Sari la conținut
Forum Roportal
mistress

Prezervativul - pacat sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

topic fara rost si inutil.

o sa incerc sa fiu scurt si la obiect:

-simplul fapt ca una din multele inventii ale omului nu se regaseste in cele 10 porunci sau in biblia propriu-zisa nu inseamna ca e un pacat,faptul ca nu se pomenste de ea nu e interzisa.

-cel de al doilea argument legat de pierderea samantei omului e nul si el.tot domnul a zis, ca omul este obligat sa isi castige painea prin sudoare mintii, asa ca inventatorul tractorului, combinei, etc arde in iad, pentru ca incalcat voia domnului.

asa ca data viitoare cand dai drumul la rasnita de cafea, sa iti amintesti ce a zis domnul, si sa tragi o fuga pana in columbia ,unde sa culegi boabele de cafea si sa le sfarami intre pietre.

atat, multumesc pt atentie.

 

 

Frumos spus!

Good point!

:blink:

 

"Pacat e sa fii prost si sa permiti altuia sa-ti impuna ce sa crezi ca e bine sau rau!"

iata o propozitie ce poate fi asezata in randul aforismelor.

Felicitari - mai bine spus nici nu se putea

:lol2:

Editat de delia delia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La prima vedere se pare o prostie subiectul. Totusi este acut. Multi se confrunta cu probleme de costiinta legat de acest subiect. Avem probleme si la capitolul complexe. daca nu este asa ganditi-va cum merge cineva in magazin sa creara: dati-mi un.... sau daca gaseste cineva in poseta ta un astfel de obiect se mira ca si catelul la luna. Deci, cum stam. Eu zic mai bine prezervativ decat avort! :lol2:

 

Delia, delia!

Ma bucur sa scrii la topic fara rost. Bine ai venit. Mi-a placut ce ai scris!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La prima vedere se pare o prostie subiectul. Totusi este acut. Multi se confrunta cu probleme de costiinta legat de acest subiect. Avem probleme si la capitolul complexe. daca nu este asa ganditi-va cum merge cineva in magazin sa creara: dati-mi un.... sau daca gaseste cineva in poseta ta un astfel de obiect se mira ca si catelul la luna. Deci, cum stam. Eu zic mai bine prezervativ decat avort! :crazy:

 

Delia, delia!

Ma bucur sa scrii la topic fara rost. Bine ai venit. Mi-a placut ce ai scris!

 

:rot: cred ca imi iese mai bine offtopic decat ontopic!

de'.....

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On topic :

Prezervativele sunt foarte bune, igienice si recomandabile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On topic :

Prezervativele sunt foarte bune, igienice si recomandabile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe lungime :lol2:

dar am auzit ca studii japoneze foarte recente au demonstrat ca abstinenta prelungita duce la o latime anormala la baza susnumitului orga(s)n si atuncia prezervativele trebuiesc facute XXL si pe largime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×