Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Concurenta intre parteneri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca ati mai discutat despre asta,dar am deschis eu subiectul.

 

 

Ce parere aveti ? V'ati confruntat cu asa ceva?

 

 

Eu,de mult ori simt ca el ma invidiaza.

Eu sunt studenta si atunci a inceput si el facultatea.Am zis...booon.

Doar ca,el vrea sa o faca pe bani si il costa ff mult.

 

I'am zis ca,asta ne'ar afecta in mod serios bugetul si nu ii pasa.I'am propus sa faca o alta facultate,sau sa invete,nu doar sa dea banii.

 

Eu la fel,fac facultate.Ma invidiaza cand ma vede ca invat.Se uita asa ciudat..de parca fac un lucru nepermis.

Mi'a zis ca el o va face pt ca o fac si eu.

A mai avut ocazia sa o faca,dar a renuntat in primul an.Acum face iar.

Nu o sa se descurce sa plateasca atatia bani si nici nu o sa invete nimic,doar s'a ambitionat si face concurenta cu mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca ati mai discutat despre asta,dar am deschis eu subiectul.

Ce parere aveti ? V'ati confruntat cu asa ceva?

Eu,de mult ori simt ca el ma invidiaza.

Eu sunt studenta si atunci a inceput si el facultatea.Am zis...booon.

Doar ca,el vrea sa o faca pe bani si il costa ff mult.

 

I'am zis ca,asta ne'ar afecta in mod serios bugetul si nu ii pasa.I'am propus sa faca o alta facultate,sau sa invete,nu doar sa dea banii.

 

Eu la fel,fac facultate.Ma invidiaza cand ma vede ca invat.Se uita asa ciudat..de parca fac un lucru nepermis.

Mi'a zis ca el o va face pt ca o fac si eu.

A mai avut ocazia sa o faca,dar a renuntat in primul an.Acum face iar.

Nu o sa se descurce sa plateasca atatia bani si nici nu o sa invete nimic,doar s'a ambitionat si face concurenta cu mine.

 

 

 

E bine sa ai spirit de concurenta dar atunci cand trebuie si cu cine trebuie.Concurenta intre parteneri mi se pare o tampenie.In loc sa vezi cu ce il poti ajuta pe celalat...tu te apuci si-i zici:"sac.nanana.vezi ,eu sunt mai bun.ce poti tu pot si eu."

Poti sa concurezi "in joaca,la modul,hai sa vedem cine citeste mai repede cartea,care ajunge primul acasa,etc",dar s-o iei in serios... :mda:

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede'ma,sunt atatea cupluri in care partenerii se invidiaza,se sapa unul pe altul,care ajunge mai sus...

Doamne...si asta tot cuplu se numeste??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu odata cu primul iubit cu care am stat 3 ani.. fiind in aceeasi clasa.. faceam concurenta la note.... mai mult el... tot timpul se lauda ca este mai bun ca mine .. incredibil nu?? :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil,dar adevarat.

 

El mai face concurenta cu mine si la condus automobilul.

Cum eu stiu sa conduc si el nu,ma invidiaza si pt asta...si imi spune tot timpul ca eu habar nu am sa conduc,cu toate ca nu s'a urcat nici 10 minute cu mine in masina ca sa vada.

El considera ca,femeile nu sunt pt condus.E si un pic misogin :mda:

 

Traieste cu impresia ca,el va stii sa conduca mai bine decat mine,pt ca asta e in natura barbatului,ca ei au reflexe mai bune...pe cand..nu e deloc asa.Femeile din contra,sunt mai atente la volan.

Dar nu pot sa il fac sa nu mai fie misogin. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incredibil,dar adevarat.

 

El mai face concurenta cu mine si la condus automobilul.

Cum eu stiu sa conduc si el nu,ma invidiaza si pt asta...si imi spune tot timpul ca eu habar nu am sa conduc,cu toate ca nu s'a urcat nici 10 minute cu mine in masina ca sa vada.

El considera ca,femeile nu sunt pt condus.E si un pic misogin :mda:

 

Traieste cu impresia ca,el va stii sa conduca mai bine decat mine,pt ca asta e in natura barbatului,ca ei au reflexe mai bune...pe cand..nu e deloc asa.Femeile din contra,sunt mai atente la volan.

Dar nu pot sa il fac sa nu mai fie misogin. ;)

 

Femeile sunt mai prudente,dar barbatii au reflexe mai bune.

Apropo,daca nu sunteti casatoriti...si daca ai parerea asta despre el(cu toate ca din ce spui este indreptatita),eu nu inteleg ce mai cauti cu el?????

Cauta-ti fata altul,pe care sa il apreciezi si care la randul sau sa te aprecieze la adevarata valoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Usor de zis,greu de facut.

Noi traim o iubire toxica.Acel sentiment care nu te lasa sa mori,dar nici sa traiesti.

 

Suntem intr'un fel dependenti unul de altul..nu ne dam nici noi seama de ce...

Uneori amandoi ne dorim sa ne despartim,dar nu ne tine mult pana ne impacam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:mda: ce tampenie, nu accept concurenta intre parteneri, insa, stimularea si sustinerea....DA

Intr-o relatie sunt perioade si perioade, poate un an...10 el sa castige mai bine dar imediat se poate si schimba roata, el sa aduca mai putin.

Cei doi trebuie sa se sustina si sa se ajute si la bine si la greu :lol:

 

Cat despre taxa lui, o plateste doar el? Locuiti impreuna? Nu stiu de ce dar simt ca iti place sa fi cocos ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Usor de zis,greu de facut.

Noi traim o iubire toxica.Acel sentiment care nu te lasa sa mori,dar nici sa traiesti.

 

Suntem intr'un fel dependenti unul de altul..nu ne dam nici noi seama de ce...

Uneori amandoi ne dorim sa ne despartim,dar nu ne tine mult pana ne impacam.

 

:mda:

Nu confunda dependenta cu dragostea.Gandeste-te bine,si fa o delimitare intre una si cealalta.

Atata timp cat e dragoste e bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×