Sari la conținut
Forum Roportal
iris2all

Care sunt cele mai bune metode de chiul?

Postări Recomandate

Sunt in a VII-a si scoala imi tot da niste dureri mari de cap. A ajuns atat de stresanta, prin faptul ca avem teste zilnice si ore prea dificile ( cel putin asa mi se par mie ), incat as vrea pur si simplu sa mai scaipez from school...Plz, dati-mi niste sfaturi de a chiuli pentru ca situatia asta ma depaseste!!! :victory:

post-4150-1113154186_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll: Pai e simplu:iesi pur si simlu pe poarta ::): :;): Daca aveti paznici, spune-le ca trebuie sa mergi la spital sau ceva de genul asta...si mergi si tu undeva intr-un club sau pe unde profii nu trec :pee Sau stai in baie ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la scoala poti pleca din diferite motive. trebuie doar sa-la gasesti pe cel potrivit situatiei. cel mai grav e ca faci absente. date pe lange un prof sa va intelegeti bine si poate iti mai motiveaza din absente. bafta oricum.

toti trecem prin astea :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mah sti cum mai poti pleca de la ore fara sa iei absenta...te duci la profesor si ii zici ca te doare ceva...sau ca te simti rau...si o sa te lase..si te cari unde vrei tu :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hehehe..... nu vrea sa fac pe mamica, dar sa sti ca cei care lipsesc de la teste, ascultari, -o pun' mai rau dupa, daca ma intelegi, profi isi fac o parere naspa despre tine, si e greu sa si`o schimbe. asa ca sfatul meu e sa nu chiulesti de la ore la care tre` sa primesti nota.

daca nu ai chef de ultimele 2 ore, nah, se mai intampla ... daca ai o reputatie buna la profi, poti sa mergi linistita sa spui ca tre` sa mergi cine`stie`unde si scapi usor.

daca nu ai chef de o ora anume, mergi si stai in scoala pe undeva si zi`le colegilor sa`i spuna profei ca esti la cabinet; sau cere`te la baie si stai acolo 30 de minute :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm...ca sa nu iei absenta ai putea sa vorbesti cu elevii de serviciu sa nu te dea absenta...

[snapbacca]39704[/snapbacca]

 

nu e tocmai recomandat, daca ai noroc si nu are de gand sa te asculte poate merge dar daca e un profesor mai sever elevii de servici pot avea probleme. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca nu ar trebui sa abuzezi prea mult de chiul.nu sunt moralista(si eu mai chiulesc din cand in cand :pee) dar o sa te coste mai multe:morala pe care ti-ar putea-o face dirigintele-care e, crede-ma, tare aiurea, mustrarea care ti sa-ar putea face in intreaga clasa sau mai rau in consiliu in fata tuturor profesorilor si ai putea sa ai probleme si cu parintii, puncte scazute la purtare..... hmmmm.gata acum' sa trecem la metodele de chiul :pee

ori reusesti sa faci in asa fel incat sa intri in gratiile profesorilor si ai putea sa profiti de asta invoindu-te atunci cand ai nevoie sau.....suporti consecintele de pe urma absentelor.daca intrebai metode de copiat poate ca ar fi fost mai multe raspunsuri dar la chiul e mai simplu...iti iei ghiozdanul si pleci :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai ma Pufulet.. chiar asa ?? se mai "imbolnaveste" lumea.. li se face rau.. [daca sti sa joci teatru si te ajuta clasa].. poti chiuli.. :tease:

 

Si cred ca o sa deschid un topic cu metode de copiat.. :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa nu mai bati drumul degeaba pana la scoala daca ai de gand sa chiulesti....ori stai acasa...ori te duci intr-un bar ceva!!!Si cu absentele....aduci si u o scutire pe ziua aia...si sa-a rezolvat!!!

Multa bafta!!!

 

Doamne...am ajuns sa invat lumea la rau!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×