Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

De ce mi-ati inchis topicul ?

Postări Recomandate

De acord cu tine ca rusine sa le fie celor care incearca sa introduca adevarul cu forta in mintea altora. Dar nu eu fac asta ci Oficialii. Eu nu te-am adus cu forta aici pe forum sa vorbesti cu mine , nu te oblig sa primesti invataturile mele . Doar discut. Insa Scoala Oficiala , Medicii Oficiali , Politia Oficiala , toata institutiile Statului te obliga cu forta sa accepti adevarul lor , ca daca nu devii un rastignit social.

 

'neata Oliver!

:blink:

Acel post ii era destinat lui Ironic, tie ti-am scris altceva cu cateva pagini in urma.

 

 

Oliver, daca nu ai fi trecut prin acel sistem nu ai fi stiut azi sa scrii, sa-ti exprimi opiniile si sa comunici cu noi.

Nu te obliga nimeni sa accepti nici un "adevar", vrei sa faci parte din sistem... bine, nu vrei... iarasi bine!

Dar atata timp cat ai invatat sa citesti si sa scrii, ai invatat sa legi propozitii si sa compui intregi fraze, inseamna ca acel sistem are si parti bune, nu numai rele, nu?

Nu apar sistemul, ci doar iti arat ca moneda are doua fete... atat!

 

 

 

Eu nu-ti bag injectii tranchilizante cu neuroleptice in creier ca sa te oblig sa accepti adevarul meu , in vreme ce tu cea care aperi Sistemul Social actual faci acest lucru. Adica tu imi bagi adevarul tau cu forta in creier. Daca eu nu accept adevarul tau , tu ma ucizi . Fiindca medicii psihiatri sint reprezentantii tai , nu ai mei , si reprezentantii tai care apara principiile tale mi-au bagat injectii in creier cu forta , ca sa ucida o parte din mine , iar asta e ca si cum mi-ar da cu o secure in cap..

 

Nu iau in considerare acest paragraf, pentru ca-mi pare desprins din filmele cu si despre dezechilibrati, imi cer iertare.

 

Ai deschis un topic, ne-ai invitat sa citim cartea ta, iata-ma.

Am citit din cartea ta. Ti-am raspuns vis-a-vis de ea.

Nu vrei sa accepti nimic, e dreptul tau... important e sa pastrezi o limita!

 

 

Nu eu mi-am inchis topicul ci Oficialii , moderatorii forumului. De ce ? Ca sa ma oblige sa accept adevarul lor ! A imi inchide topicul e ca si cum m-ar fi omorit virtual ca si cum mi-au bagat pumnul in gura sa ma faca sa tac . Cu forta ! Agresivitate virtuala ! Inchiderea topicului meu este o crima virtuala !..

 

 

Uite, ai putut sa-ti deschizi un alt topic, un alt membru ti-a dedicat un topic special... asadar ai unde sa te exprimi linistit.

Distorzionezi mult lucrurile si pare-mi-se ca nu-ti dai seama de acest lucru.

 

 

M-am bagat eu pe topicurile voastre ca sa va jignesc cu ceva ? In ce fel v-am obligat eu cu forta ? Oare n-am voie sa spun si eu ce gindesc ? Ce vina am eu ca traiesc pe lumea asta si ca gindesc si vorbesc ? De ce vreti cu totii sa ma dati afara din lume ?

 

Repet, acel post ii era adresat altui membru, nu tie. Te rog, citeste mai atent.

"gandesti si vorbesti" tocmai datorita sistemului pe care-l blamezi.

Nu vrem sa te dam afara din lume, e falsa ta impresie. Avem loc toti pe acest pamant, indiferent de opinii, stai linistit.

 

 

Eu nu vreau sa va oblig , ci sa va eliberez din lanturile in care traiti. Eu doar va arat un drum , voi sinteti liberi sa alegeti daca mergeti sau nu pe acel drum.

 

Multumim frumos.

 

Ma judeci fara sa cunosti nimic nici despre mine , dar nici macar pe tine insuti nu te cunosti cine esti. tu ca si toti ceilati oameni este produsul unei societati nebune si bolnave. Prin educatie inca de mic copil ai fost distrus psihic si nu-ti mai amintesti cum erai si nici nu stii cum ar fi trebuit sa fii. Tu iti inchipui ca esti o fiinta normala , dar in realitate esti o handicapata spiritual , esti un inger fara aripi , pentru ca aripile ti-au fost taiate prin educatie. Iar tu ai uitat ca ai avut vreodata aripi. Iar lucrul acesta sa traiesti fara aripi e o boala si nicidecum o normalitate.

 

Nu te-am judecat, dovada ca m-am referit strict la "scriitura" ta.

Se pare ca tot prin aceiasi educatie ai fost "distrus psihic" si tu.

 

Oliver, trebuie sa existe si ingeri fara aripi, handicapati si altele de genul acesta.

Lumea e plina de diversitate si e bine ca e asa. Important este sa acceptam ca aceasta este realitatea!

 

 

Si scuza-ma dar Iisus a facut foarte mult Tam-Tam la vremea lui si chiar a pus mina si pe bici si a pocnit oamenii sa le predice evanghelia. Iar Iisus a spus sa-l urmam.

 

 

 

De unde stii? Ai trait pe acea vreme?

Si chiar de-ar fi asa, tu te consideri Iisus?

 

 

p.s - te rog citeste posturile care-ti sunt adresate.

Multumesc frumos

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: delio, nu te lua de Base ca nu-i rahat ... ba e unul dintre singurii care se lupta impotriva complotilor...

 

Bush da e caca maca

 

dar nici unul nu e in varful piramidei decat o piramida efemera ... in varful adevaratei piramide e Unul bun :D

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: delio, nu te lua de Base ca nu-i rahat ... ba e unul dintre singurii care se lupta impotriva complotilor...

 

Bush da e caca maca

 

dar nici unul nu e in varful piramidei decat o piramida efemera ... in varful adevaratei piramide e Unul bun ;)

 

 

'Neata!

:D

 

Nu "m-am luat" de Base, doar l-am dat exemplu. Da... cu siguranta este superman! ;)

 

Toate piramidele sunt efemere... elllo!

 

Acela "unul bun" e intr-o alta "lume".

 

Iar noi vorbeam despre lumea materiala.

Oliver pe lumea aceasta este suparat, in cartea lui tot despre aceasta lume materiala vorbeste.

Tu tot despre aceasta lume vorbesti, pentru ca pe cealalata nu o cunosti, nu o cunoastem.

;) Uff

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh, nu fi pesimista...cina cauta gaseste ;)

 

 

dap :blink: ai dreptate... gaseste ce a gasit oliver!

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el cauta acceptarea ... o va gasi in final ... cu rabdare si dragoste ... ca intr-o casnicie :D :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el cauta acceptarea ... o va gasi in final ... cu rabdare si dragoste ... ca intr-o casnicie ;) :D

 

Sa ne rugam ca pronosticul tau sa fie cel bun!

:blink:

 

desi... el nu cauta nimic, el doreste sa fie mesagerul!

Iar daca doreste sa fie "mesagerul", ar trebui sa-si asume toata fisa postului, nu numai ceea ce este convenabil, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai deocamdata e revoltat de reversul monedei la functia de mesager ... si anume posibilitatea de a fi respins de majoritatea, rezistenta auditoriului ... DAR va veni si ziua salariului pentru Oliver daca accepta fisa postului ca atare

 

cu rabdare ... :D

 

... si dragoste ...

 

... cresc portocalele :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai deocamdata e revoltat de reversul monedei la functia de mesager ... si anume posibilitatea de a fi respins de majoritatea, rezistenta auditoriului ... DAR va veni si ziua salariului pentru Oliver daca accepta fisa postului ca atare

 

cu rabdare ... ;)

 

... si dragoste ...

 

... cresc portocalele :D

 

 

dap... dar mai cu seama cu IUBIRE!

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×