Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

E Prostitutie sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da ... asa e ea saraca

 

e prostitutie ... dar ce sa-i faci? nici mie nu-mi convine ca zice lumea ca modovencele-s curve si eu sunt moldoveanca ... dar asta e, ce-i al meu e pus deoparte, nu imi mai fac probleme de gura lumii :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai mentalitatea "nu e treaba mea" nu o pot tolera in viata, ma refer in general acum. Este treaba ta, a mea si a tuturor. Poti fi de acord cu prostitutia, si iti pot respecta punctul de vedere. Nu am aroganta de a pretinde ca cei din jurul meu sa gandeasca la modul meu, insa nu pot respecta un "nu ma intereseaza".

Am sa-ti raspund insa la intrebare. Ma intereseaza pentru ca:

-sunt in primul rand romanca si imi iubesc tara;

-lupt impotriva rasismului, discriminarii identitatilor si prejudecatilor;

-ma doare cand romanii sunt etichetati, eu inclusiv;

-sunt oprita pe strada doar pentru ca am pielea alba, ochi verzi si trasaturi slave;

-pentru ca uneori esti agredita pe strada atunci cand spui "nu" cand cineva te opreste si te intreaba "cat?", doar pentru ca si-a format ochiul sa te recunoasca "femeie din est" si nu accepta sa fie respins;

-acelasi gen de barbat il aud des cum se lauda in mod vulgar cu ce a facut si nu a facut in Romania unde a fost pentru a face turism sexual;

-poate unii barbati nu au orgoliu si nu-i lezeaza ca strainii sa vina sa-si bata joc de femeile lor (ok, nu sunt ale lor pot replica, dar pe mine ma doare cand un strain terfeleste numele de barbat roman aici, indiferent daca poate avea dreptate sau nu);

-la servici esti discriminata;

-imi este teama de fiecare data cand vin in tara sa ies singura pe strada seara;

-desi ador discotecile, sunt singura poate care se refuza sa puna piciorul intr-un muzeu transformat in club (ma refer la orasul meu natal);

-ma doare pentru ca as vrea sa schimb ceva, dar probabil o persoana singura nu ajunge pentru a schimba atata indiferenta...

"Pentru ca" ar putea continua, dar ma opresc aici...

Etichetele pe care mi le ataseaza altii ma lasa mai rece ca gheata. Este dreptul fiecaruia de a crede ce vrea si prostia tuturor ca in loc sa-si vad paiele din ochi vad gunoaiele altora, fara sa le fi cerut cineva parerea .

Personal, cred ca este de prisos sa bag in seama toate prostiile, mai ales daca nu le-am cerut sau cautat.

Asta cred ca ar trebui sa faci si tu, pentru ca eu nu cred ca exista vreo persoana care sa se intereseze de ceilalti doar din bunatatea inimii sale. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da cum sanu , sa toleram prostitutia ... si homosexualitatea ... si zoofilia si ... pedofilia si ... ca doar fiecare face ce vrea , nu?

 

ei bine eu nu tolerez de-astea :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da cum sanu , sa toleram prostitutia ... si homosexualitatea ... si zoofilia si ... pedofilia si ... ca doar fiecare face ce vrea , nu?

 

ei bine eu nu tolerez de-astea :flowers:

De ce, cine esti tu? Vreun Dumnezeu sa judeci sau sa ai vreun drept si nu stiam eu? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Etichetele pe care mi le ataseaza altii ma lasa mai rece ca gheata. Este dreptul fiecaruia de a crede ce vrea si prostia tuturor ca in loc sa-si vad paiele din ochi vad gunoaiele altora.
Subscriu. Eticheta pana la urma nu conteaza,ci ce descoperi dupa ce catadicsesti sa o dai jos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal, cred ca este de prisos sa bag in seama toate prostiile, mai ales daca nu le-am cerut sau cautat.

ella, sper ca ai inteles asta.

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce, cine esti tu? Vreun Dumnezeu sa judeci sau sa ai vreun drept si nu stiam eu? :friends:
:flowers:

No comment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, pai unii se cred atat de importanti incat isi aroga drepturi care nu le sunt recunoscute de absolut nimeni, andruta. :flowers:

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce, cine esti tu? Vreun Dumnezeu sa judeci sau sa ai vreun drept si nu stiam eu? :flowers:

 

doar roaba Sa :friends:

 

noapte buna

 

intradevar, nu cred ca stii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe vremuri, mireasa minora insemna cineva sub 16 anisori!!!

 

Nici drept de munca nu aveau daca n-au terminat clasa 8-a!!!

 

O fosta vecina in RO s-a casatorit in 1974 cu un italian, ea avea doar 15 ani si el vreo 34.

 

Dupa acordul parintilor pentru casatorie, (a fost exmatriculata din liceu pentru ca umbla cu straini desi tatal a fost jurist) au lasat si pe mama ei s-o insoteasca in Italia pana la casa sotului sa se convinga de realitatea unde va locui fiica!!!

 

Monica Gabor-Columbeanu nu intra in categoria asta deloc!!!

 

Din punct de vedere al starii civile, 16 ani este si azitazi varsta legala de casatorie fara acordul parintilor.

 

Varsta de 18 ani cand cineva devine major, se refera major in fata legii, ca poate fi condamnat la un adult, daca este cazul.

Pe vremuri?! :friends: Eu de cand am invatat sa merg stiu ca(cel putin in Romania) varsta pana care esti considerat minor este 18 ani. Nu stiu de cand esti tu plecata dar tata la 12ani muncea cu forme legale intr-o intrepindere si nu cred ca esti mai in etate ca al meu parinte :) .

 

Din punct de vedere legal pana la 18 ani nu aveai voie sa te mariti fara acordul parintilor iar baiatul era obligatoriu sa fie major(18 ani). :flowers:

 

Monica Columbeanu era majora cand s-a maritat

 

De ce am impresia ca tu vorbesti de legislatia din alta tara?! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×