Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

orice numai norton nu ala e mai jalnic si decat bit .... never niciodata sa nu il instalezi si acum imi amintesc de faza cu recycle bin :doh: :lol:

Bun, atunci spune-mi tu un antivirus bun.

Crede-ma ca eu nu am gasit topicul despre Antivirusi. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
heidy_2005 mai e un topic despre care e cel mai bun antivirus (asta daca nu a fost sters ceea ce nu prea cred) ps:asta e http://www.roportal.ro/discutii/ftopic1901.html

si ca sa iti raspund la intrebare Kaspersky cu update-ul la zi si nu ai probleme , bit-ul are destule goluri si ca sa fac o comparatie ce va de genul opera/IE (kaspersky/bit) :tongue:

am spus kaspersky mie mi se pare cel mai bun

topicul e pus si el acolo nu se numea tocmai antivirusi ...scuzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
topicul e pus si el acolo nu se numea tocmai antivirusi ...scuzi

Nu-i nimic.

 

 

si ca sa iti raspund la intrebare Kaspersky cu update-ul la zi si nu ai probleme , bit-ul are destule goluri si ca sa fac o comparatie ce va de genul opera/IE (kaspersky/bit) :doh:

Sa inteleg ca sunt asemanatoare, eu stiam ca Kaspersky e printre cele mai bune, dar mai stii..

PS: Daca folosesti Opera, iti zic eu ca mai bine treci pe Mozilla. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa zic, cand mi-am scanat calcul, a facut o treaba destul de buna...Oricum, virusul principal si anume fisierul descarcat nu mi l-a putut sterge. A trebuit sa restartez calculatorul si sa intru in Safe Mode pentru ca nu l-am putut sterge nici eu, nici antivirusul. Dar de Kaspersky, de Norton/Symantec ce zici? :tongue:

Nu cunosc decat date despre norton, subscriu la ce zice steal_me... totusi, de curiozitate, scaneaza (free) online cu StopSign, e cel de care pot sa-ti dau relatii... poate steal_me are ceva mai bun (Kasperski). Ceea ce pot spune e ca mi-au "batut la usa" tot felul de troieni si viermi, dar nu au trecut de StopSign, are si asta update automat. Personal, sunt multumit de el :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cunosc decat date despre norton, subscriu la ce zice steal_me... totusi, de curiozitate, scaneaza (free) online cu StopSign, e cel de care pot sa-ti dau relatii... poate steal_me are ceva mai bun (Kasperski). Ceea ce pot spune e ca mi-au "batut la usa" tot felul de troieni si viermi, dar nu au trecut de StopSign, are si asta update automat. Personal, sunt multumit de el :tongue:

Am cautat pe google si am gasit. Sa vedem acum de ce este in stare. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am mai zis`o, da` acuma o zic mai exact

problema aia cu .mp3.exe sau .jpg.exe se trage de la virusu` (sau ce naiba o fi, mi se pare ca era troian) win32/vb.nbe da` n`am gasit decat documentatie pt unu` asemanator, win32/vb.nby, nu mai stiu pe unde...

am avut si eu problema asta. am avut bitdefender da` nu`mi vedea nimic, asa ca am trecut la nod32: in 3 ore full scan la vreo 36G, gasiti vreo 12 virusi + sterse vreo 2200 de fisiere din alea de mai sus; acum e curatat.

si ca firewall zonealarm, mi`a gasit vreo 14 programe spy

ps: si mi se face mila cand ii vad pe astia de pe retea cu fisiere .mp3.exe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai ca am mai zis`o, da` acuma o zic mai exact

problema aia cu .mp3.exe sau .jpg.exe se trage de la virusu` (sau ce naiba o fi, mi se pare ca era troian) win32/vb.nbe da` n`am gasit decat documentatie pt unu` asemanator, win32/vb.nby, nu mai stiu pe unde...

am avut si eu problema asta. am avut bitdefender da` nu`mi vedea nimic, asa ca am trecut la nod32: in 3 ore full scan la vreo 36G, gasiti vreo 12 virusi + sterse vreo 2200 de fisiere din alea de mai sus; acum e curatat.

si ca firewall zonealarm, mi`a gasit vreo 14 programe spy

ps: si mi se face mila cand ii vad pe astia de pe retea cu fisiere .mp3.exe...

Nu, virusul nu se numea asa. Intr-adevar, este trojan, dar nu se numeste asa. Virusul se numeste Trojan.VB.AE. Asa se numeste, ca mi-am notat sa caut despre el. Si eu am firewall cica cu antivirus incorporat, ZoneAlarm, dar se pare ca a detectat problema. Daca stau bine sa ma gandesc, sunt multumita de fire, tin minte ca un baiat in retea, facuse un worm care restarta la toata reteaua calculatoarele in momentul in care intrau pe net, numai mie, administratorului si inca la 2-3 din retea care aveau ZoneAlarm fire nu... :tongue:

Deci tu zici nod32. Si nu papa destui rami? :doh:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stau bine sa ma gandesc, sunt multumita de fire, tin minte ca un baiat in retea, facuse un worm care restarta la toata reteaua calculatoarele in momentul in care intrau pe net, numai mie, administratorului si inca la 2-3 din retea care aveau ZoneAlarm fire nu... :tongue:

Deci tu zici nod32. Si nu papa destui rami? :doh:

misto faza :lol:

nu consuma cine stie ce; in taskm arata 2 procese, in total vreo 17 M. sa vad ce`o fi de capul lui; am mai intrebat in stanga si`n dreapta si mi s`a zis ca e bun (mi l`a recomandat si varu`, care ca si mine face downloaduri masive si freaca netu` la greu :lol: )

cel putin mi`a curatat hardu`, era in ultimu` hal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
misto faza :doh:

nu consuma cine stie ce; in taskm arata 2 procese, in total vreo 17 M. sa vad ce`o fi de capul lui; am mai intrebat in stanga si`n dreapta si mi s`a zis ca e bun (mi l`a recomandat si varu`, care ca si mine face downloaduri masive si freaca netu` la greu :lol: )

cel putin mi`a curatat hardu`, era in ultimu` hal!

Deci, inseamna ca ar trebui sa-l incerc si eu. Am cautat Stop Sign si nu l-am gasit. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×