Sari la conținut
Forum Roportal
_user

Cum ar trebui sa ma comport

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu 27 ani, ea cu 3,5 ani mai mare, cu cariera, cam prea independenta, cam asa sunt si eu (cariera si cam independent).

 

Ies cu ea de aprox 2 luni, deocamdata suntem amandoi prea "seriosi". Iesim , povestim (mai mult de servici), adica prea "formali".

 

Nu stiu prea multe despre ea (nu-i cunosc prietenii (prietenele) ), ce am reusit sa aflu de la un tip (ea i-a fost sefa), ca tipa e prea stricta (aici ma refer doar de comportamentul ei de la servici). Ce mai stiu, este ca are multe prietene de aceasi varsta cu mine (majoritatea fete), odata am iesit cu ea si cu prietenele ei.

Si s-a despartit de ex.-ul in urma cu vre-o 2 ani ( nu mi-a zis prea clar motivele)

 

ok, sa ma refer un pic la intalniri.

Cand o invit in oras sa zicem ca 60% din cazuri nu ma refuza. Cand ma refuza, motiveaza prin tot felul de activitati pe care trebuie sa le faca de ex., sa stea acasa sa termine o anumita carte de citit, sa mearga in vizita la prietene (sau isi viziteaza familia).

Ea, de obicei, stie ce are de facut cu o saptamana inainte (noteaza in agenda totul). Totusi , cand o invit in oras, mai face compromisuri si renunta la programul ei, dar nu tot timpul

Eu unu nu ma plictisesc cand ies cu ea, ceea ce cred ca nici ea, adica vorbim amandoi intr-una cate 5-6 ore.

 

Nu am mai avut dificultati de genul asta, am iesit cu fete mai tinere ca mine, unde pot sa zic ca eram, oarecum, stapan pe situatie.

Acum eu va cer sfaturi, are rost sa mai insist ?

 

PS. Nu prea cred in teoria de a cuceri o fata, adica daca doua persoane de sex opus se plac reciproc, restul ar trebui sa mearga de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in 2 luni nici macar un sarut?

Ea fiind o persoana independenta cum spui tu, are tabieturile ei, prietenele cu care iese din cind in cind, serviciul si familia care in ultimii 2 ani au fost viata ei de zii cu zii. Poate te place dar inca nu reuseste sa-ti faca si tie loc in "agenda" personala. Daca-ti place cu adevarat eu zic sa mai incerci, da-i timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate e timpul sa intinzi un brat pe dupa umer i din intamplare ... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur pe o cale buna

Daca o persoana de asa calibru si atit de intens ocupata isi gaseste 5-6 ore pentru a conversa cu tine

(in mod repetat) esti cu siguranta apreciat

Nu te lasa speriat de faptul ca inca nu ti-a sarit de git, apropierea intelectuala dintre voi este o baza cu mult mai serioasa

pentru a construi ceva fizic - decit invers

 

Mult noroc, nu forta lucrurile prea tare

 

P.S. Simboluri florale nu au cum strica - dar pune accentul pe calitate, nu cantitate

 

:cry:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si in 2 luni nici macar un sarut?

 

adica?

2 luni e un timp normal :)

Sincer nu imi plac fetele care le poti agata in 2 zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa las deoparte atitudinea asta de caine in calduri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×