Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Fobiile, temeri inexplicabile.....

Aveti fobii?  

102 membri au votat

  1. 1. Aveti fobii?

    • DA
      80
    • NU
      19
    • Am avut si m-am vindecat
      3


Postări Recomandate

nu suport albinele cand am una in preajma urlu tip , fug , circ :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica de lilieci si nu suport ramele si gandacii. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi e frica si de fluturii aia frumosi care zboara din floare in floare...Ma crizez daca se apropie unul de mine, fac circ... :ok: :crazy: :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e foarte frica de inaltimi, fie ele si 2-3 metri, ametesc si imi vien sa vomit si ma blochez, nu mai pot sa ma misc...naspa, nu stiu daca e fobie, dar..inclin sa cred ca da, un lucru derivat este ca in supermarketuri, la metrou, imi e groaza sa cobor scarile rulante....imi e frica sa nu cad de-a berbeleacul :offtopic:

Imi mai e frica de lilieci, mai mult sa nu-mi intre in par, pentru ca stiu ca parul le blocheaza perceptia, nu au habar ce e acolo si dau ca surdul in toba, nu mi s-a intamplat, dar odata eram pe scuter si mi s-a lovit unul de casca, am crezut ca mor............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt noua pe aci pe acest site...si sincer pana mai ieri simteam ca sunt singura care se confrunta cu o fobie :doh: ..la mine a inceput cu o frica de moarte,inca de mica,am vazut niste oase de om la tv si am cam ramas marcata :yahoo: ..imi era pe langa asta si frica de intuneric,asta doua combinate,mi-au dat de furca mult timp..dar acum am cam scapat..dar acum ceea ce ma da peste cap este frica ca voi inebuni,imi e frica sa ma trezesc intr-o dimineata si sa nu mai fiu eu..de ce?pentru ca mult tv strica si multe imagini pe care le vezi si crezi ca le si uiti nu e asa..iti raman in minte..asta se intampla si in cazul meu..sunt niste imagini care ma sperie..si care tot revin..s-a confruntat cineva cu asa ceva? :P

pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt noua pe aci pe acest site...si sincer pana mai ieri simteam ca sunt singura care se confrunta cu o fobie :o: ..la mine a inceput cu o frica de moarte,inca de mica,am vazut niste oase de om la tv si am cam ramas marcata :P ..imi era pe langa asta si frica de intuneric,asta doua combinate,mi-au dat de furca mult timp..dar acum am cam scapat..dar acum ceea ce ma da peste cap este frica ca voi inebuni,imi e frica sa ma trezesc intr-o dimineata si sa nu mai fiu eu..de ce?pentru ca mult tv strica si multe imagini pe care le vezi si crezi ca le si uiti nu e asa..iti raman in minte..asta se intampla si in cazul meu..sunt niste imagini care ma sperie..si care tot revin..s-a confruntat cineva cu asa ceva? :o:

pa

si mie imi e frica ca as nebunie, nu esti singura :o:, cat despre imagini care te sperie, presupun ca sunt fantezii, nu? iti trebuie liniste, lasa filmele de groaza si emisiunile tv despre violenta si ai sa vezi ca totul va fi bine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand eram mai mica imi era frica sa intru in bloc fiindca ar putea sa fie cineva dupa usa si asteptam pana intra cineva cu mine. stateam afara cu orele in clasa I pana aparea cineva. bine ca m-am desteptat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am frica de cutremure. daca simt o vibratie, o miscare, sau de multe ori numai am impresia ma ia cu fiori de la inima.

Mi-e si frica de foc, chestii incinse si de intuneric inca putin - mai aud sunete ciudate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×