Sari la conținut
Forum Roportal
Liviapft

Catalizator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

As avea si eu nevoie de o recomandare, masina mea nu are catalizator, cand am cumparat-o nu am vazut asta...

Nu sunt o experta, vreau acum sa ma duc cu ea la itp si as vrea sa-mi iau un catalizator, mai ieftin, puteti sa-mi recomandati ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua,

 

As avea si eu nevoie de o recomandare, masina mea nu are catalizator, cand am cumparat-o nu am vazut asta...

Nu sunt o experta, vreau acum sa ma duc cu ea la itp si as vrea sa-mi iau un catalizator, mai ieftin, puteti sa-mi recomandati ceva?

 

acum depinde ce masina ai - eu am un volkswagen si iau piese de la src piese auto ca au preturi ok. in principiu au piese pentru o larga mare de masini, da si tu un mail, spune-ti of-ul si vezi daca au catalizator pentru masina ta si cat costa. intrebarea nu costa nimic, pe urma vezi tu ce faci cand primesti raspunsul. auzi? pe viitor, cand mai cumperi ceva, ia si tu un (semi)profesionist cu tine (nu zic ca eu sunt, e doar in sfat sa intrebi intre prieteni)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum depinde ce masina ai - eu am un volkswagen si iau piese de la src piese auto ca au preturi ok. in principiu au piese pentru o larga mare de masini, da si tu un mail, spune-ti of-ul si vezi daca au catalizator pentru masina ta si cat costa. intrebarea nu costa nimic, pe urma vezi tu ce faci cand primesti raspunsul. auzi? pe viitor, cand mai cumperi ceva, ia si tu un (semi)profesionist cu tine (nu zic ca eu sunt, e doar in sfat sa intrebi intre prieteni)

da... asa o sa fac, si nici afaceri cu nush ce neamuri, nu mai fac:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua,

 

As avea si eu nevoie de o recomandare, masina mea nu are catalizator, cand am cumparat-o nu am vazut asta...

Nu sunt o experta, vreau acum sa ma duc cu ea la itp si as vrea sa-mi iau un catalizator, mai ieftin, puteti sa-mi recomandati ceva?

Daca nu are catalizator din fabrica, poti sa-l uiti.

Daca are catalizator din fabrica, insa este defect(spart, colmatat, etc.) ai mai multe posibilitati.Vezi pe la dezmembrari, sunt mai ieftine...insa nu ai garantia ca e 100% ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles ai o Supernova, deci catalizatorul ar trebui sa fie. Te uiti sub ea si ai sa vezi la inceputul galeriei tobei intermediare un obiect facut parca dintr-o tesatura metalica, in genul racordului flexibil. Daca lipseste atunci trebuie sa pui unul nou. De starea buna a catalizatorului depind nivelul de noxe si consumul de carburant al motorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×