Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Protestez impotriva iadului !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

noi oamenii....protestam..pt salarii mai mari, pt pastrarea naturii....si alte chestii...puscariasi...protesteaza..pt alte conditii in puscarie.....cei ce sunt in iad ar trebuii sa protesteze....si dak noi suntem oameni buni....a trebuii sa-i suntinem pe criminali si pe hoti....fiecare pedeapsa dupa fapte....nu cred ca dak am furat de la mama 5 lei de o bere in oras....am aceeas pedepsa in iad ca a unui criminal.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

penibil

Oameni buni e penibila ideea de cazan clocotit la fel de penibila ca si sistemul de manipulare al maselor folosit de crestinatate...Ia ganditi de ce i-ar fi mai frica unui om sa-si omoare aproapele care i-a gresit? frica de puscarie , de moarte sau de tortura? Si totusi sunt oameni care inca se mai gandesc la cazan...lol. mey tudorel te-ai gandit ca iadul asta despre care se vorbeste poate fi chiar aici si acum pentru unii cum este simultan rai pentru altii? te-ai gandit cat se chinuie un om care nu este indoctrinat de altii ca sa-si dea seama ce face el pe pamant , cum a ajuns aici si care e scopul lui? ar fi multe de zis dar ma opresc aici... ceea ce crezi tu nu pot schimba si sincer nici nu vreau...pe lumea asta trebuie sa existe tot felul de oameni ca sa functioneze ca un intreg...all the best man

 

[Edit: fara limbaj de mirc, va rog (Fr0z3nas|c3)]

Editat de Fr0z3nasic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

penibil

...pe lumea asta trebuie sa existe tot felul de oameni ca sa functioneze ca un intreg...all the best man

 

[Edit: fara limbaj de mirc, va rog (Fr0z3nas|c3)]

I like this

dar nu se referea la cazanul cu smoala.....poate si la cazan :) .....ci la diferite torturi...aplicate"sufletelor" noastre in iad...unde mai pui...pt o eternitate :)

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu se referea la cazanul cu smoala.....poate si la cazan :roll: .....ci la diferite torturi...aplicate"sufletelor" noastre in iad...unde mai pui...pt o eternitate :D

pai da nici eu nu vorbeam numai de cazan vorbeam de insasi ideea de iad...ce ne veni sa credem ca trebuie sa murim pentru a fi in iad? again ce ne veni sa credem ca trebuie sa facem ceva gresit pentru a ajunge in iad...ca si Adevarul Suprem si iadul nu exista pentru noi decat in mod subiectiv...eu il vad ca si chin care te face sa evoluezi sau sa involuezi dupa caz dar sub nici o forma un loc rau in care ajungi dupa ce mori daca esti copil rau...n-are sens...parca as asculta scufita rosie

The Big Bad Wolf...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×