Sari la conținut
Forum Roportal
doar_xxx

Daewoo Matiz

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parca e la misto masina aia. Jumate din valoarea ei e tuning-ul cu elemente sportive, reusit de altfel. Rezultat: o masina care arata ca un hot hatch, pe care o turezi nervos pe soselele patriei din toti cei 60 de cai ca sa te depaseasca orice pensionar cu un Tucson? 8) :P

6000 era al meu, fara imbunatatiri, doar cu aer conditionat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca e la misto masina aia. Jumate din valoarea ei e tuning-ul cu elemente sportive, reusit de altfel. Rezultat: o masina care arata ca un hot hatch, pe care o turezi nervos pe soselele patriei din toti cei 60 de cai ca sa te depaseasca orice pensionar cu un Tucson? 8) :)

Si asta e aproape nou, proprietarul are o firma de tuning si l-a tunat doar pentru reclama. Nu ma intereseaza sa ma alerg cu toti prostii in trafic, cu atat mai mult cu pensionarii cu Tucson :P In fine, gusturile nu se discuta...sau mai bine zis, vulpile care n-ajung la struguri zic ca-s acri :lol:

 

Tocmai, ca are tot matiz. De la 50 abia in viteza a 4-a bag, e mult prea devreme pt a 5-a. Raman la urechea mea muzicala, dupa 60-65...

Saracul matiz, il compatimesc... la motorasul ala de 800cm3 sa-i bagi a V-a dupa 80 :P Fiecare conduce cum il duce capul :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fine, gusturile nu se discuta...sau mai bine zis, vulpile care n-ajung la struguri zic ca-s acri :lol:

 

M-ai prins. Ei, lasa, intr-o buna zi va rasari soarele si pe ulita mea si voi conduce si eu o masina. Cu ajutorul Domnului, poate va fi un Matiz tunat. 8) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demonteaza-le de pe bete si monteaza-le la loc, poate au iesit un pic din imbinari, daca lamela de cauciuc e foarte tocita sau are stirbituri mari trebuie cumparate alte stergatoare. :o:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nu mai e fixat bine. Oricum cind il scoti sa-l fixezi din nou, te uiti si daca e tocit sau stirbit. Partea de cauciuc se uzeaza in timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au facut probleme si la sters de cand cu inghetul de iarna asta.... nu se mai pliau bine pe parbriz... am mers odata cu geamul murdar tot, ca m-a stropit un tir :o:

Atrebuit sa ma dau jos oleak sa tin apasat cu mana pe stergatorul din partea mea ca sa faca un pic de lumina :crazy:

 

Aaaa, nu cred ca e tocita. Poate nu mai e fixata bine. Azi m-am uitat si trepida la partea de jos cand se chinuia sa alunece pe geamul ud...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar ce tre sa scot, doar lama de cauciuc sau ce? Cum o mai bag dupa aia la loc?

Nici nu m-am uitat bine la ele... a stat cam mult saraca in parcare cu zapada asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×