Sari la conținut
Forum Roportal
b.u

sufera

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De acord, creste, dar tocmai din cauza asta, cand stii ca poti sa pierzi sau ai pierdut pe cineva care stii ca a indeplinit anumite "criterii" incepi sa intelegi ca "piata de desfacere" (ce urat vorbesc :focus: ) este tot mai mica.

Da ..dar tot speri ,si nu lasi din pretentii..:yahoo: :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare are varsta pe care o simte.

Nu ajunge doar sa treci prim multe... tr sa mai si inveti cate ceva ... zic eu.

Ma, eu as minti sa zic ca noi nu suferim. Da' dupa o teapa, te inraiesti si nu mai pui botu' complet niciodata. Cel putin la mine. Pot sa iubesc si la modul lejer si cu ochii in 14. Ca altfel, nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu o vad intr-o permanenta crestere. E gresit?

 

 

Da ..dar tot speri ,si nu lasi din pretentii..:yes: :bye:

 

Nu exista un raspuns general valabil. Unii isi mentin standardele, cautand in continuare acelasi lucru, altii si le ridica si mai mult, pentru a tria la sange oferta, iar altii o lasa mai moale, pe sistemul "lasa ca merge si asa".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare total...copilareasca? E ca si cand as intreba, femeile mananca? Nu suntem toti oameni la urma urmei? Poate suntem noi sexul tare, da' nu poti sta incordat tot timpul...este absolut normal si logic sa suferim cu totii...cine nu sufera nu simte...cine nu simte...pierde...Yo am trecut acum ceva vreme printr-o despartire ceva mai delicata, stiti cand intervine obisnuinta si o perioada indelungata de timp, indiferent cat de mult ai vrea sa o faci parca nu prea poti, si am suferit...si-am suferit...pana m-am linistit...suntem noi porci, dar tot oameni in esenta, da?! Nu cred in ideea de "te frigi o data, sufli si in iaurt"...e echivalenta cu a nu da sansa unor viitori oameni sa faca ceva, si cred ca a sta cu ochii-n 14 e deja o mica "paranoia" (nu ca as fi impotriva bolilor mintale, dar ziceam asa)...fiecare lucru trebuie luat asa cum se prezinta pana in momentul in care incepe sa puta...parerea mea cel putin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista un raspuns general valabil. Unii isi mentin standardele, cautand in continuare acelasi lucru, altii si le ridica si mai mult, pentru a tria la sange oferta, iar altii o lasa mai moale, pe sistemul "lasa ca merge si asa".

Oferta e cam la fel, realizezi dupa un timp. Ambalajul conteaza. Dupa parerea mea, o femeie se muleaza mai repede pe stilul barbatului, cind stii exact jocul.

Problema este ca realizezi sa nu-ti mai umfli atit de mult cucerirea si sa-ti faci sperante si sa-i acorzi calitati ce nu le are. Sangele rece este cel care intervine dupa ce te arzi. La unii. La altii, asa sunt ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O intrebare total...copilareasca? E ca si cand as intreba, femeile mananca? Nu suntem toti oameni la urma urmei? Poate suntem noi sexul tare, da' nu poti sta incordat tot timpul...este absolut normal si logic sa suferim cu totii...cine nu sufera nu simte...cine nu simte...pierde...Yo am trecut acum ceva vreme printr-o despartire ceva mai delicata, stiti cand intervine obisnuinta si o perioada indelungata de timp, indiferent cat de mult ai vrea sa o faci parca nu prea poti, si am suferit...si-am suferit...pana m-am linistit...suntem noi porci, dar tot oameni in esenta, da?! Nu cred in ideea de "te frigi o data, sufli si in iaurt"...e echivalenta cu a nu da sansa unor viitori oameni sa faca ceva, si cred ca a sta cu ochii-n 14 e deja o mica "paranoia" (nu ca as fi impotriva bolilor mintale, dar ziceam asa)...fiecare lucru trebuie luat asa cum se prezinta pana in momentul in care incepe sa puta...parerea mea cel putin...

 

Depinde din ce motive te desparti. Daca ai fost inselat, o sa suflii in orice dupa aceea, cel putin la inceput. Este normal sa devenim vigilenti cu viitoarele relatii. Increderea se castiga, in timp, nu se ofera pe tava.

 

Oferta e cam la fel, realizezi dupa un timp. Ambalajul conteaza. Dupa parerea mea, o femeie se muleaza mai repede pe stilul barbatului, cind stii exact jocul.

Problema este ca realizezi sa nu-ti mai umfli atit de mult cucerirea si sa-ti faci sperante si sa-i acorzi calitati ce nu le are. Sangele rece este cel care intervine dupa ce te arzi. La unii. La altii, asa sunt ei...

 

E "periculos" sa ajungi sa crezi ca "nimic nu te mai poate lua prin surprindere", ma refer la modul placut- te balezezi. Blazat fiind, crezi ca te mai poti bucura de un om "nou" si de ce iti poate oferi? Dar e bine ca ai pus acel "cam" care relativizeaza situatia si lasa loc de "iesire".

Oricum divagam. :bye: Avem o scuza ca e tarziu.

Editat de Ametist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat speram sa nu o aud p-asta cu "Increderea se castiga in timp, nu se ofera pe tava." Este absolut normal ca in timp increderea CRESTE nu APARE. Sa-i strangi mana unui necunoscut pe care tu il numesti mai nou "iubitul meu" dar in care tu ai zero incredere mi se pare stupid :bye: fara a avea intentia de a supara pe cineva. Increderea trebuie sa existe sub forma de embrion, ca sa ai ce sa CRESTI...in momentul in care alegi pe cineva sa-ti stea aproape ii oferi din oficiul incredere, respect, o asa zisa putere de luare a deciziilor si multe alte chestii care in timp SE DEZVOLTA. Daca nu-i oferi incredere pe tava, intr-o proportie care sa iti permita tie sa dormi linistita si lui sa se duca nu stiu unde fara sa fie nevoit sa-si inchida telefonul ca sa nu i se supraincalzeasca de la apelurile tale, s-ar putea ca niciodata sa nu aiba parte de increderea ta pentru va fi intr-o constanta "dubiosenie" fata de tine....cat despre motivele despartirii...hai sa fim seriosi, daca te inseala cineva inseamna ca este vina ta?! putin probabil, dar mai mult probabil este ca persoana respectiva e predispusa sa faca asa ceva; cand ceva nu merge incerci sa rezolvi sau rupi, nu inseli; deci, daca esti inselat prima data, a doua oara nu trebuie decat sa iti dai seama ce fel de persoana e...tiparul tinde sa fie acelasi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai legat de incredere e si faza cu suflatul in iaurt de care ai amintit mai devreme. Sau acolo e altceva? M-am exprimat in termeni de a "oferi pe tava" pentru a indica tendinta oamenilor de a se arunca orbi inainte, fara a cugeta putinel la situatie. Cred ca trebuia sa pun niste ghilimele, ca altfel nu mai aparea "confuzia".

Nu a zis nimeni ca este vina exclusiva a ta cand esti inselat, insa e clar ca pe undeva ai gresit cel putin in evaluarea partenerului. Iar data viitoare esti mai atent. Simple as that.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×