Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

Cartea proorocului oliver

Postări Recomandate

Fiindca unii spumega de nervi si ma deranjeaza pe alte topicuri nemaiputind sa discut cu lumea pe alte teme de aceea am hotarit sa infiintez acest topic de religie unde sa ma contraziceti cit poftiti.

 

Deci

 

1. Ma cred profet

2. Am scris o carte

3. Toata lumea turbeaza cu spume la gura fiindca ma cred eu profet si fiindca am scris o carte

 

Cunoasteti cazul ca sint nebun vechi pe forumu asta , asa ca n-are rost sa mai comentez in plus.

 

Deci astept insultele voastre cu bucurie caci asa a spus Iisus Hristos Bucurati-va cind va vor batjocori si vor zice tot raul despre voi fiindca ati crezut in mine , caci mare va fi rasplata voastra in ceruri.

si tot El a mai spus : Daca despre mine au spus asa ceva care sint neprihanit , atunci dati-va seama ca si despre voi vor zice toate acestea.

 

Deci dati-i drumu , :P cele mai bune insulte se premiaza .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi in acelasi oras cu tine , mi-ar fi placut sa te intalnesc

Nu cred ca esti nebun, nu in sensul ingust al cuvantului

 

:P

 

Foarte frustrat, da !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum era fraza aia ... Temeti-va atunci cind oamenii va vor vorbi de bine , caci numai pe profetii mincinosi ii vorbeau oamenii de bine.

 

Asta cred ca se cheama reverse psichology , adica inviti oamenii sa te injure ei te lauda , iar daca vrei sa te laude te injura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu cred ca esti prooroc,am sa apas butonul ala,si am sa reclamn pe oricine te insulta.Indiferent de dorinta ta(maladiva) de a fi martirizat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3. Toata lumea turbeaza cu spume la gura fiindca ma cred eu profet si fiindca am scris o carte

 

cred ca parintii tai turbeaza de furie ca tu la 35 de ani esti un ratat cu diploma, insa na, e si meritul lor

 

sa fereasca D-zeu pe orice parinti de a avea in casa asa ceva, insa, tocmai oamenii de o rautate monstruoasa, de un egoism nemaipomenit au parte de copii cu mari probleme psihice, e firesc, natural, mana natura se asigura astfel ca oamenii egocentrici care sunt o plaga sociala, nu vor mai avea progenituri

 

ori tu Oliver, e cam sigur ca nu te vei mai casatori si nu vei mai face copii, ceea ce e deosebit de benefic pentru societatea omeneasca

 

boala psihica nu e altceva decat mijlocul natural prin care natura elimina din randul ei progeniturile celor indezirabili pentru semenii umani, oameni cu mari tare morale, egocentrici, invidiosi, rai, prosti, etc.

Editat de iosafat
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform semnaturii lui Arcangelo (cu care sunt perfect de acord :P) normalitatea este o boala foaaaarte frecventa. Asta inseamna ca daca intr-adevar esti nebun esti unul din putinii oameni sanatosi...la minte evident. :o:

 

Nu stiu ce carte ai scos si ce ai proorocit in ea, dar nu cred ca cineva dintre noi e in masura sa constate daca esti nebun sau daca e adevarat ceea ce spui tu. Traim si vedem. Dupa aia putem discuta...daca mai apucam.

 

Apropo...ala de pe avatar esti tu?

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conform semnaturii lui Arcangelo (cu care sunt perfect de acord :P ) normalitatea este o boala foaaaarte frecventa. Asta inseamna ca daca intr-adevar esti nebun esti unul din putinii oameni sanatosi...la minte evident. :o:

 

Nu stiu ce carte ai scos si ce ai proorocit in ea, dar nu cred ca cineva dintre noi e in masura sa constate daca esti nebun sau daca e adevarat ceea ce spui tu. Traim si vedem. Dupa aia putem discuta...daca mai apucam.

 

Apropo...ala de pe avatar esti tu?

 

nebun=ne-bun, adica om incapabil de a-si castiga existenta, nu ti se pare suficient de umilitor?

 

sunt atatia printre noi capabili sa-si castige existenta iar in timpul liber sunt ce vrei tu, magicieni, astrologi, paranomalisti, ierbologi, spiritologi, nu are nimeni nimic impotriva lor atat timp cat nu deranjeaza normalitatea mea

 

deci poti sa fi bine merci cu un picior in realitate, castigandu-ti existenta, si cu celalalt picior sa delirezi aici pe forum la religie, sau mai la deal la paranormal, e problema ta, insa daca esti ca Oliver, la 35 de ani incapabil de munca, cu certificat de handicapat mintal, si sa vii sa te dai mai cu mot ca toti, asta mi se pare lipsit de bun simt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nebun=ne-bun, adica om incapabil de a-si castiga existenta, nu ti se pare suficient de umilitor?

 

sunt atatia printre noi capabili sa-si castige existenta iar in timpul liber sunt ce vrei tu, magicieni, astrologi, paranomalisti, ierbologi, spiritologi, nu are nimeni nimic impotriva lor atat timp cat nu deranjeaza normalitatea mea

 

deci poti sa fi bine merci cu un picior in realitate, castigandu-ti existenta, si cu celalalt picior sa delirezi aici pe forum la religie, sau mai la deal la paranormal, e problema ta, insa daca esti ca Oliver, la 35 de ani incapabil de munca, cu certificat de handicapat mintal, si sa vii sa te dai mai cu mot ca toti, asta mi se pare lipsit de bun simt

 

Nu stiu cine e tipul si daca e handicapat sau nu, nici nu ma intereseaza sincer, si te inteleg si pe tine. Dar nu inteleg de ce te lasi deranjat :P De ce nu-l ignori pur si simplu? O sa se plictiseasca si el cand vede ca nu-l insulta nimeni si n-are cu cine face pe victima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cine e tipul si daca e handicapat sau nu, nici nu ma intereseaza sincer, si te inteleg si pe tine. Dar nu inteleg de ce te lasi deranjat :P De ce nu-l ignori pur si simplu? O sa se plictiseasca si el cand vede ca nu-l insulta nimeni si n-are cu cine face pe victima.

 

ei as, l-am infiat, acum il cresc, are el 35 de ani, dar ca minte nu are mai mult de 5, asa ca sper ca in 15 ani sa-l fac sa-si caute un job sa prinda si el 15 ani pe cartea de munca la pensie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×