Sari la conținut
Forum Roportal
MiniME

Credeti ca exista ingerul pazitor

Postări Recomandate

in primul rand buna la toata lumea. am deschis topicul asta pentru ca mai demult am avut cateva vise in care aparea aceasi persoana. persoana respectiva nu o cunosteam in vis dar stiu ca ma simteam in siguranta langa ea, intr-unul din vise chiar mi-a salvat viata. cineva mi-a spus ca e posibil sa fie ingerul meu pazitor. voi credeti in asa ceva? si daca da e posibil sa iti apara de mai multe ori in vis? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand buna la toata lumea. am deschis topicul asta pentru ca mai demult am avut cateva vise in care aparea aceasi persoana. persoana respectiva nu o cunosteam in vis dar stiu ca ma simteam in siguranta langa ea, intr-unul din vise chiar mi-a salvat viata. cineva mi-a spus ca e posibil sa fie ingerul meu pazitor. voi credeti in asa ceva? si daca da e posibil sa iti apara de mai multe ori in vis? :P

buna.

sint mai multe entitati care ne pazesc unele sunt ingerii dar ii recunosti din descrierile biblice au aripi. si mai sunt persoane care pot fi in viata sau la nivel astral forme energetice(calauze ,maestri spirituali care exista in alte planuri astral...). faptul ca apare de mai multe ori denota ca acea persoana a primit misiune sa te protejeze pana ajungi la un nivel spiritual in care te poti proteja.

 

incearca sa vorbesti cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vali spune sa incerc sa vorbesc cu el numai ca eu nu am mai visat acea persoana de foarte mult timp. in vislele pe care le-am avut si aparea si acea persoana ( au fost 3) eu vorbeam cu respectivul ( era o persoana de sex masculin) dar doar asa ca 2 oameni obisnuiti nu m-am gandit sa il intreb cine e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vali spune sa incerc sa vorbesc cu el numai ca eu nu am mai visat acea persoana de foarte mult timp. in vislele pe care le-am avut si aparea si acea persoana ( au fost 3) eu vorbeam cu respectivul ( era o persoana de sex masculin) dar doar asa ca 2 oameni obisnuiti nu m-am gandit sa il intreb cine e

 

incearca sa meditezi asupra viselor si poate revine. aceste vise pot fi reale in plan astral si atunci ai nevoie de protectie si el apare. cand dormim sau meditam ne putem dedubla. ai avut vro data senzatia ca te privesti de undeva de sus? daca da asta este o dedublare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" incearca sa meditezi asupra viselor si poate revine. aceste vise pot fi reale in plan astral si atunci ai nevoie de protectie si el apare. cand dormim sau meditam ne putem dedubla. ai avut vro data senzatia ca te privesti de undeva de sus? daca da asta este o dedublare. " - vali.

 

Visele sunt dorinte launtrice sau imagini, tendinte, instincte, impulsuri refulate... Reveria ramane reverie si nu are nicio treaba cu veritatea... Nu-i ameti mentalul omului si-asa turmentat de superstitii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.

Pana acum m-a ajutat sa nu intru cu masina in tot felul de vehicule si a vegheat ca alte masini sa nu intre in masina mea.

Pe viitor il rog sa fie la fel de vigilent. Cat despre mine.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista, dar acesta se poate schimba in timp.. Daca-i vorbesti te aude el si pe urma iti raspunde in somn... desi poate nu iti vei aminti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Exista, dar acesta se poate schimba in timp.. Daca-i vorbesti te aude el si pe urma iti raspunde in somn... desi poate nu iti vei aminti.. " - Argv.

 

Asta e sinele tau cu care dialoghezi... sau un alter ego. Ingerii nu sunt o certitudine matematica si nu pot decat a fi imaginati... caci nu sunt altceva decat ( bineinteles ) un produs al imaginatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×