Sari la conținut
Forum Roportal
b.u

sufera

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E "periculos" sa ajungi sa crezi ca "nimic nu te mai poate lua prin surprindere", ma refer la modul placut- te balezezi. Blazat fiind, crezi ca te mai poti bucura de un om "nou" si de ce iti poate oferi? Dar e bine ca ai pus acel "cam" care relativizeaza situatia si lasa loc de "iesire".

Oricum divagam. :spiteful: Avem o scuza ca e tarziu.

Nu sunt deloc blazat. Dar nu mai sunt entuziasmat. Astept sa scoata porumbelul, ca sa-mi iau vrajeala si sa merg mai departe. Il scoate, inevitabil. Si eu merg in continuare. Acu' nu mai am chef sa ascult ceva care oricum am auzit de atatea ori.

Dar sunt in control total. Poate sa fie frumoasa sa pice. Nu mai are atu-uri. Ochii si urechile atintite, atentia marita. Sentimentele, la loc sigur, sub cheie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma, eu as minti sa zic ca noi nu suferim. Da' dupa o teapa, te inraiesti si nu mai pui botu' complet niciodata. Cel putin la mine. Pot sa iubesc si la modul lejer si cu ochii in 14. Ca altfel, nu merge.

 

 

Subscriu... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... poate sufera unii ... dar au un orgoliu nemasurat si se consoleaza repede cu ce pica la indemana ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... poate sufera unii ... dar au un orgoliu nemasurat si se consoleaza repede cu ce pica la indemana ...

 

Staatistic vorbind (afirmatia nu imi apartine asa spun psihologii) barbatii isi revin mult mai greu decat femeile din situatii de genul asta.

Cat despre mandrie... E primul pacat si e pacatul care ii IZOLEAZA PE OAMENI.

Editat de Chirila Carol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-e frica de nimic, infara de Dumnezeu. Nu ma sperie nimic.

 

Vrei sa spui ca daca te intilnesti cu un urs prin padure nu te sperii si nu o sa ti fie frica ? :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei sa spui ca daca te intilnesti cu un urs prin padure nu te sperii si nu o sa ti fie frica ? :kiss:

Sange rece. Trebuie sa fii lucid, ca sa poti scapa. Nu m-a atacat niciun urs, ca sa pot spune. In momentul de fata, nu mi-e frica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Altii sufera si plang...altii se sinucid, astia sunt jalnici, vai de mama lor :band: si de sufletul lor...

Altii nu sufera si apostrofeaza cu fraza "da-o'**** mea, vine alta" poate ca astia n-au iubit.

 

Mie mi-a placut raspunsul lui Zexelica "Nu sufar niciodata pt ca nu-mi pun sperante in nimic material, asa ca stiu de la inceput ca voi fi tradat si mintit. Asa ca, daca stiu asta, nu mai sufar" bun de urmat :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sange rece. Trebuie sa fii lucid, ca sa poti scapa. Nu m-a atacat niciun urs, ca sa pot spune. In momentul de fata, nu mi-e frica.

 

Te cred , zexelica , in fata calculatorului este imposibil sa-ti fie frica , dar fata in fata cu ursu' o sa-ti tremure picioarele de frica.. :band: :kiss:

 

PS Dragostea doare uneori !

Editat de pelusa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te cred , zexelica , in fata calculatorului este imposibil sa-ti fie frica , dar fata in fata cu ursu' o sa-ti tremure picioarele de frica.. :band: :kiss:

N-ai tu de unde sa stii. Am trecut prin situatii mult mai grele decit cu ursul, de care, eventual, poti fugi sau ascunde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai tu de unde sa stii. Am trecut prin situatii mult mai grele decit cu ursul, de care, eventual, poti fugi sau ascunde.

 

Vroiam doar sa-ti arat ca nu-i chiar asa cum ai spus tu:ca nu ti e frica de absolut nimic.De un urs care te ataca iti va fi o mare frica.Tu ce crezi : pot suferi barbatii mai mult decit femeile din dragoste ? :kiss:

Editat de pelusa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×