Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

E Prostitutie sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Barbatii afirma: "...femeile sunt materialiste...", "...se uita la ce masina am..." si ei pot continua lista.

Cineva aici in forum m-a facut sa decid acest topic. El scrie: "...o fata educata si ingrijita care are bani de toale de firma de solar sau salon de cosmetica...".

Ce surse de venit au aceste femei din Romania?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii afirma: "...femeile sunt materialiste...", "...se uita la ce masina am..." si ei pot continua lista.

Cineva aici in forum m-a facut sa decid acest topic. El scrie: "...o fata educata si ingrijita care are bani de toale de firma de solar sau salon de cosmetica...".

Ce surse de venit au aceste femei din Romania?

acel cineva sunt eu(puteai nominaliza...nu ma supar :hi:

eu de exemplu am cunoscut,si avut iubite fie fete de bani gata sau realizate profesional-deci cu surse de venit proprii ;dar am "cunoscut"si numai asa...si multe atarnatoare,tipe obisnuite sa traiasca luxos pe spatele partenerului-acum ca asta se poate numi prostitutie nu as zice dar ca sunt materialiste da.prostituate sunt cele strict platite cash doar pt sex stiam eu...si e plina lumea de ele,nu doar romania.si mai greu de crezut ca astea se ingrijesc,poate doar cele "categoria lux"..

acum sa fim seriosi nu stiu de cand esti plecata din tara si unde si din ce oras esti originara,dar poate nu stii viata din Buc,preturi la toale,solar,cosmetica..chiar nu sunt atat de scumpe sa nu iti poti permite si nici nu poti sa dai cu pietre ca fetele tin la "ambalajul"lor..

nivelul de trai sa mai ridicat in tara la noi,in Buc indeosebi..nu stiu pe nimeni care sa castige minim 300euro lunar(desi am auzit ca sunt oameni ce castiga si 100euro dar eu unul nu cunosc asa exemplu personal..).nu stiu daca topicul tau e postat totusi chiar unde trebuie,poate la rubrica economie era mai bine daca vb de finante...

 

p.s. gasesti solar cu vreo 8000-10000 lei vechi minutul..:hi: nu e scump dar nici indicat de medic:d ,sunt oferte la cosmetice,sau reduceri la toale..:)

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele muncesc pe rupte si isi permit sa faca ce vor cu banii lor.Altele mai comode isi gasesc un barbat cu bani,se casatoresc si dupa aceea timpul liber inseamna"cumparaturi,salonul de frumusete,cafea cu prietena,masa in restaurant si iar cumparaturi".Altele ofera anumite "servicii"ca sa isi permita cumparaturi,salonul de infrumusetare s a m d.Altele sant fete de bani gata care nu stiu decat sa se linguseasca pe langa mami si tati ca sa primeasca cadou o masina sa se asorteze cu noua pereche de ochelari de soare.Si mai sant cele gen "Monica Columbeanu"unde prefer sa nu comentez..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele muncesc pe rupte si isi permit sa faca ce vor cu banii lor.Altele mai comode isi gasesc un barbat cu bani,se casatoresc si dupa aceea timpul liber inseamna"cumparaturi,salonul de frumusete,cafea cu prietena,masa in restaurant si iar cumparaturi".Altele ofera anumite "servicii"ca sa isi permita cumparaturi,salonul de infrumusetare s a m d.Altele sant fete de bani gata care nu stiu decat sa se linguseasca pe langa mami si tati ca sa primeasca cadou o masina sa se asorteze cu noua pereche de ochelari de soare.Si mai sant cele gen "Monica Columbeanu"unde prefer sa nu comentez..

o comentez eu...personal cea mai dubioasa speta de tip feminin.sa il iei pe bunicu de sot nu este el pedofil ci ea gerontofila cred..ma rog,sa le traiasca copilul sanatos,macar bine ca facuse 18 ani cand sa maritat..

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu iti trebuie acordul parintilor cand esti minor,in cazul in care vrei sa te casatoresti.Si cum tatal ei nu este deloc de acord cu aceasta relatie..Oricum mai bine casatorita cu un bosorog decat dama de consumatie pt.camatari,parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acel cineva sunt eu(puteai nominaliza...nu ma supar :hi:

eu de exemplu am cunoscut,si avut iubite fie fete de bani gata sau realizate profesional-deci cu surse de venit proprii ;dar am "cunoscut"si numai asa...si multe atarnatoare,tipe obisnuite sa traiasca luxos pe spatele partenerului-acum ca asta se poate numi prostitutie nu as zice dar ca sunt materialiste da.prostituate sunt cele strict platite cash doar pt sex stiam eu...si e plina lumea de ele,nu doar romania.si mai greu de crezut ca astea se ingrijesc,poate doar cele "categoria lux"..

acum sa fim seriosi nu stiu de cand esti plecata din tara si unde si din ce oras esti originara,dar poate nu stii viata din Buc,preturi la toale,solar,cosmetica..chiar nu sunt atat de scumpe sa nu iti poti permite si nici nu poti sa dai cu pietre ca fetele tin la "ambalajul"lor..

nivelul de trai sa mai ridicat in tara la noi,in Buc indeosebi..nu stiu pe nimeni care sa castige minim 300euro lunar(desi am auzit ca sunt oameni ce castiga si 100euro dar eu unul nu cunosc asa exemplu personal..).nu stiu daca topicul tau e postat totusi chiar unde trebuie,poate la rubrica economie era mai bine daca vb de finante...

 

p.s. gasesti solar cu vreo 8000-10000 lei vechi minutul..:) nu e scump dar nici indicat de medic:d ,sunt oferte la cosmetice,sau reduceri la toale..:P

 

 

Se inteleg ca tu esti tipul pe spatele caruia fomeile pot trai luxos ? Get real man !

Scrii ca nivelul de trai e mai ridicat in Bucuresti decat in alte parti ale tarii ? Oare cat de mult citesti tu rubrici financiare ? Ia mai uta-te prin ziare si o sa ramai surprins ca esti in urma cu stirile.

 

Multi/m2 nu inseamna si nivel de trai ridicat. Se cheama aglomeratie ! :hi:

 

On topic: Pai sa ne gandim ca ziarele sunt pline de anunturi de gen , "bloda, sani mari, x kg ofer clipe de neuitat domnilor generosi " ce sa fie asta prostitutie cumva ?

 

Vad aproape periodic o blonda intr-un Porche 911 biturbo la vre-o 19 anisori ! Sa-l fi luat din salar si e un manager de succes tipa ?

 

Mai mult , stiu pe una care are 22 ani si 3 masini la scara si parintii sunt decedati , poate i le cumpara unchiul?

 

Noi stim deja ca prostitutia e in floare in Romania, autoritatile se fac ca nu exista pentru ca bvaietii care conduc un buisness de gen nu platesc nici taxe la stat si le merge si de minune .

Editat de geo3029

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu iti trebuie acordul parintilor cand esti minor,in cazul in care vrei sa te casatoresti.Si cum tatal ei nu este deloc de acord cu aceasta relatie..Oricum mai bine casatorita cu un bosorog decat dama de consumatie pt.camatari,parerea mea.

 

Nu mai este valabila legea care prevedea ca este necesar acordul parintilor pentru casatorie cand mireasa este minora. Acum, legea prevede ca mirii sa fie majori :hi:

 

http://www.strictmasculin.ro/Varsta_minima...6-i8486-l1.html

 

http://stiri.acasa.ro/stiri/Varsta-minim%C...i_--s42285.html

Editat de condors

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acel cineva sunt eu(puteai nominaliza...nu ma supar :P

eu de exemplu am cunoscut,si avut iubite fie fete de bani gata sau realizate profesional-deci cu surse de venit proprii ;dar am "cunoscut"si numai asa...si multe atarnatoare,tipe obisnuite sa traiasca luxos pe spatele partenerului-acum ca asta se poate numi prostitutie nu as zice dar ca sunt materialiste da.prostituate sunt cele strict platite cash doar pt sex stiam eu...si e plina lumea de ele,nu doar romania.si mai greu de crezut ca astea se ingrijesc,poate doar cele "categoria lux"..

acum sa fim seriosi nu stiu de cand esti plecata din tara si unde si din ce oras esti originara,dar poate nu stii viata din Buc,preturi la toale,solar,cosmetica..chiar nu sunt atat de scumpe sa nu iti poti permite si nici nu poti sa dai cu pietre ca fetele tin la "ambalajul"lor..

nivelul de trai sa mai ridicat in tara la noi,in Buc indeosebi..nu stiu pe nimeni care sa castige minim 300euro lunar(desi am auzit ca sunt oameni ce castiga si 100euro dar eu unul nu cunosc asa exemplu personal..).nu stiu daca topicul tau e postat totusi chiar unde trebuie,poate la rubrica economie era mai bine daca vb de finante...

 

p.s. gasesti solar cu vreo 8000-10000 lei vechi minutul..;) nu e scump dar nici indicat de medic:d ,sunt oferte la cosmetice,sau reduceri la toale..:-

 

Sau poate topicul trebuia mutat la argument "contabilitate". Cu 300 de euro mananci, te imbraci, platesti chirie si mai mergi si la salon de cosmetica? Lol. Realitatea din Romania o cunosc foarte bine si stiu bine care sunt salariile acolo si implicit standardul de trai. Scrii "fetele tin la "ambalajul" lor. Eu nu am dat cu pietre, deocamdata, am deschis doar un argument de dezbatut. :P

 

 

Unele muncesc pe rupte si isi permit sa faca ce vor cu banii lor.Altele mai comode isi gasesc un barbat cu bani,se casatoresc si dupa aceea timpul liber inseamna"cumparaturi,salonul de frumusete,cafea cu prietena,masa in restaurant si iar cumparaturi".Altele ofera anumite "servicii"ca sa isi permita cumparaturi,salonul de infrumusetare s a m d.Altele sant fete de bani gata care nu stiu decat sa se linguseasca pe langa mami si tati ca sa primeasca cadou o masina sa se asorteze cu noua pereche de ochelari de soare.Si mai sant cele gen "Monica Columbeanu"unde prefer sa nu comentez..

 

:hi:

 

Se inteleg ca tu esti tipul pe spatele caruia fomeile pot trai luxos ? Get real man !

Scrii ca nivelul de trai e mai ridicat in Bucuresti decat in alte parti ale tarii ? Oare cat de mult citesti tu rubrici financiare ? Ia mai uta-te prin ziare si o sa ramai surprins ca esti in urma cu stirile.

 

Multi/m2 nu inseamna si nivel de trai ridicat. Se cheama aglomeratie ! :hi:

 

On topic: Pai sa ne gandim ca ziarele sunt pline de anunturi de gen , "bloda, sani mari, x kg ofer clipe de neuitat domnilor generosi " ce sa fie asta prostitutie cumva ?

 

Vad aproape periodic o blonda intr-un Porche 911 biturbo la vre-o 19 anisori ! Sa-l fi luat din salar si e un manager de succes tipa ?

 

Mai mult , stiu pe una care are 22 ani si 3 masini la scara si parintii sunt decedati , poate i le cumpara unchiul?

 

Noi stim deja ca prostitutia e in floare in Romania, autoritatile se fac ca nu exista pentru ca bvaietii care conduc un buisness de gen nu platesc nici taxe la stat si le merge si de minune .

 

Mersi Geo. Acestea sunt lucrurile pe care doream ca voi sa le scrieti. Ceea ce vedeti in mod real si implicit ceea ce credeti despre. :)

Editat de sabina00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se inteleg ca tu esti tipul pe spatele caruia fomeile pot trai luxos ? Get real man !

Scrii ca nivelul de trai e mai ridicat in Bucuresti decat in alte parti ale tarii ? Oare cat de mult citesti tu rubrici financiare ? Ia mai uta-te prin ziare si o sa ramai surprins ca esti in urma cu stirile.

 

Multi/m2 nu inseamna si nivel de trai ridicat. Se cheama aglomeratie ! :hi:

 

On topic: Pai sa ne gandim ca ziarele sunt pline de anunturi de gen , "bloda, sani mari, x kg ofer clipe de neuitat domnilor generosi " ce sa fie asta prostitutie cumva ?

 

Vad aproape periodic o blonda intr-un Porche 911 biturbo la vre-o 19 anisori ! Sa-l fi luat din salar si e un manager de succes tipa ?

 

Mai mult , stiu pe una care are 22 ani si 3 masini la scara si parintii sunt decedati , poate i le cumpara unchiul?

 

Noi stim deja ca prostitutia e in floare in Romania, autoritatile se fac ca nu exista pentru ca bvaietii care conduc un buisness de gen nu platesc nici taxe la stat si le merge si de minune .

Dar numai in Romania fetele se implica intr-o relatie cu cineva doar pentru bani? Nu cred, poate aici este doar mai pronuntata chestia asta, intr-adevar, din cauza nivelului de trai, dar nu nivelul de trai scazut este principalul motiv. Asta ar insemna ca fetele sa accepte pe cineva doar pentru ca asta le asigura de faptul ca au ce pune pe masa si poate putin mai mult de atat. Dar cand tu spui ca vecina ta are 3 masini la scara si o banuiesti de anumite lucruri, nu cred ca nivelul de trai a impins-o sa accepte o relatie poate nedorita, ci comoditatea, calicia, snobismul si alte cateva calitati de genul acesta. si poate cel mai important, pentru ca ele nu sunt capabile sa se descurce singure in viata si atunci aleg calea cea mai usoara, dar asta cu sigurnata nu se intampla doar in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×