Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Ce inseamna a manca sanatos ?

Postări Recomandate

De mare angajament :doh:

 

Eu as scoate margarina definitiv, iaurturile roz si mov, mezelurile in aceleasi culori, sucurile "naturale", painea alba, sticksurile, snacksurile, bake rolls-urile (desi ma cam doare inima s-o zic), cappuccino si cafeaua 3 in 1, nessul, ciocolata tartinabila bicolora, si daca-mi mai amintesc, mai zic :doh:

 

P.S. uleiurile rafinate, zaharul alb, :)

 

De acord cu tine, dar cred ca nu am mai manca nimic. Intr-un timp imi cumparam zahar brun, ca sa aflu ulterior ca e rafinat si vopsit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu-i sanatos in cantitati uriase, moderat se poate manca orice!

Aici doctorii nu prescriu diete speciale doar in cazuri foarte extreme si pe timp scurt

Nici dupa operatie chiar n-ai de tinut dieta severa. L-am intrebat De Ce??? si mi-a spus ca fiecare are religia lui si altceva este interzis de sfinti decat in general la populatia alba. Daca indienii nu maninca vita iar musulmanii porc, el nu sta sa sorteze preferintele si prioritatile lor in nici un caz, ca cei din Delhi sau Madras sint vegetarieni convinsi iar evreii doar partile Glatt Kosher considera comestibil, nu partile din spatele animalelor sfinte si aprobate de autoritati inalte!!!

Fiecare sa manince ce-i pica bine!!! daca nu-i place nu-l mai maninca ... :airkiss: el degeaba ar prescie ca nu s-ar respecta si asa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimic nu-i sanatos in cantitati uriase, moderat se poate manca orice!

Aici doctorii nu prescriu diete speciale doar in cazuri foarte extreme si pe timp scurt

Nici dupa operatie chiar n-ai de tinut dieta severa. L-am intrebat De Ce??? si mi-a spus ca fiecare are religia lui si altceva este interzis de sfinti decat in general la populatia alba. Daca indienii nu maninca vita iar musulmanii porc, el nu sta sa sorteze preferintele si prioritatile lor in nici un caz, ca cei din Delhi sau Madras sint vegetarieni convinsi iar evreii doar partile Glatt Kosher considera comestibil, nu partile din spatele animalelor sfinte si aprobate de autoritati inalte!!!

Fiecare sa manince ce-i pica bine!!! daca nu-i place nu-l mai maninca ... :airkiss: el degeaba ar prescie ca nu s-ar respecta si asa!!!

hehe, de picat bine poate sa iti pice bine orice...aparent, insa asta nu inseamna ca face bine :) . Poti papa si kk daca iti place dar oare e sanatos?

Aici era vorba de ce e sanatos si ce nu, nu de ce ne pica bine si ce nu... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti papa si kk

 

 

Savureaza tu doua portii, eu m-am adresat politicos!!!! daca n-ai observat ... ofera si ma-tii cateva farfurii nu ma intereseaza, dar cu mine n-ai ce vorbi in acest fel!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Savureaza tu doua portii, eu m-am adresat politicos!!!! daca n-ai observat ... ofera si ma-tii cateva farfurii nu ma intereseaza, dar cu mine n-ai ce vorbi in acest fel!!!!!!!!

omg era un exemplu, exagerat ce-i drept, ce reactie, si eu m-am adresat politicos, ce face egoul asta din om. Vezi, asa se intampla cand iese egoul in fata, o iei personal si ai impresia ca cineva are ceva cu tine. Imi pare rau daca a sunat altfel decat am vrut sa sune...

Editat de Chryso

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×