Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Protestez impotriva iadului !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uite,eu candva(pe la 15 ani)eram cu o colega si vb tot de religie.Ea era f credincioasa,si ii era foarte frica de marele Dumnezeu.Eu,la misto,i-am spus ca daca Dumnezeul ei este asa de activ cu pedepsele,sa dea un exemplu:sa vad si eu ce mare pedeapsa merit ptr ca nu sunt crestina.Dar nu am patit nimic pana acum.........mai astept:)
Mai asteapta. Inca nu ti-a venit vremea. Sunt altii la rand.

Desi mie in locul tau mi-ar fi frica de vorbele astea. Se vor intoarce impotriva ta. Ai sa vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai mai scos asta ca ... a acceptat? !

 

El a fost trantit de pamant de catre Tatal sau ...si dat pe mana oamenilor ca sa il sfasie ...fara sa ii acorde nici o asistenta sau ajutor!

Ia vezi ce zice Tata in Apocalipsa:

12. 12 De aceea bucuraţi-vă, ceruri, şi voi cari locuiţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca avea atatea puteri a acceptat niste oameni mici si patetici sa-l injunghie..si...mai ales de ce a vindecat?

si...da el e stapanul tuturor

ti-am mai spus de o mie de ori...

Dumnezeu e stapan peste tot, totul ii apartine ...deci si iadul..programat pentru pacat...si dracii nu se vor juca cu furcile impungandu-i in fund pe unii necredinciosi ci ei vor fi la fel de chinuiti..

nu satan e stapanul iadului...ci Dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,tot spunea fata ca cei care nu cred in Dumnezeul crestin,vor avea vieti f grele.Si i-am spus ca eu am o viata f buna,dar sa ii dam o sansa lui Dumnezeu:poate nu era atent la mine........sa vedem ce pedepse groaznice ma asteapta:incendii,raman repetenta,raman pe drumuri.........cum am spus.......nu s-a intamplat nimic(dar nu au trecut decat 3 ani,mai are timp):spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,tot spunea fata ca cei care nu cred in Dumnezeul crestin,vor avea vieti f grele.Si i-am spus ca eu am o viata f buna,dar sa ii dam o sansa lui Dumnezeu:poate nu era atent la mine........sa vedem ce pedepse groaznice ma asteapta:incendii,raman repetenta,raman pe drumuri.........cum am spus.......nu s-a intamplat nimic(dar nu au trecut decat 3 ani,mai are timp):spiteful:
Ma faci sa rad. Tu,repet,Tu vrei sa ii dai o sansa lui Dumnezeu? Nu crezi ca ti-a dat El tie una din momentul in care ti-a rabdat prostiile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca tu te astepti ca atunci cand spui o injuratura sa te fulgere Dumnezeu in cap...mai ai de asteptat...sigur n-ai trecut prin nimic rau pana acum...aceste "pedepse" sunt mai subtile..si chiar esti hilara...astepti o pedeapsa?te asigur ca vine..ai si tu un pic de rabdare...poate ca deja ai fost pedepsita...si se manifesta mai incet...insa sigurstii..imi amintesti de un caz cand un tip s-a bagat in cusca unui leu si spunea ca daca Dumnezeu e viu..sa vina si sa-l salveze...si....tipul sta ingropat la 2 metri sub pamant..cazul tau e destul de similar...hai sa pacatuiesc sa vad daca ma pedepseste :spiteful: ;) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu astept o pedeapsa:)..........Vroiam sa ii demonstrez ca nu o sa mi se intample nimic.......ba da,recunosc.........am avut niste surprize(bune)in acel an.Am rezolvat sg problema pe care o aveam(de sanatate).Deci,nu e chiar asa de rau,nu:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tu te astepti ca atunci cand spui o injuratura sa te fulgere Dumnezeu in cap...mai ai de asteptat...sigur n-ai trecut prin nimic rau pana acum...aceste "pedepse" sunt mai subtile..si chiar esti hilara...astepti o pedeapsa?te asigur ca vine..ai si tu un pic de rabdare...poate ca deja ai fost pedepsita...si se manifesta mai incet...insa sigurstii..imi amintesti de un caz cand un tip s-a bagat in cusca unui leu si spunea ca daca Dumnezeu e viu..sa vina si sa-l salveze...si....tipul sta ingropat la 2 metri sub pamant..cazul tau e destul de similar...hai sa pacatuiesc sa vad daca ma pedepseste :spiteful: ;) :good:
Ai spus-o mai bine ca mine :rot:
Nu astept o pedeapsa:)..........Vroiam sa ii demonstrez ca nu o sa mi se intample nimic.......ba da,recunosc.........am avut niste surprize(bune)in acel an.Am rezolvat sg problema pe care o aveam(de sanatate).Deci,nu e chiar asa de rau,nu:)
Tu vroiai sa ii demonstrezi Lui ceva? :) Oi fi si tu vreun jiji becalli...gizas :DIti fortezi cam mult norocul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×