Sari la conținut
Forum Roportal
suhade

Cancerul - dezbatere -

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am sa mai astept o saptamana sa vad daca imi povesteste ceva.

 

Stiu ca pare ciudat si poate de necrezut, dar daca totul e ok, medicii nu mai iau legatura cu tine pana la controlul anual, sunt cat se poate de sigura de treaba asta. mi-a confirmat si el treaba asta, dar eu credeam ca mi-a zis-o ca sa ma linisteasca pe mine. mi se pare de necrezut sa te opreze, sa faca teste si sa nu te anunte, indiferent de rezultate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De anuntat au anuntat pe cineva si acel cineva stie rezultatele.Ca e el sau altcineva ,asta.. Este imposibil ca medicii sa nu spuna rezultatul ,crede-ma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Cei din spital trimit rezultatul medicului de familie, pentru a-l baga la dosar, si te contacteaza numai daca rezultatul este pozitiv.

 

asta ma termina, eu as vrea sa fiu informata imediat indiferent de rezultat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues,medicii te anunta indiferent de rezultat,fie cei care te-au operat,fiemedicul de familie.Ca el nu-ispune amperei asta-ialta treaba.

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fost diagnosticat cu cancer la testicule si totul s-a intamplat atat de repede ca nu imi vine sa cred. joia trecuta il anunta diagnosticul, vineri am fost cu el cand l-a operat, duminica era acasa. a facut marti un ct si asteapta acum sa vada daca este extins catre alte zone sau nu. dar ma enerveaza optimismul lui, nu ii este caracteristic si cred ca e f panicat si ascunde grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues,medicii te anunta indiferent de rezultat,-

 

nu unde sunt eu, aici iti spune sa mergi si sa traiesti normal fara griji si daca e ceva te suna ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ajute ,ampera. Offf, bietul om...Cum sa nu fie panicat ...cine n-ar fi,dar  speranta moare ultima si poate ca optimismul lui e real si nu mascheaza panica . E bine sa fie optimist .E cel mai bun tratament.Eu am o prietena care s-a operat de cancer la san si cand am aflat eu boceam de muream si ea zambea.Finalul? Acume foarte bine.


Te rog frumos sa nu ma mai contrazici. Anul trecut am facut o biopsie si nici acum nu m-a contactat nimeni. Nici medicul de familie, nici chirurgul, nici cei de la laborator, nimeni. Mi-au si zis ca vor lua legatura cu mine NUMAI daca rezultatul va fi pozitiv.

Mai Blues, poate asa o fi acolo unde esti tu ,dar eu am batut spitalele atata vreme si nu am intalnit ce zici tu.

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, e inutil contrazisul numai de dragul de a ne da mari ,cand topicul e unul unde viata si moartea merg mana-n mana. Scuze pentru ...interventie.

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricine este panicat cand este vorba de cancer. Si este foarte bine sa fie optimist, lasa-l asa si incearca si tu sa gandesti pozitiv. 

 

eu incerc sa nu gandesc negativ, dar ma intreb daca nu e periculos tot optimismul asta. gen ca o sa pice rau cand o sa se scufunde informatia, deocamdata cum a zis si el 'e surealistic'.

 

daca a mai auzit cineva de asemenea cancer, daca a mai cunoscut pe cineva cu acelasi tip, astept si eu niste cuvinte referitoare la cum se trateaza, ce implica.etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×