Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Nelamurire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Zarurile au fost aruncate si nu de catre tine.

 

or fi si masluite ?! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haide ma omule, din moment ce El stie ce vei alege, e normal ca altcineva deja a ales pentru tine. Zarurile au fost aruncate si nu de catre tine.

 

Mie unul nu mi se pare asa de NORMAL ce zici tu:)..si sincer nu ai deloc un caz puternic in ceea ce sustii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
witch girl, chiar tu zici Dumnezeu stie ce vom face-dar asta nu inseamna ca ne pecetluieste sau ca ne HOTARASTE El alegerile pe care le luam, asta nu arata ca ne da din start un anumit DESTIN ..ci doar ca :) STIE

 

E chiar amuzant ca incerci sa sustii asta. Din moment ce El STIE ce se intampla, deja totul a fost pecetluit. STIE. Asa se va intampla. Punct. Nu mai ai posibilitatea de a alege. E foarte logic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si poti modifica ceea ce stie?
poti sa zici ca da...insa nu uita El stie si ce vei schimba tu:)..intelegi? :D
E chiar amuzant ca incerci sa sustii asta. Din moment ce El STIE ce se intampla, deja totul a fost pecetluit. STIE. Asa se va intampla. Punct. Nu mai ai posibilitatea de a alege. E foarte logic.
Daca tu STII ca maine soarele va lumina iar, asta inseamna ca TU influientezi soarele? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
or fi si masluite ?! :D
hmm..buna intrebare :) ..si totusi cred ca "masluirea" se face fara sa depaseasca granitele Liberului Albitru..altfel..vorba aia:am fii simple marionete..iar eu refuz sa cred asta! :-
Si de se mai chinuie oamenii cu faptele bune........oricum d-zeu stie cine se va mantui......
Mai, dar ce nu inteleg eu:CU CE TE INFLUIENTEAZA FAPTUL CA EL STIE??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa zici ca da...insa nu uita El stie si ce vei schimba tu:)..intelegi? :D

 

Din moment ce stie ce vei schimba, EL a ales deja pentru tine. E ca si cum ai scrie o carte despre cineva. Fiecare pagina e scrisa, nu poti modifica nimic... ce schimbi, tu, ca personaj ?

 

Nu, nu stiu ce se va intampla maine, nu sunt Dumnezeu. Poate va fi inorat. Poate nu voi apuca sa vad ziua de maine. :)

Editat de nambapleaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm..buna intrebare :) ..si totusi cred ca "masluirea" se face fara sa depaseasca granitele Liberului Albitru..altfel..vorba aia:am fii simple marionete..iar eu refuz sa cred asta!

 

e greu sa nu te raportezi la eu-ul tau, nu ?!

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e greu sa nu te raportezi la eu-ul tau, nu ?!
pai sincer, cred ca e imposibil sa nu o fac avand in vedere ca acea "cunoastere maxima" pe care o am despre om pleaca de la mine, de la ceea ce sunt eu-pt ca pe mine ma cunosc cel mai bine-...si sincer cred ca ajunge un singur om ca sa ajungi la RADACINA comuna, doar ca e mai greu sa generalizezi daca nu mai dai cu privirea si in curtea vecinului pt a cauta asemanari :D
Din moment ce stie ce vei schimba, EL a ales deja pentru tine. E ca si cum ai scrie o carte despre cineva. Fiecare pagina e scrisa, nu poti modifica nimic... ce schimbi, tu, ca personaj ?Nu, nu stiu ce se va intampla maine, nu sunt Dumnezeu. Poate va fi inorat. Poate nu voi apuca sa vad ziua de maine. :)
Hmm..consider ca mi-am zis parerea, normal e parerea MEA, fiecare e liber sa creada ce vrea..dar pt mine unul e mult mai "logica" explicatia asta..sunt mai impacat cu ea:)tu esti cu a ta?..sau scopul oamenilor e revolta si nemultumirea?de aceea am fost creati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×