Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

E Prostitutie sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Frad, impertinenta si prostia nu au cetatenie sau natie... Imi pare sincer rau sa citesc anumite fraze acum. Probabil nu m-ai citit cu atentie pana acum sau nu ai citit toate mesajele mele... asta e...

 

Corect, multumesc de complimente! :) Explica-mi si mie, te rog, rostul lor. Nu numai barbatii romani sunt badarani, romanii aia au gandit cu voce tare la momentul respectiv pentru ca nu se asteptau ca cineva sa inteleaga ce spun, poate ca si altii au gandit-o dar s-au abtinut sa se exprime. Sau bravo lor, daca au stiut sa spuna acelasi lucru dar ca pe un compliment nu ca pe o jignire. Si aici ma refer la cunostinte nu pe strada. Asta era ideea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect, multumesc de complimente! :) Explica-mi si mie, te rog, rostul lor. Nu numai barbatii romani sunt badarani, romanii aia au gandit cu voce tare la momentul respectiv pentru ca nu se asteptau ca cineva sa inteleaga ce spun, poate ca si altii au gandit-o dar s-au abtinut sa se exprime. Sau bravo lor, daca au stiut sa spuna acelasi lucru dar ca pe un compliment nu ca pe o jignire. Si aici ma refer la cunostinte nu pe strada. Asta era ideea.

 

:o: Dar ce am spus? Cred ca pe undeva exista un misunderstanding :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toate,.... majoritatea ! :)

 

O sa-ti dai tu seama mai tarziu cand te faci mai mare , deocamdata crede-ma pe cuvant !

ia explicati-mi si mie ce inseamna curve ? daca e vorba de prostituata aici ... nu's majoritatea daca "curva" este femeia desteapta care stie sa profite de barbat...aici da poate sunt majoritatea dar fratilor nu le spuneti "curve" si respectatile pentru ca sunt mai istete si pun barbatii cu botul pe labe si profita de el asa cum au pofta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curva este femeia pe care ai dorit-o si nu ai putut sa o ai. :)

nu aia e actrita si e Eva Mendess daca zice vreunu' ca e gurva da-ti piept cu mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce surse de venit au aceste femei din Romania?

Nu ma intereseaza acest aspect si nu vad de ce te intereseaza pe tine. :spiteful:

E treaba fiecaruia ce sursa de venit are. Ca face trotuarul, spala pe jos, munceste pe branci intr-un birou sau are mostenire de familie, nu e problema nimanui. Fiecare om are dreptul de a alege ce vrea in viata asta de tot rahatul. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii afirma: "...femeile sunt materialiste...", "...se uita la ce masina am..." si ei pot continua lista.

Cineva aici in forum m-a facut sa decid acest topic. El scrie: "...o fata educata si ingrijita care are bani de toale de firma de solar sau salon de cosmetica...".

Ce surse de venit au aceste femei din Romania?

E prostitutie si e (in) Romania.

Cred ca inteleg la ce te referi. Mai `deunezi si-a pus pozele o fatuca la galerie. Probabil 17-19 ani. Constient sau nu(da` io zic ca inconstient) gestica,"poza", e de asemenea natura. Lasciva, provocatoare...binenteles kitschu-ul (laitmotiv la noi) e prezent si el prin`prejur.

Si atentie. Nu e ridicola. Adica fata..e in "trend". De la fetele de scoala mai mult sau mai putin primara, pana la femei "serioase" "ne incarcam" imaginea chiar daca nu intotdeuna ne avanteajeaza, sau ne provoaca comfort, doar pentru a fi in trend-moda. Care fara alte dupii..e "slut".

Sa nu ma intelegeti gresit. Nu condamn. Constat doar. Adica constat ca "prostitutie" asta e un trend la fel cum in muzica este house-u`.

Iar moda asta se repercuteaza si asupra moravurilor. Ne place nu ne place.

Evoluam. Macar in privinta tolerantei.

(sper)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau poate topicul trebuia mutat la argument "contabilitate". Cu 300 de euro mananci, te imbraci, platesti chirie si mai mergi si la salon de cosmetica? Lol. Realitatea din Romania o cunosc foarte bine si stiu bine care sunt salariile acolo si implicit standardul de trai. Scrii "fetele tin la "ambalajul" lor. Eu nu am dat cu pietre, deocamdata, am deschis doar un argument de dezbatut.....

bun si in italia sau spania cu 1000 de euro salariu si crede ma ca asta e cam maxim sau media cel putin ,platesti chirie mananci te imbraci??raportat la nivelul de trai din tara 300 minim am specificat cum castiga toti care imi sunt apropiati,este un castig bun in raport cu preturile de aici,plus ca toti au sotii iubite sau parinti cu care locuiesc si nu intra intr o casa fix 300 si cu aia traiesc..ai denaturat tu ce am zis se pare!!sau te faci ca nu ai inteles sau depreciezi valorea banului la noi in tara sau supraevaluezi costurile la noi...

 

Se inteleg ca tu esti tipul pe spatele caruia fomeile pot trai luxos ? Get real man !

Scrii ca nivelul de trai e mai ridicat in Bucuresti decat in alte parti ale tarii ? Oare cat de mult citesti tu rubrici financiare ? Ia mai uta-te prin ziare si o sa ramai surprins ca esti in urma cu stirile.

 

Multi/m2 nu inseamna si nivel de trai ridicat. Se cheama aglomeratie ! :spiteful:

 

Mai mult , stiu pe una care are 22 ani si 3 masini la scara si parintii sunt decedati , poate i le cumpara unchiul?

nu ai citit bine prietene...am zis ca dau de asa femei materialiste la tot pasul,orice bar ,club etc...sau si pe net..si am specificat ca afara de sex de la mine nu vad nimic :)...dar ai fost neatent sau ai avut tu chef sa ma ironizezi inutil...

nivelul de trai nu e ridicat in buc?mda..citeste tu mai departe nu stiu ce ziare te lauzi si lasa sa traiesc eu in lumea mea...vb si eu cu atatea persoane din cluj iasi timisoara etc si toti zic ca au salarii de 4-5-6 mil.....................eu in buc nu cunosc doar am auzit ca se castiga asa putin unii vanzatori prin piete dar nu sunt din anturajul meu sa pot confirma..

seara asta am cunoscut o fitoasa bruneta in mall cu un bmw seria 5 din 2005 belea si masina si tipa -si tasu e mare gabor...si nu avea amant batran si cu bani sau alt papitoi sa o sustina..asa ca mai sunt si fete de bani gata,am intalnit multe eu personal,e drept mai putine decat alea care trag de fraieriii cu bani..

p.s. daca e doar aglomerat de ce nu mai pleaca moldovenii astia sau toti taranii la ei in locurile de bastina ca doar la ei se castiga mai bine dupa spusele tale.....nu de alta dar sa nu mai merg bara la bara si sa consum benzonu aiurea..:cheer:

 

Dar numai in Romania fetele se implica intr-o relatie cu cineva doar pentru bani? Nu cred, poate aici este doar mai pronuntata chestia asta, intr-adevar, din cauza nivelului de trai, dar nu nivelul de trai scazut este principalul motiv. Asta ar insemna ca fetele sa accepte pe cineva doar pentru ca asta le asigura de faptul ca au ce pune pe masa si poate putin mai mult de atat. Dar cand tu spui ca vecina ta are 3 masini la scara si o banuiesti de anumite lucruri, nu cred ca nivelul de trai a impins-o sa accepte o relatie poate nedorita, ci comoditatea, calicia, snobismul si alte cateva calitati de genul acesta. si poate cel mai important, pentru ca ele nu sunt capabile sa se descurce singure in viata si atunci aleg calea cea mai usoara, dar asta cu sigurnata nu se intampla doar in Romania.

in italia stiti de ce nu cauta italienii sotii bastinase? ca sunt materialiste,pretentioase,fitoase, si puturoase...si pe linga ele romancele noastre sunt parfum de lux pt ei...

si dupa cum vb cu toti prietenii mei din state si ei cauta romance nu doar ca sunt super grase americancele ci si pretentioase...si urate si fitoase...deci ai mare dreptate peste tot femeile sunt femei...atarnatoare..:P

 

Curva este femeia pe care ai dorit-o si nu ai putut sa o ai. :)

nu....e aia care sa culcat si cu mine si tovarasii mei si nu am aflat decat dupa..:lol2:

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii afirma: "...femeile sunt materialiste...", "...se uita la ce masina am..." si ei pot continua lista.

Cineva aici in forum m-a facut sa decid acest topic. El scrie: "...o fata educata si ingrijita care are bani de toale de firma de solar sau salon de cosmetica...".

Ce surse de venit au aceste femei din Romania?

 

Eu beneficiez de chestiile astea din bugetul taticului.

 

I LOVE YOU DADDY

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu beneficiez de chestiile astea din bugetul taticului.

 

I LOVE YOU DADDY

quod erat demonstrandum! voila madam..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×