Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Dumnezeu are sau nu simtul umorului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este opinia ta.

Opinia celor ce au cladit institutia "biserica" au o alta viziune si implicit o alta opinie.

Dar nu are nici o legatura cu Doamne-Doamne, ci cu imaginatia omului si cu transpunerea acesteia in realitate.

Daca pentru tine "divin" poate fi reprezentat prin figurile: bachus, silvester, mr. been etc - pesemne ca pentru tine spiritualitatea inseamna jovialitate, petreceri, etc.

 

P.s. - si tu ai posibilitatea de a creao noua dogma, cu o alta viziune, bazata pe aceiasi poveste insa regizata in alt mod.

Incearca!

 

"Biserica" a fost instituita de Domnul Isus,cu interdictie clara asupra posterelor sau picturilor in ulei sau acuarela.

 

Tu vorbesti de viziunea si opinia sectei satanice ortodoxe caracterizata de ritualuri specifice vrajitorilor din evul mediu.

 

Eu nu am nevoie de dogme noi sau alte viziuni.Isus Hristos si harul Sau imi sant de ajuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Biserica" a fost instituita de Domnul Isus,cu interdictie clara asupra posterelor sau picturilor in ulei sau acuarela.

 

Tu vorbesti de viziunea si opinia sectei satanice ortodoxe caracterizata de ritualuri specifice vrajitorilor din evul mediu.

 

Eu nu am nevoie de dogme noi sau alte viziuni.Isus Hristos si harul Sau imi sant de ajuns.

 

In cazul acesta - iti sunt clare toate - nu vad rostul intrebarii tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate.Sfintii ortodocsi nu fac placere nimanui...au avut si au grija numai de propria lor placere. :pleasantry:

 

Sfintii Lui Dumnezeu in schimb au imprastiat peste tot buna dispozitie,bucuria,mireasma lui Hristos si i-au invatat pe oameni sa se bucure de toate darurile Lui Dumnezeu, inclusiv de cele trupesti. ;)

 

Sfintii de care vorbesti tu au fost in mare parte niste fanatici inapoiati,demonici si descreierati,buni de ars pe rug si prajiti in ulei. :kiss:

 

n-am auzit de sfint sa faca propria placere...infine

cat despre "postere"...treaba asta inca nu mi-e clara...atunci cand voi avea o idee clara va voi anunta :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul acesta - iti sunt clare toate - nu vad rostul intrebarii tale!

 

As vrea sa-mi fie toate clare dar nu-mi sant.Sa zicem doar in proportie de 99%.Pentru restul ramas vreau sa mai aflu si alte opinii.Spre exemplu de la tine am invatat foarte multe. :pleasantry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa-mi fie toate clare dar nu-mi sant.Sa zicem doar in proportie de 99%.Pentru restul ramas vreau sa mai aflu si alte opinii.Spre exemplu de la tine am invatat foarte multe. :kiss:

 

da??? :pleasantry:

ce anume? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa-mi fie toate clare dar nu-mi sant.Sa zicem doar in proportie de 99%.

99% din univers ti-e clar? :pleasantry:

inseamna ca esti un soi de intelept ...mai ai 1% si te inalti la cer :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca exista posibilitatea ca un om cu viziune si dogma noua sa-i treaca pe Bachus si Been in randul sfintilor.

 

Pai ce? nu te-ai gandi si la ce ai pune in loc daca ai scoate posterele cu fizionomiile acelea serioase, grave si pline de profunzime?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
99% din univers ti-e clar? ;)

inseamna ca esti un soi de intelept ...mai ai 1% si te inalti la cer :bye:

 

 

Intelepciunea este a Lui Dumnezeu.De la el am primit mai mult decat am cerut......cei 99% :o:

 

Nu sant atat de intelept ca Solomon dar saptamana viitoare sper sa ajung la nivelul lui. :kiss:

 

La cer nu ma grabesc sa plec mai am ceva treaba pe pamant. :pleasantry:

 

Pai ce? nu te-ai gandi si la ce ai pune in loc daca ai scoate posterele cu fizionomiile acelea serioase, grave si pline de profunzime?

 

Ba da,m-am gandit......as da cu var lavabil si as pune cateva tablouri cu peisaje,ca sa nu ramana peretii goi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da,m-am gandit......as da cu var lavabil si as pune cateva tablouri cu peisaje,ca sa nu ramana peretii goi.

 

 

Eu as lasa peretii albi si atat. Peisajele le vezi la un vernisaj, muzeu, in excursii etc.

As face cele mai simple lacasuri de cult, foarte luminoase.

As vrea sa fie in aceste lacasuri numai preoti cu chipuri senine si primitoare.

 

...nu ma deranjeaza faptul ca sunt reprezentari ale sfintilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×