Sari la conținut
Forum Roportal
iris2all

Care sunt cele mai bune metode de chiul?

Postări Recomandate

eu cred ca sunt baruri langa toate liceele, nu ca sa`ar construii liceele langa baruri, ci invers :lol2:

Patronii au nevoie de clienti, si sa recunoastem ca liceenii sunt niste clienti importanti :lol2:)

 

sau.. unde sa se duca un profesor intr`o ora libera, sa se calmeze :Pe ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea obisnuiesc sa chiulesc o ora, doua..daca n-am chef nu ma duc toata ziua :lol2: si traiasca mom care imi face scutirea..pe motiv ca am avut "probleme de sanatate" :nea:). cum zicea cineva mai sus nimic nu sa compara cu chiulitul in masa..mai grav e daca te intalnesti cu profesorul..am patit-o o data. am plecat cu toti de la ultima ora de religie si in drumul nostru ne-am intalnit cu profu :lol2: tot yo am reusit sa-i scot pe restu din cacat :De i-am zis ca avem de facut un proiect important bla bla si a muscat-o..a fost najpa de el ca avea ora numa cu noi..si venise de acasa pentru ora cu noi ..si noi pauza :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la mine vine a 12`ea si.... chiar daca o sa vreau sa chiules co sa fac asta pentru a invata la materiile pentru bac :De  cica, cel putin asta e planu  :lol2:"

[snapbacca]63121[/snapbacca]

 

Iti spun sigur ca tine vraja asta, cel putin la mine plecam toata clasa, eu stiam mate bine, eram olimpica, si toata clasa cica mergeam sa fcem matematica... :Pe

 

Revenind..in generala nu are nici un farmec sa ghiulesti, macar acolo sa mergi la scoala. In liceu e cu totul altceva. In generala o metoda buna de chiul era ca cia mergeam sa fac curat in biblioteca sau in laboratorul de biologie, iar in liceu, nu conta in ce clasa eram cu biblioteca mergea mereu, "imbolnavirea" subita, participarea la tot felul de evenimente mondene.

Din ce am citit pana acum, chiulul in masa mi se pare cel mai putin eficient, in rest, cand esti pe cont propriu e cel mai bine si usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa mai poate intampla sa sa intoarca unii, de asta eu si cu cateva colege ramaneam ultimele, sa fim sigure ca nu sa intorc :lol2: odata era sa n prinda profu respectiv, cand sa coboram scarile, el urca sa vina la noi in clasa...am urcat si noi 1 etaj mai sus, am asteptat sa vedem c face apoi am plecat :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai, cum chiuleam eu de exemplu :P . ma duceam la cabinetul medical din liceu(in generala nu am chiulit :tease: ) si spuneam k mi`e rau...asistenta de la liceu se uita la mine, si ma prefaceam k mi`e rau, k nu mai pot...ma vaitam :sorry: .. si imi dadea scutire, ma trimitea acasa, imi zicea sa ma duc acasa, sa nu mai vin a doua zi la scoala k imi motiveaza ea absentele...sau chiuleam si ma duceam si cumparam scutiri de la un cabinet medical si i le duceam dirigintei la scoala :P :luck:"

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nevoie ai sa chiulesti cand locul cel mai placut de somn este in banca...Eu asa faceam..nu dormeam toata noaptea si atunci cand ajungeam la scoala primul lucru pe care`l faceam era sa dorm 2-3 ore bune....Cele mai frumoase lucruri se petrec noaptea nu ziua cu atata lume!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiuleam k sa ma duc sa joc tenis...

Le spuneam profilor k are nevoie profu de sport de mine pt un antrenament shi ma lasau...

Apoi, m`am apucat de inot. Shi le spuneam k am casting-uri sau chestii de genu`...

Ma rog, nujt dak se poate numi chiul, eu nu plecam fara sa cer voie... o patisem in clasa a 10a cand am avut 42 de absente intr`un semestru shi am plans k idioata . ACUM STAU SHI MA INTREB DE CE ERAM ASA DE PROASTA... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai buna metoda este sa il vrajesti pe prof ca iti e rau. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in generala nu chiuleam (nu stiu de ce...) dar acum, la liceu n-am nici o opreliste, daca n-am chef de ora ma duc frumos la profa, fac o fata de bolnava si-mi da drumul (fara absent:)) cel mai important pentru mine e sa nu fac absente, in rest......

 

dar trebuie sa stii si cand sa chiulesti..

de exemplu eu nu plec de la orele in care profa preda (ma refer doar la materiile importante) pentru ca eu invat 80% in clasa (nu ma stresez prea mult pe acasa) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×