fel, dar nimic serios. Mi-am dat seama ca am nevoie de el si ca e cea mai importanta persoana pentru mine! Asa ca am incercat sa il aduc inapoi, dar nu ma vrea. Nu imi spune ca nu mai simte nimic pentru mine, se poarta frumos, dar spune ca simte ca nu are pentru ce sa se intoarca inapoi. Ce sa fac? Nu mai pot sta fara el, am nevoie de el si il iubesc mult de tot! Credeti ca indiferenta ar fi o solutie sau sa mai incerc sa ii arat ceea ce simt? Mi-e frica sa nu il sufoc, nu stiu ce sa ma fac!!!

 

Păi de obicei preţuieşti ceva sau pe cineva de-abia după ce l-ai pierdut... :butcher:

 

Dacă ţi-a spus clar că nu te mai vrea, nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Time heals. Move on. Ai incercat deja sa-i spui ce si cum, a zis Basta!, nu vad ce mai este de facut. Nu te apuca sa-l disperi cu telefoane, mesaje, atentie, nu-l sufoca. Da-i spatiu si lasa-l cu o amintire frumoasa. Ar fi pacat sa isi aminteasca despre tine ca despre ''nebuna ce-l teroriza cu ''intoarce-te la mine babe''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea as avea ce sfaturi sa iti dau pentru ca nu am cine stie ce experienta. dar stiu un lucru: sa nu te arati prea disperata, sa nu il agasezi pentru ca in primul rand te injosesti. pastreaza-ti respectul fata de tine si iubeste-te pe tine mai mult decat orice si oricine (si nu ma refer la narcisism). in rest, asculta-i pe "cei mai mari" :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 22 de ani! Am avut o relatie care a durat mai bine de 4 ani, o relatie frumoasa cu bune si rele. Eram destul de rea caci nu stiam ca il iubesc asa de mult, dar nu am gresit numai eu. Acum mai bine de doua luni ne-am certat dintr-o prostie. El a fost cu altcineva, eu la fel, dar nimic serios. Mi-am dat seama ca am nevoie de el si ca e cea mai importanta persoana pentru mine! Asa ca am incercat sa il aduc inapoi, dar nu ma vrea. Nu imi spune ca nu mai simte nimic pentru mine, se poarta frumos, dar spune ca simte ca nu are pentru ce sa se intoarca inapoi. Ce sa fac? Nu mai pot sta fara el, am nevoie de el si il iubesc mult de tot! Credeti ca indiferenta ar fi o solutie sau sa mai incerc sa ii arat ceea ce simt? Mi-e frica sa nu il sufoc, nu stiu ce sa ma fac!!!

 

UITA-L!

in general barbatii nu au curajul(?) sa-ti spuna ca nu te mai vor. si atunci incearca sa te determine pe tine sa spui ca nu mai vrei. totul e chestiune de timp. cauta-ti preocupari, citeste, iesi cu prietenii, fa sport si vei vedea ca iti va trece.

el nu te mai iubeste, nu te mai vrea si chiar iti pierzi vremea. iar daca totusi ma insel, cu atat mai interesat va fi sa se intoarca la tine. indiferenta e mai interesanta. :offtopic:

mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa raman toti singuri... el nu o mai vrea, ea nu mai insista, timpul trece ... el se intoarce dar ea e indiferenta... el pleaca, ea regreta... si se duce totul... vine altul si o iei de la capat :butcher: ... anii trec ... :offtopic:

 

on: nu exista reteta in dragoste si nu exista cuvantul ''injosire'' atunci cand iubesti ...

daca chiar crezi ca e ceva intre voi nu renunta... mai ia o pauza ... dar te intorci

daca chiar crezi ca merita nu renunta ... nimic nu e usor :o:

 

parerea mea :hi:

Editat de estella
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-e frica sa nu il sufoc, nu stiu ce sa ma fac!!!

 

Eu cred ca 3 BJ / day e suficient (dimineata+pranz+seara)

 

Dar vezi ca riscul de sufocare se muta la tine...

 

 

numai bine, si sper sa se intoarca la tine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca 3 BJ / day e suficient (dimineata+pranz+seara)

 

Dar vezi ca riscul de sufocare se muta la tine...

 

 

numai bine, si sper sa se intoarca la tine !

:butcher: si cum se face ?? ii trimite mesaj pe mobil ca vine la un trio BJ ?? :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:butcher: si cum se face ?? ii trimite mesaj pe mobil ca vine la un trio BJ ?? :offtopic:

neaaa... tre sa fie surpriza

 

cand se vede cu el..."intmplator", zice salut - salut si poc, in genunchi, in cadere desface si slitul si ... restul scrie in carte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×