Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

E Prostitutie sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ile spuneti "curve" si respectatile pentru ca sunt mai istete si pun barbatii cu botul pe labe si profita de el asa cum au pofta

 

 

nu aia e actrita si e Eva Mendess daca zice vreunu' ca e gurva da-ti piept cu mine

mai trai-ti-ar familia de jucaus...in loc sa postezi atat , nu ar fi mai indicat sa incerci sa aprofundezi scrierea asta? :)

 

parerea mea amu...nu ca ar trebui sa o iei si in serios :cheer:

 

 

si ca tot ma abatui prin zona...asa razbate un aer de frustrare de ambele sexe pe aici, din majoritatea posturilor..o minune!!! :spiteful:

Editat de bogdan-h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e prostitutie si cine spune ca e altfel minte. Asta e definitia prostitutiei. Procentul femeilor care nu au acest 'instinct' este foarte mic si nesigur. Restul - emancipare, independenta, siguranta, comoditate, etc sunt doar pretexte, eufemisme. Cand o sa aud ca o prezentatoare de stiri sportive (nu mai zic de modele) s-a casatorit si a ramas cu un bibliotecar din provincie pentru ca il iubea, am sa incetez sa mai cred ca femeile sunt curve. Guilty until proved innocent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai trai-ti-ar familia de jucaus...in loc sa postezi atat , nu ar fi mai indicat sa incerci sa aprofundezi scrierea asta? :)

 

parerea mea amu...nu ca ar trebui sa o iei si in serios :cheer:

si ca tot ma abatui prin zona...asa razbate un aer de frustrare de ambele sexe pe aici, din majoritatea posturilor..o minune!!! :spiteful:

cum si tu ai postat aici esti unul dintre noi cei frustrati! welcome..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum si tu ai postat aici esti unul dintre noi cei frustrati! welcome..

frustrarea nu este o conditie necesara si suficienta pentru a posta aici torquemada...:cheer: mai sunt si cateva posturi de bun simt. de exemplu :

 

Curva este femeia pe care ai dorit-o si nu ai putut sa o ai. :P

:spiteful:

 

. ..nu ca al meu ar fi excelat prin ceva, chiar si prin bun simt, eu doar am remarcat mirosul :)

 

Da, e prostitutie si cine spune ca e altfel minte. Asta e definitia prostitutiei. Procentul femeilor care nu au acest 'instinct' este foarte mic si nesigur. Restul - emancipare, independenta, siguranta, comoditate, etc sunt doar pretexte, eufemisme. Cand o sa aud ca o prezentatoare de stiri sportive (nu mai zic de modele) s-a casatorit si a ramas cu un bibliotecar din provincie pentru ca il iubea, am sa incetez sa mai cred ca femeile sunt curve. Guilty until proved innocent.

:)..iote aici!

Editat de bogdan-h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ca tot ma abatui prin zona...asa razbate un aer de frustrare de ambele sexe pe aici, din majoritatea posturilor..o minune!!! :)

tu ai zis singur ca razbate un aer de frustrare deci il respiri si tu cu noi si banuiesc ca ai unul din cele 2 sexe,si cum ai postat si tu ...eu unul nu am zis nimic ca este o conditie,tu ne ai catalogat ca frustrati.....desi o sucesti acum,ca mai sunt si posturi de bun simt...sa inteleg ca si al tau a fost de bun simt daca ai jignit lumea cu frustrarea ta?! :cheer: :spiteful:

p.s

hahaha dupa cum vad ai vazut ce am scris si ai editat,si te ai corectat!eu am scris mult si nu am apucat sa te prind in quote cu a doua ta parte :P...in caz ca nu stii apare editul pe post..bine macar ca ti ai facut "mea culpa"

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"..nu stiu pe nimeni care sa castige minim 300euro lunar(desi am auzit ca sunt oameni ce castiga si 100euro dar eu unul nu cunosc asa exemplu personal..).

 

p.s. gasesti solar cu vreo 8000-10000 lei vechi minutul..

 

 

 

 

Eu cunosc cativa in Bucurest care castiga doar US$100!!! si restul de $250 lunar trimit eu!!! sa le mai tin in viata ....

 

Ce este solar??? telefon mobil sau ... (ochelari de soare nu poate fi ca e pe minut)

 

 

 

Nu mai este valabila legea care prevedea ca este necesar acordul parintilor pentru casatorie cand mireasa este minora.

 

 

 

Pe vremuri, mireasa minora insemna cineva sub 16 anisori!!!

 

Nici drept de munca nu aveau daca n-au terminat clasa 8-a!!!

 

O fosta vecina in RO s-a casatorit in 1974 cu un italian, ea avea doar 15 ani si el vreo 34.

 

Dupa acordul parintilor pentru casatorie, (a fost exmatriculata din liceu pentru ca umbla cu straini desi tatal a fost jurist) au lasat si pe mama ei s-o insoteasca in Italia pana la casa sotului sa se convinga de realitatea unde va locui fiica!!!

 

Monica Gabor-Columbeanu nu intra in categoria asta deloc!!!

 

Din punct de vedere al starii civile, 16 ani este si azitazi varsta legala de casatorie fara acordul parintilor.

 

Varsta de 18 ani cand cineva devine major, se refera major in fata legii, ca poate fi condamnat la un adult, daca este cazul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cunosc cativa in Bucurest care castiga doar US$100!!! si restul de $250 lunar trimit eu!!! sa le mai tin in viata ....

 

Ce este solar??? telefon mobil sau ... (ochelari de soare nu poate fi ca e pe minut)

pe ce lume traiesti?cine te papa de bani draguta? maica tereza unde era..iti e mila de ei!?ce inima buna ai..daca tot nu ai ce face cu banii trimite si mie vreo 350$ pe luna,ca vreau sa fac leasing la masina :spiteful:..nu am auzit pe nimeni sa moara de foame,mai ales in bucuresti!!pai dolarul ar fi vreo 23 de mii acum asta ar insemna 230 lei noi,sau 2.300.000 vechi...si salariul minim pe economie este minim 340lei noi,adica 3.400.000 leivechi,mai facut sa mor de ras!!te aburesc aia sa le dai bani se pare!e o informatie care o poti verifica oricand oriunde...poate cine stie ce amarati de pensionari-aia e alta poveste ca nu de ei era vorba aici...ci de tineri..PUNCT..verifica inainte sa faci o afirmatie sau verifica-ma pe mine daca crezi ca am mintit!da un search pe google si ai sa vezi cat este cursul valutar in romania la $ plus ca aici numai se vb cam deloc in dolari ci doar in euro...tot pe google afli si salariul minim pe economie!

p.s. nu stii ce este ala solar?poate e ceas :) ca e cu minute hahaha ..telefoane sunt nokia,samsung,ericcson etc..ocheleari de soare police,armani etc..

in ce tara zici ca esti?acolo oamenii nu se bronzeaza artificial la aparatele alea cu ultraviolete (de la care risti sa mai faci si cancer de piele)??aparatul ala i se zice in tara asta solar...tiu am tradus,na sa nu mori curioasa!

 

 

 

Pe vremuri, mireasa minora insemna cineva sub 16 anisori!!!

 

Nici drept de munca nu aveau daca n-au terminat clasa 8-a!!!

 

O fosta vecina in RO s-a casatorit in 1974 cu un italian, ea avea doar 15 ani si el vreo 34.

 

Dupa acordul parintilor pentru casatorie, (a fost exmatriculata din liceu pentru ca umbla cu straini desi tatal a fost jurist) au lasat si pe mama ei s-o insoteasca in Italia pana la casa sotului sa se convinga de realitatea unde va locui fiica!!!

 

Monica Gabor-Columbeanu nu intra in categoria asta deloc!!!

 

Din punct de vedere al starii civile, 16 ani este si azitazi varsta legala de casatorie fara acordul parintilor.

 

Varsta de 18 ani cand cineva devine major, se refera major in fata legii, ca poate fi condamnat la un adult, daca este cazul.

mda...candva a fost voie asa cum zici tu ca numai fetele de la 16 ani cu acordul doar al parintilor sau tutorelui legal;DAR SI DE LA 15ANI PT MOTIVE TEMEINICE SI NUMAI CU AVIZ DAT DE MEDIC SI PRIMARIA LOCALA-si asa se poate ca ti sa maritat vecina ta cu ala din italia(desi ala la 34 si ea 15 mi se pare original pedofilie parerea mea personala)

deci stii tu ceva ceva dar tocmai ca acum sa dus puiul cu ata...se pare ca sa dat legea asta precum ca sa te mariti trebuie sa ai minim 18 ani!!-fie ca esti fata sau baiat.

p.s. oricum era o lege discriminatorie-rasista si preferentiala!numai fata avea voie de la 15-16 si baiatul minim de la 18!

monica columbeanu sa maritat la 18!dar ea era combinata de pe la 16-17 cu tataie...

 

maica tereza

post-76032-1179279731_thumb.jpg

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma intereseaza acest aspect si nu vad de ce te intereseaza pe tine. :flowers:

E treaba fiecaruia ce sursa de venit are. Ca face trotuarul, spala pe jos, munceste pe branci intr-un birou sau are mostenire de familie, nu e problema nimanui. Fiecare om are dreptul de a alege ce vrea in viata asta de tot rahatul. :friends:

 

Tocmai mentalitatea "nu e treaba mea" nu o pot tolera in viata, ma refer in general acum. Este treaba ta, a mea si a tuturor. Poti fi de acord cu prostitutia, si iti pot respecta punctul de vedere. Nu am aroganta de a pretinde ca cei din jurul meu sa gandeasca la modul meu, insa nu pot respecta un "nu ma intereseaza".

Am sa-ti raspund insa la intrebare. Ma intereseaza pentru ca:

-sunt in primul rand romanca si imi iubesc tara;

-lupt impotriva rasismului, discriminarii identitatilor si prejudecatilor;

-ma doare cand romanii sunt etichetati, eu inclusiv;

-sunt oprita pe strada doar pentru ca am pielea alba, ochi verzi si trasaturi slave;

-pentru ca uneori esti agredita pe strada atunci cand spui "nu" cand cineva te opreste si te intreaba "cat?", doar pentru ca si-a format ochiul sa te recunoasca "femeie din est" si nu accepta sa fie respins;

-acelasi gen de barbat il aud des cum se lauda in mod vulgar cu ce a facut si nu a facut in Romania unde a fost pentru a face turism sexual;

-poate unii barbati nu au orgoliu si nu-i lezeaza ca strainii sa vina sa-si bata joc de femeile lor (ok, nu sunt ale lor pot replica, dar pe mine ma doare cand un strain terfeleste numele de barbat roman aici, indiferent daca poate avea dreptate sau nu);

-la servici esti discriminata;

-imi este teama de fiecare data cand vin in tara sa ies singura pe strada seara;

-desi ador discotecile, sunt singura poate care se refuza sa puna piciorul intr-un muzeu transformat in club (ma refer la orasul meu natal);

-ma doare pentru ca as vrea sa schimb ceva, dar probabil o persoana singura nu ajunge pentru a schimba atata indiferenta...

"Pentru ca" ar putea continua, dar ma opresc aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, e prostitutie si cine spune ca e altfel minte. Asta e definitia prostitutiei. Procentul femeilor care nu au acest 'instinct' este foarte mic si nesigur. Restul - emancipare, independenta, siguranta, comoditate, etc sunt doar pretexte, eufemisme. Cand o sa aud ca o prezentatoare de stiri sportive (nu mai zic de modele) s-a casatorit si a ramas cu un bibliotecar din provincie pentru ca il iubea, am sa incetez sa mai cred ca femeile sunt curve. Guilty until proved innocent.

 

 

generalizezi....da' acu' zii si tu...de unde sa-l gaseasca moderatoarea pe bibliotecar...ca doar se invart in alte cercuri :friends:...io m-as mira sa vad cum o femeie-omu' muncii dintr-o firma oarecare se marita cu bengos (VIP) :flowers: ....e la fel de neobisnuit ca si exemplul tau...

 

Io zic ca-i doar vorba de pe cine si unde cunosti, pe unde te invarti....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cunosc cativa in Bucurest care castiga doar US$100!!! si restul de $250 lunar trimit eu!!! sa le mai tin in viata ....

 

Ce este solar??? telefon mobil sau ... (ochelari de soare nu poate fi ca e pe minut)

Pe vremuri, mireasa minora insemna cineva sub 16 anisori!!!

 

Nici drept de munca nu aveau daca n-au terminat clasa 8-a!!!

 

O fosta vecina in RO s-a casatorit in 1974 cu un italian, ea avea doar 15 ani si el vreo 34.

 

Dupa acordul parintilor pentru casatorie, (a fost exmatriculata din liceu pentru ca umbla cu straini desi tatal a fost jurist) au lasat si pe mama ei s-o insoteasca in Italia pana la casa sotului sa se convinga de realitatea unde va locui fiica!!!

 

Monica Gabor-Columbeanu nu intra in categoria asta deloc!!!

 

Din punct de vedere al starii civile, 16 ani este si azitazi varsta legala de casatorie fara acordul parintilor.

 

Varsta de 18 ani cand cineva devine major, se refera major in fata legii, ca poate fi condamnat la un adult, daca este cazul.

Esti simpatica :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×