Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Dumnezeu are sau nu simtul umorului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai perfecta DREPTATE!

Stiu.

Dar de ce dam vina pe Creator?

Ca sa nu ne prefacem sa il lingusim si sa ii atribuim lui realizarile si sa ne insusim noi esecurile.

El fiind c-r-e-a-t-o-r, este izvorul ambelor.

De ce sa il lingusim?

Daca credem in Creator, trebuie sa credem in toata povestea!

Ba bine ca nu. Ce ziceam eu de selectie.

Asa fac si crestinii: cred in iubirea sincera a dusmanului dar nu uita sa te loveasca peste bot.

Deci 'cred' cu intermitenta.

Nu scoatem din context ceea ce vrem.

Hai sa te vad: crezi 100% in Biblie, asa cum e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu.

 

Ca sa nu ne prefacem sa il lingusim si sa ii atribuim lui realizarile si sa ne insusim noi esecurile.

El fiind c-r-e-a-t-o-r, este izvorul ambelor.

De ce sa il lingusim?

 

Ba bine ca nu. Ce ziceam eu de selectie.

Asa fac si crestinii: cred in iubirea sincera a dusmanului dar nu uita sa te loveasca peste bot.

Deci 'cred' cu intermitenta.

 

Hai sa te vad: crezi 100% in Biblie, asa cum e?

 

Eu nu cred in Biblie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3. Exagerarea ta imi pare foarte deplasata atata timp cat detii functia de moderator

 

A fi moderator presupune si anumite obligatii, nu numai drepturi.

Mulţumesc pentru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica, desi faci un sondaj referitor la eventualul simt al umorului al batranului schizofrenic, hulitorii sunt opriti de la exprimare, nu? Doar lingusitorii...

 

Pun si eu o intrebare: daca te schingiuie un umorist te doare mai putin?

Absolut ca Dumnezeu are simtul umorului: acum o luna sau doua am vazut la TV o stire despre doi tineri care s-au dus sa isi faca cumparaturile pentru iminenta nunta si au murit amandoi intr-un accident, plus bonus fratele miresei. Nebaut-nemancat!

Ha ha ha.

 

Intrebarea mea se adreseaza persoanelor care Il cunosc pe Dumnezeu.Ce rost are sa te intreb pe tine care confuzi mosnegii de la azil cu Cel Prea inalt.E ca si cum te-as intreba daca Vasile Coroi din Botosani are caruta.

 

Si care-i baiul ca au crapat doi in accident de masina?Trebuiau sa i-a caruta lu' mos Vasile Coroi.Ce legatura are cu subiectul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putini si-au pus aceasta intrebare mai ales ca raspunsul e pus de la nastere in noi.Ce raspuns poti sa dai dupa ce vezi chipul barbosului batran si suparat din icoane sau al Fiului Sau Isus cu fata lunga si nervoasa.De unde simt al umorului?Nici ucenicii pictati in biserici nu par deloc pusi pe glume.Atmosfera din biserici, indiferent de culoare, nu sugereaza nicidecum ca Dumnezeul la care se inchina ar sti de gluma.Si totusi.Este Creatorul nostru un monstru?Ce spune Cuvantul Sau si creatia despre acest subiect?Ce spuneti voi?

 

Cu respect a-s ruga batjocoritorii si cei care nu cred in existenta Lui Dumnezeu sa se abtina de la comentarii si daca vor sa combata Biblia,ucigasul de copii,footadorul,Isus stapanul iadului etc,sa ramana pe topicurile care se refera la acest subiect.Multumesc.

 

Acum, sa'mi fie cu iertare, da' mi se pare o gluma proasta intrebarea asta. Mai bine l'ai ruga pe El sa'ti lumineze intunericul decat sa spurci pe altii-prin cuvant-cu astfel de intrebari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concret, dacă religia creştină afirmă că omul a fost creat după chipul şi asemănarea lui dumnezeu, iar noi (cel puţin unii dintre noi) au simţul umorului, nu ar fi logic ca şi creatorul să-l aibă? :)

 

 

Poate ca Dumnezeu merge si la toaleta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×