Sari la conținut
Forum Roportal
scumpica21

Cum sa faci un barbat sa se intoarca la tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca barbat cu ceva experienta, nu degeaba am 28 de ani, iti pot spune ca in mare parte, valabil si la femei si la barbati, pentru a-l tine aproape pe cel de langa tine e necesar sa nu il iubesti. Da stiu ca pare ciudat insa asa e. Am avut femei de toate genurile, cele care m-au iubit au ajuns sa nu-mi mai placa, m-au atras cel mai mult cele care ma faceau sa fumez 2 pachete de tigari pe seara si sa fac ture cu masina pana la 2-3 noaptea de nervi prin oras. Asta e natura umana, suntem masochisti, priveste cuplurile, el un dobitoc ea cu ochiul vanat, de ce nu-l paraseste? Sau el o dulceata de barbat si ea o cotoroanta ce-l tine sub tocul de 10cm, eventual l-ar insela cu cel mai bun prieten al lui, el si-ar vinde si chilotii pentru ea...

 

Iar ca raspuns la ce iti doresti tu, eu as zice asa. Uita-l :hi: N-a fost sa fie al tau. Se va intoarce candva la tine :boss:

In primul rand : nu mai generaliza !

Probabil crezi ca de la inaltimea celor 28 de ani ai tai, detii adevaruri universal valabile pentru problemele intregii umanitati. Ori nu este asa!

Daca tu ai o personalitate tipic masculina, ce cauta sa fie dominat sub diverse forme, pentru ca doar asa ii creste nivelul adrenalinei, in materie de femei nu sti nimic.

Altfel ai fi stiut ca, noi, femeile, cautam altceva decat va doriti voi, barbatii.

 

Adevarat ca in viata fiecarui fiinte, indiferent de sex, apare o perioada a aventurilor, in care ne dorim sa cunoastem diversi parteneri, sa facem diverse lucruri, ce multe pot fi categorisite teribiliste sau tandre.

Apoi apare periioada in care iti definitivezi principiile, si iti accentuezi prioritatiile.

O femeie adevarata isi va dori sa fie iubita si sa iubeasca.

Un barbat imatur, sa nu isi asume responsabilitati si sa traiasca aventuri de o noapte.

 

Acestea sunt carateristici largi ale indivizilor ce duc un mod de viata civilizat.

Mai departe intervin particularizarile, in functie de individ, gen, personalitate si experienta de viata.

 

Asadar, "pustiule", mai ai de invatat ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca barbat cu ceva experienta, nu degeaba am 28 de ani, iti pot spune ca in mare parte, valabil si la femei si la barbati, pentru a-l tine aproape pe cel de langa tine e necesar sa nu il iubesti. Da stiu ca pare ciudat insa asa e. Am avut femei de toate genurile, cele care m-au iubit au ajuns sa nu-mi mai placa, m-au atras cel mai mult cele care ma faceau sa fumez 2 pachete de tigari pe seara si sa fac ture cu masina pana la 2-3 noaptea de nervi prin oras.

Tinere, iti dai cu firma in cap. Te afirmi cu experienta si totusi, spui ca unele te faceau sa dai ture si sa fumezi.

:doh:

 

Pai, daca ai avea experienta buna, adica succes, ai stii ca are balta peste, deci nu are cine sa te enerveze pt ca in urmatoarele 5 minute ai alta noua.

Cum sa te enerveze vreuna cu care inca nu esti legat prin copil sau casatorie? Nu esti legat, ca barbat de succes, in urmatoarele minute ai ce femeie vrei tu. Barbatii ca lumea nu sunt pe toate drumurile si femeile stiu asta. Daca ai atuu-rile necesare, esti deja vanat de un grup din care poti alege jmechereste.

 

Mai ai de invatat sau, cine stie? Du-te la sala si ia-ti o masina mijto!!!

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai sa te miri, insa experienta se castiga numai cu NEEEEEEEEEXT!

Deranjeaza?

 

Experienţa de fustangiu, da. :doh:

Nu mă deranjează dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....spune ca simte ca nu are pentru ce sa se intoarca inapoi........

pai, el nu a spus ca nu mai simte nimic ptr tine in schimb a spus altceva "nu mai are de ce sa se intoarca", deci..daca nu-s sentimente, de ce sa se mai intoarca?

tu, iubindu-l, ai simtit ca tre' sa te intorci la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbati ca lumea nu sunt pe toate drumurile ?!

Hm, ma faci sa rad. Serios!

In primul rand ca, barbati sunt pe toate drumurile.

Defineste acel atribut "ca lumea" ca sa iti dovedesc cat de mult te inseli.

 

Ai idee cati barbati intorc capul si mai apoi se impiedica, numai daca le zambesc in treacat pe strada ?

Tocmai de aceia nu exista barbati ca lumea.

Toti sunteti ca niste copii mari.Intotdeuna veti dori o jucarie noua.

Asa ca, definitia ta este de fapt un oximoron.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta depinde de motivul .... De ce a plecat???? si de acolo incepe fantezia eventualei intoarceri.

Eu personal nu as avea nevoie de el veci odata ce m-a parasit!!!!!!

Nici n-as putea deschide gura sa-l salut macar. :doh::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbati ca lumea nu sunt pe toate drumurile ?!

Hm, ma faci sa rad. Serios!

In primul rand ca, barbati sunt pe toate drumurile.

Defineste acel atribut "ca lumea" ca sa iti dovedesc cat de mult te inseli.

 

Ai idee cati barbati intorc capul si mai apoi se impiedica, numai daca le zambesc in treacat pe strada ?

Tocmai de aceia nu exista barbati ca lumea.

Toti sunteti ca niste copii mari.Intotdeuna veti dori o jucarie noua.

Asa ca, definitia ta este de fapt un oximoron.

intorc capul dupa tine????? si atunci nu sunt barbati ca lumea???? desigur stai prost la capitolul replici(postul tau de mai sus e dovada ) dar iti ramine ''frumusetea'' .. atentie pe viitor nu deschide gura ca spulberi farmecul :o::meeting:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai idee cati barbati intorc capul si mai apoi se impiedica, numai daca le zambesc in treacat pe strada ?

Tocmai de aceia nu exista barbati ca lumea.

Toti sunteti ca niste copii mari.Intotdeuna veti dori o jucarie noua.

Asa ca, definitia ta este de fapt un oximoron.

Frumoaso, eu una nu am inteles ce ai vrut sa zici...

pana la urma aia de intorc capul dupa tine sunt "ca lumea" sau nu ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×