Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Nelamurire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci premeditat. Minte bolnava are Dumnezeul tau. parerea mea...

Fiecare va da socoteală pentru părerea lui ! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai.........cica Lucifer s-ar fi revoltat impotriva lui D-zeu(care e atotputernic).Aceasta e marea spaima crestinilor(si multi dintre ei vor sa o extinda si necrestinilor),un inger care ar fi fost atat de prost incat sa incerce sa se lupte cu cineva atotputernic.

fiinca e foarte mandru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai.........cica Lucifer s-ar fi revoltat impotriva lui D-zeu(care e atotputernic).Aceasta e marea spaima crestinilor(si multi dintre ei vor sa o extinda si necrestinilor),un inger care ar fi fost atat de prost incat sa incerce sa se lupte cu cineva atotputernic.
Pai se stiau de ceva timp si Lucifer stia ca Dumnezeu nu il va nimici. De asta a si profitat ? Si Dumnezeu ce face ? Il invita pe Lucifer sa-si ia jucariile si sa plece putin in lumea pe care tocmai a creat-o. Il trimite la colt, il pedepseste? Ce-mi debiteaza si mie mintea la ora asta :cheer:
fiinca e foarte mandru
Se astepta Dumnezeu la asta sau nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

explicale asta celor mandri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt f mandra.Dar asta nu inseamna ca m-as duce de ex neinarmata in fata presedintelui Iranului sa ii spun"Auzi,stii ce?Mi-e nu-mi place cum conduci.Asa ca ia da-mi tu mie puterea".Sunt limite clare intre mandrie si prostie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt f mandra.Dar asta nu inseamna ca m-as duce de ex neinarmata in fata presedintelui Iranului sa ii spun"Auzi,stii ce?Mi-e nu-mi place cum conduci.Asa ca ia da-mi tu mie puterea".Sunt limite clare intre mandrie si prostie.

 

Pai Lucifer era si mandru si prost. Din mila a fost trimis sa se joace cu noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi fost trimis (mai bine zis s-a băgat singur), dar a fost trimis legat. Va fi dezlegat mai spre final, aşa, un pic, şi pe urmă... Mă scuzaţi, latră cineva, mă duc să văd cine e.

Editat de Doctype

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare va da socoteală pentru părerea lui ! :cry:

Adica acum nici sa nu mai gandim..? :cry: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare va da socoteală pentru părerea lui ! :cheer:

Mda. Aici ai dreptate.Dar nu e totusi cam exagerata exprimarea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×