Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

viitorul este stabil sau schimbator?!

Postări Recomandate

:D

Super :P

Dorintele se indeplinesc atunci cand ceri ceva intr-o stare de..puritate. Cand gandul care sponsorizeaza nu e ''oare o merge asta?'', ''oare chiar se va intampla?'', ''e absurd sa mi se intampla tocmai mie asta''. E ceva ..spontan, pe moment asa, cum cere un copil. E ceva la care nu te gandesti asa cum obisnuim noi, ci pur si simplu spui ce simti.

:) ... exact, alea se indeplinesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numeste-o!

nu am o definite exacta inca,sunt in cautari!si decat sa scriu o prostie mai bine ma abtin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- apropo, cea mai buna si persistenta materializare este atunci cand gandul generos este sustinut de sentimentul increzator

 

eu am numit asta metoda "insamantarii" ... e ca si cum ai planta semintele pentru o planta . :jester:

 

sigur ca sta in puterea nostra sa ne schimbam viata, insa cumva zarurile sunt masluite , altfel spus se intampla exact ceea ce trebuia sa se intample .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Expresia asta cu " se-ntampla ce trebuia sa se intample" eu o iau altfel decat exces de predestinare. Trebuia sa se intample adica era firesc, decurgea normal pt ca exista legea cauzei si efectului sau atraaractiei sau rezonantei sau... ce semeni aia culegi. Nu in sensul de "iti era predestiant" ci era firesc avand in vedere ce ai facut sau stramosii tai au facut - stiut fiind ca destinul nostru este inscris intr-un destin familial, de grup, de etnie, de popor... etc.

Si.

aceste conditii extrapersonale nu sunt predestinari sau fatalitati ci... aranjamente la care intr-un fel sau altul, la un nivel sau altul ..... fffff inalt al constiintei noastre... am luat parte. Eu cam pe aici am ajuns cu reflectiile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Expresia asta cu " se-ntampla ce trebuia sa se intample" eu o iau altfel decat exces de predestinare. Trebuia sa se intample adica era firesc, decurgea normal pt ca exista legea cauzei si efectului sau atraaractiei sau rezonantei sau... ce semeni aia culegi. Nu in sensul de "iti era predestiant" ci era firesc avand in vedere ce ai facut sau stramosii tai au facut - stiut fiind ca destinul nostru este inscris intr-un destin familial, de grup, de etnie, de popor... etc.

Si.

aceste conditii extrapersonale nu sunt predestinari sau fatalitati ci... aranjamente la care intr-un fel sau altul, la un nivel sau altul ..... fffff inalt al constiintei noastre... am luat parte. Eu cam pe aici am ajuns cu reflectiile...

 

hai s'o luam altfel ... in destinul fiecaruia exista mai multe finaluri ( ex. : unul e sa mori tanar, sa te'mbogatesti, sa devi spiritualizat, drogat , etc ... ) modalitatea de a'ti alege finalul (care nu iti e cunoscut ) este direct legata de actiunile si feedback-urile lor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Mergem mai departe.

Stai.. .cum ai zis? Aha!

 

Finalul depinde de parcursul tau. Parcursul tau se intamplas in functie de 3 dimensiuni

-vointa ta

-contextele stramosilor - cele care au creat regimul politic in care te-ai nascut, traditiile social-cultural-religioase

- contextul spiritual - aspiratia spirituala, legatura cu divinitatea, iluminarea, foaie verde cum vrei s-i spui

 

Adica intr-o oarecare masura ce simtiti-ganditi faceti ca parinti creaza o supa mai dulce sau mai amara copiilor vostri. Care copii nu sunt toal conditioanti de suap asta - la o adica pot sa iasa din ea- dar e destul de greu sa mai vezi clar, dicnolo de tendintele si nevoile tale (false) dicnolo de supa stramosilor, de supa colectiva.. Toate acestea sunt filtre ce risca sa iti tulbure accesul al realitatea absoluta. Dar legatura cu realitatea obiectiva (adica destinul absolut) este mereu nemijlocit. Chiar si atunci cand esti legat de sinele de tren si auzi suieratul poti sa-ti traiesti destinul absolut.

Bine,, personal prefer sa-l traiesc altfel dar daca as fi in situatia asta stiu ca cel mai bine ar fi sa-mi aduc aminte de aceasta teorie. In timp ce incerc sa ma dezleg... Bleah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica intr-o oarecare masura ce simtiti-ganditi faceti ca parinti creaza o supa mai dulce sau mai amara copiilor vostri. Care copii nu sunt toal conditioanti de suap asta - la o adica pot sa iasa din ea-

oarecum Cami ... ma gandesc insa , copiii nu pot modifica supa parintilor lor ?

in fond, ei sunt cei care'si aleg parintii si nu invers ? :bye:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, asa cum poti schimba trecutul. Suna straniu dar asa este. Si inca o data trecut-prezent viitor sunt si in spatiul dual (liniare) dar si in saptiul multidimensional (simultane, interschimbabile...).

Cum schimba copii conetxtul de destin al parintilor\/ Intr-o situatie similara s edovedesc mai buni ca ei, nu repeta greselile lor. Si astfel mantuie acea experienta si pep toti ce au trecut prin ea (conectati la acea experienta). E un act samanic sau magic sau... spiritual.

Stii Ravl, eu cred ca cam toti copii vin sa schimbe "supa parintilor". L aunii e mai limpede si termian repede, la altii e mai tulbura si poate nici nus e apuca de treaba sau sunt coplesiti de treaba. Dar pt ca trecut-prezent-viitor nue xista (intr-un fel) e posibil ca parintii-copii sa isi modifice reciproc destinul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×