Sari la conținut
Forum Roportal
andu_95

De ce traim?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:) un singur lucru il stiu... ca nu se merita sa fii trista... eu, cand se intampla sa iubesc, o transform intr-o amintire... Iar fiecare zi in care iubesc, fac din ea un vis... caci cele mai frumoase amintiri, pe care nu le iuti niciodata sunt celece se contopesc cu visele...

Insa o amintire nu e niciodata incheiata...

 

Oare de ce traim? Putem face si altceva, cand inca de mici scopul nostru e sa traim pentru ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-a pus oare cineva intrebarea ,,de ce traim?'' Raspunsul meu ar fi ca traim pentru a iubi si a fi iubiti. Voi ce parere aveti?

 

 

Pentru ca ne-am nascut...si ce sa faci?..traiesti ca doar nu-ti doresti sa mori...

Ca pentru ce traim...asta este deja alta poveste, descoperim pe drum pentru ce traim, altii spun ca e frumos, altii.............:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-a pus oare cineva intrebarea ,,de ce traim?'' Raspunsul meu ar fi ca traim pentru a iubi si a fi iubiti. Voi ce parere aveti?

 

Habar nu am.Eu sincer nu stiu de ce m-am nascut si de ce traiesc.Pana acum am facut umbra pamantului.

 

In fond ce rost are totul daca si asa murim?

 

o expresie proprie ar fi

 

Nu am motive sa traiesc,dar nici motive sa mor.

 

Un citat "Toata lumea moare,dar nu toata lumea traieste."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-a pus oare cineva intrebarea ,,de ce traim?'' Raspunsul meu ar fi ca traim pentru a iubi si a fi iubiti. Voi ce parere aveti?

N-ai citit nimic.

Oricat de inteligent ai fi si oricat de mult timp ai medita nu cred ca poti formula mai bine decat shopenhauer reasonul -asta ca sa ies din cercul de suspecti .

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca suntem fiinte vii. Dar cred ca alta era formularea la ce a ce ai vrut sa intrebi initial. Nu sti daca asa este . :baby:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum a mai spus cineva mai inainte ,pentru a invata!si pentru Lauent-III-rd :friends:

Acum tu spui la toata lumea de noi ..? :o: :cry:

 

Pentru a ne inmultii , ca altfel murim de plictiseala . :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×