Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Ce inseamna a manca sanatos ?

Postări Recomandate

Ce e bun, ce nu e bun?

Ce considerati sanatos?

Ce produse credeti ca ar trebui sa fiu scoase de pe piata?

Ce parere aveti de produsele modificate genetic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De mare angajament :lol2:

 

Eu as scoate margarina definitiv, iaurturile roz si mov, mezelurile in aceleasi culori, sucurile "naturale", painea alba, sticksurile, snacksurile, bake rolls-urile (desi ma cam doare inima s-o zic), cappuccino si cafeaua 3 in 1, nessul, ciocolata tartinabila bicolora, si daca-mi mai amintesc, mai zic :)

 

P.S. uleiurile rafinate, zaharul alb, 8)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cappuccino, de ce?

Asta nu e sanatos.

E din cafea.

 

Nu vreau sa fac reclama proasta dar..m-am uitat si eu azi pe produsele de la danone si...nu mai cumpar nimic de la ei !

Am vazut un suc 100% natural ! 8)

Asa scria pe cutie chiar si la ingrediente.

Am luat 1 L ( ca e 6 lei doar 1 L ), si chiar e super bun. !

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca in Anglia, un mare bucatar a reusit sa convinga parlamentul sa nu mai dea voie la vanzarea snacks-urilor, fast-foodurilor, si alte prosti dinastea in incinta scolilor si in jurul lor.

 

La noi de ce nu face asa?

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca n-au kinderii bani de haleuri naturiste? 8)

Nu, serios, nu-i musai treaba guvernului sa se amestece in ce mancam noi. La copiii este cu nuante treaba, in America a fost scandal legat de fast-foodurile din scoli; s-a inclus si mancare vegetariana in meniu, la presiunile gruparilor de naturisti, s-au constientizat si o parte din elevi ... dar marea majoritate tot acolo mananca. So ...

 

Bine, o chestie tot ar putea face. Sa intensifice controalele sanitare, pentru ca unele astfel de magazine si buticuri sunt de-a dreptul infecte. Se merge pe ideea "si-asa elevii n-au de unde sa cumpere, decat de la mine" :)

Editat de daimon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De mare angajament :lol2:

 

Eu as scoate margarina definitiv, iaurturile roz si mov, mezelurile in aceleasi culori, sucurile "naturale", painea alba, sticksurile, snacksurile, bake rolls-urile (desi ma cam doare inima s-o zic), cappuccino si cafeaua 3 in 1, nessul, ciocolata tartinabila bicolora, si daca-mi mai amintesc, mai zic :lol2:

 

P.S. uleiurile rafinate, zaharul alb, 8)

Dar ce ai maica cu astea ..? :)

 

Am auzit ca in Anglia, un mare bucatar a reusit sa convinga parlamentul sa nu mai dea voie la vanzarea snacks-urilor, fast-foodurilor, si alte prosti dinastea in incinta scolilor si in jurul lor.

 

La noi de ce nu face asa?

Cum nu fac..tu nu vezi ca nu e nici unul pe langa scoli ..cate fast food vezi tu ?

..noi sa vrem si nu avem..:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca traiesti in alta tara.

Sunt o multime.

..asta ai nimerit-o..dar totusi nu am vazut fast food-uri chiar asa ,scoala si ..localul. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×