Sari la conținut
Forum Roportal
iris2all

Care sunt cele mai bune metode de chiul?

Postări Recomandate

Daca nu vrei sa faci absente mergi la cabinet si prefate ca te doare tare ceva si poate ai noroc si iti da motivare.Eu asa fac si tot timpul imi da :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....daca incepi sa chiulesti din scoala generala e grav 8)" ....sa vezi ce te asteapta la liceu.....unii dintre noi pentru a nu se mai duce la scoala se duc la diferite olimpiade...si cu ocazia asta lipsesti 1 saptamina fara a avea absente mai castigi si stima profesorilor si cel mai important scapi de SCOALA....mai bine inveti la un singur obiect decat la 18 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam cosmaruri, prea multe absente si ma exmatricula... :lol2: la un moment dat colegul care ne furniza scutiri a fost prins si-am ramas fara "salvator".Of, Doamne, greu mai era sa plecam vinerea de la scoala cand programam cate-o excursiee de weeca end.

Mai faceam si invoiri scrise in numele parintilor, numai ca eu eram legata de vara-mea ca trebuia "sa ne moara bunicii" in acelasi timp si asa mai lipseam cate 2 zile motivat.Eu stateam in camin asa ca aveam dublu suspans si dubla falsificare de facut :lol2:"

 

Dar asta in lioceu, in generala nu stiu daca are farmec sa chiulesti...atunci eram premianta de prim rang. Ca de-aia-mi pare rau ca la-au impuscat pe Ceusescu: m-au degradat din functia de comandant de detasament! :roll:

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

F simplu sa chilesti... mai ales daca esti fata... stiti voi problema fetelor...

 

"-- Ce se-ntampla cateodata,

--Periodic la o fata ! "

 

Vezi cauta un prof ma "slab" de caracter... mai bun cu lumea... si spunei ca ti-e f. rau.. vb pe un ton grav...etc. vraji de astea :Pe

 

Oricum sunt de parere ca e mai tare sa chiulesti cu ziua(le) ca stii ca rezolvi ceva... dai o ciocolata la un medic si scoate o scutire de 5 zile :roll:

 

Trebuie sa stii sa te descurci... la gardieni... daca esti o domnisoara draguta faci pe interesanta putin (ii bagi in seama) si se rezolva cu ei...

ca baiat ii salut... putina conversatie, ...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai frumos mod de a chiuli:te pui bine cu o profa/prof si la restu te invoiesti cu pretextul trebuie sa o ajut pe profesoara x-ulescu trebuie sa ma duc in cabinetul ei.vb dupaia cu profa aia si gata asta cel putin la mine a mers de fiecare data sau cand pleca un profesor sa bea o gura de apa sau iese din clasa pe unu il apuca dintro data cheful de a uda buretele (sta de "6") iar altu motiveaza :roll: mult succes si inca o chestie in generala nu prea isi are rostu sa chiulesti sincer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu vrei sa faci absente mergi la cabinet si prefate ca te doare tare ceva si poate ai noroc si iti da motivare.Eu asa fac si tot timpul imi da
Asa faceam si eu cand eram mic :De :De :De

 

cel mai frumos mod de a chiuli:te pui bine cu o profa/prof si la restu te invoiesti cu pretextul trebuie sa o ajut pe profesoara x-ulescu trebuie sa ma duc in cabinetul ei.vb dupaia cu profa aia si gata asta cel putin la mine a mers de fiecare data sau cand pleca un profesor sa bea o gura de apa sau iese din clasa pe unu il apuca dintro data cheful de a uda buretele (sta de "6") iar altu motiveaza  mult succes si inca o chestie in generala nu prea isi are rostu sa chiulesti sincer

:De :De :De

 

F simplu sa chilesti... mai ales daca esti fata... stiti voi problema fetelor...

 

"-- Ce se-ntampla cateodata,

--Periodic la o fata ! "

 

Vezi cauta un prof ma "slab" de caracter... mai bun cu lumea... si spunei ca ti-e f. rau.. vb pe un ton grav...etc. vraji de astea

 

Oricum sunt de parere ca e mai tare sa chiulesti cu ziua(le) ca stii ca rezolvi ceva... dai o ciocolata la un medic si scoate o scutire de 5 zile

 

Trebuie sa stii sa te descurci... la gardieni... daca esti o domnisoara draguta faci pe interesanta putin (ii bagi in seama) si se rezolva cu ei...

ca baiat ii salut... putina conversatie, ...etc

ma doare stomacul de ras :De :De :De

 

....daca incepi sa chiulesti din scoala generala e grav  ....sa vezi ce te asteapta la liceu.....unii dintre noi pentru a nu se mai duce la scoala se duc la diferite olimpiade...si cu ocazia asta lipsesti 1 saptamina fara a avea absente mai castigi si stima profesorilor si cel mai important scapi de SCOALA....mai bine inveti la un singur obiect decat la 18

 

corect bravo :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei...se gasesc motive..daca vrei..tre doar sa fii convingator..si..sa ai pe langa tine preferatii profesorilor..care sa garanteze pentru tine..si te-ai aranjat..daca ai noroc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa facem la orele de romana, ca erau ultimele :lol2:" am incercat sa ma invoiesc da`profa aia nu intelege daca ti`e rau asa ca mai bine pleci direct :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......eu care ma hotarasem ca in anul scolar care urmeaza sa nu mai chiulesc deloc...si voi imi dati ideii....oricum nu am avut in toate clasele 1-8 atatea absente cate am avut anul acesta :roll: :lol2::lol2: :cry:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×