Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela_cam

Par decolorat, vopsit...etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru ca sunt mai putin de 10% sanse sa gasesti pe cineva capabil in saloane :D toate fac experimente pe parul tau. M-a tuns sora mea acum, a tuns tot ce mai era ars si m-a vopsit iar si sunt foarte multumita acum. Nu a prinds deloc pe vf pentru ca era total depigmentat nu ca nu as stii sa ma vopsesc avand in vedere ca ma vopsesc de mai bine de 6 ani acasa :jester: si pe prietenele mele tot eu le vopsesc si ma roaga asta pt ca sunt foarte multumite de rezultat, altfel n-ar face-o. Nu m-as duce la salon pe pot de cobai si sa le mai si platesc pt asta =)) as fi nebuna. am calcat acum 8 ani intr-un salon si am dat peste o desteapta, ca majoritatea, care atunci cand i-am zis sa-mi ia varfurile a zis "da. ok" si la sfarsit cand m-am uitat parul meu era pana la umar. inainte sa ma tunda era trecut de mijlocul spatelui. mi-a tuns mai bine de 15 cm. de atunci sa nu le mai vad pe incapabilele astea. Toate sunt la fel

 

 

Asta sunt eu, dupa tunderea varfurilor si vopsire cu wellaton rosu cireasa. A iesit identic ca mostra. ma asteptam sa iasa inchis pe baza pe care o aveam, dar m-a lasat fara cuvinte. Wella este pt mine cea mai buna vospea. Mi-a dovedit-o in timp si o spun din experienta proprie. Am folosit multe marci de vopsele, pe prietenele mele le fac pe fiecare cu altceva si pot spune ca Wella este cea mai buna.

 

http://i654.photobucket.com/albums/uu262/s...n_roses/2-2.jpg

 

 

Abia astept sa-mi creasca, nu am avut pur si simplu ce face. Nu mai prindea nimic pe varfurile alea. Acum e atat de moale si fin. Astept sa creasca acum, nu mai tund nimic. Dar ce-i drept sunt multumita ca este foarte sanatos acum!

Editat de Distress

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa incepi sa folosesti o vopsea fara amoniac fara oxidant. Revlon este foarte buna.

Oricum ai avut mult curaj...si eu m-am vopsit blonda, decolorat figuri, la saloane de fitze si mi-au nenorocit domnishoarele de acolo parul. Am fost nevoita sa tund scurt la un moment dat. Si aveam aceeasi problema ca tine . Ma faceam satena si imi curgea culoarea de pe par din cauza blondului ce a fost inainte. Acum sunt bine parul a crescut blondul nu mai exista si am optat pentru roshcat :D

Cea mai buna varianta este vopseaua fara amoniac si fara oxidant. Sa nu recurgi la decolorare....ar fi pacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da da inteleg.. si eu am trecut printr-o decolorare, de fapt mai multe. Acum 1 an si 4 luni m-am decolorat de 3 ori in 2 luni ca sa ajung de la negru albastrui vopsit la saten mediu aramiu. Am constatat ca ma arata ingrozitor de stearsa iar sambata asta m-am facut rosul asta care imi place atat de mult si este exact nuanta pe care o vroiam si imi placea de mult timp insa parca nu aveam curaj, mi-era ca nu-mi va sta bine, insa samabata am facut pasul. si sunt ff multumita. De la acele 3 decolorari pur si simplu mi s-a distrus parul. la aceasta vopsire am tuns 10 cm inainte sa aplic vopseaua. erau varfurile terminate, total depigmentate nu mai prindea nici negru daca puneam. Nu ca mi se decolora vospeaua, nu. nu prindea 5 cm la varfuri, nu mai exista pigment, nu mai avea pe ce sa se fixeze. In rest prindea perfect. Bun, m-a vospit sora mea ca de obicei cum ma face de atatia ani de ziles ma vospeste foarte bine de fiecare data si cand m-am uscat era o dunga de 5 cm la varfuri jos pe care nu prinsese! stii cum arata? un caramiziu sters, ceva ingrozitor si erau de nepieptanat. Aveam parul tuns drept insa i-am spus sa ia tot ce vede caramiziu! se vedea perfect ce trebuie tuns. Asa ca m-a tuns in scari mari ca sa creasca sa se egaleze repede si acum ce vezi in poza de sus este parul sanatos crescut de 1 an si 4 luni. parul care a fost decolorat a fost tuns pt ca pur si simplu nu-l mai suprtam. eu ador parul lung :blink: vreau sa creasca repede abia astept sa-l vad mai lung. acum e sanatos si are si putere sa creasca ca de la un timp nu mai crestea! adica se rupeau varfurile desi pieptanam cu asa o grija.. si deci se dovedeste ce am zis: si acasa si la salon :jester: ti se distruge parul. asa ca deja ma apuca nervii cand aud lumea "du-te la salon!" de ce? pot sa-mi distrug, daca e, parul pe gratis acasa. nu trebuie sa mai si platesc pt asta :D

Editat de Distress

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ete ca mi-am facut iar suvite, dar textura parului arata naspa, e umflat si pare ars.

recomandati-mi masti (nu balsamuri), tratamente, ceva ca lumea, sa isi revina.

dove par vopsit! criminal! luv iit !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dove par vopsit! criminal! luv iit !

 

Eu ma vopsesc cu Prestige dar folosesc dupa fiecare baie tratament bifazic pentru par color de la Anian. Imi mentine culoarea in par mult mai mult timp, il face stralucitor. Nu trebuie sa ma vopsesc asa des. Tratamentu se gaseste in Oradea in farmacii dar se poate comanda si pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu este sa incepi sa folosesti o vopsea fara amoniac fara oxidant. Revlon este foarte buna.

Garnier sau Casting la fel de bune. Mai bun Castingul, oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu sunt satenta deschis natural, m-am facut bruneta si mi-am dat seama ca nu imi place, si oricum nu a prins foarte bine. In fine, greseala mea, acum vreau sa ma fac blonda si nu stiu ce sa fac, sa incerc cu vopsea sau apa oxigenata? mi-e ca cu vopsea nu o sa se vada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am o mare problema m-am facut blonda acum un an si mi-am distrus tot parul...il am despicat ,ars, se toceste, si nu m-am mai tuns de 7 luni , dar el se micsoreaza pe fiecare luna...Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat un tratament daca mi puteti recomanda sa mi reveina parul la normal si sa-mi creasca mai repede :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am o mare problema m-am facut blonda acum un an si mi-am distrus tot parul...il am despicat ,ars, se toceste, si nu m-am mai tuns de 7 luni , dar el se micsoreaza pe fiecare luna...Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat un tratament daca mi puteti recomanda sa mi reveina parul la normal si sa-mi creasca mai repede :o:

Masca pentru par degradat de la Gerovital dupa fiecare spalare. Apoi, trebuie sa cam tunzi parul la o luna jumatate, doua si sa-l vopsesti o culoare mai inchisa [saten sau ciocolatiu] ca sa nu se vada ca e degradat. Sa nu folosesti vopsea cu amoniac, iti vei arde parul si mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×