Sari la conținut
Forum Roportal
mistress

Prezervativul - pacat sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E discutabil. Dar daca ne gandim asa.. Iisus a fost si el om.... si oamenii sunt pacatosi...dar El a fost consideram singurul om fara de pacat. Si daca nu ma insel, si El respira.

 

O fi fost Isus OM ... si la fel se pare ca a fost fara pacate .... dar cine pana la varsta de 33 de ani nu a cunoscut "darul iubirii" probabil ca nu a avut hormoni sau instrumentul necesar ...si in conditiile astea ...e foarte usor sa fi sfant!

 

Desi unii se pare l-au vazut in picturile lor ...ca fiind mereu in preajma unor baietei cu aspect de "fetita" si poate ca aceasta atractie o fi stand la baza "sfinteniei" de prin manastirile patriei!

 

...daca nu chiar trambulina de reusita in cariera religioasa asa cum un "inaltpreasfintit turnator adica vanzator de oameni ca Iuda " a ajuns in varful "sfantului sobor"

 

Nu zic din care tara ..sa nu fiu atacat de adulatorii sai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"baietei cu aspect de fetita?" hai sa nu blasfemam acuma si sa ramanem la prezervative...... ce am inteles pana acuma e ca dpv religios e pacat cu toate ca nu zice nicaieri in Biblie de fol prezervativului.

Editat de mistress

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"baietei cu aspect de fetita?" hai sa nu blasfemam acuma si sa ramanem la prezervative......

 

Nu se poate cum vrei tu ...pentru ca nu am gasit in Biblie nici un citat care sa se refere la prezervative

Iar despre "baietei" de langa cel care a venit sa aduca Nu pacea ci SABIA ....vezi in Cina cea de taina cine sta langa Isus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se poate cum vrei tu ...pentru ca nu am gasit in Biblie nici un citat care sa se refere la prezervative

 

Nu este rau asta... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este rau asta... :friends:

 

Ba chiar foarte rau!

 

Pana si Inaltpreasfintitu stie ca sexul cu prezervativ e echivalent cu mirositul unei flori cu cagula pe figura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' ce intrebare mai e si asta.... intr-o lume atat de bolnava (psihic, fizic si intelectual) prezervativul nu cred ca este un pacat!!! Daca nu am folosi prezervativul, ne-am umple de boli (in cazul in care persoana cu care faci "prostii" nu este sanatoasa iar tu ca individ nu stii)!! Metodele contraceptive sunt de asemenea benefice!!! Doar nu vrem sa umplem lumea de plozi, ne-am autodistruge!!! In a avea credinta in Dumnezeu si a folosi un prezervativ sau o metoda contraceptiva.... pur si simplu sunt 2 lucruri, actiuni, trairi total diferite!!!

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, sa luam altfel problema, sunteti deacord cu Biblia? credeti ca e o risipa de "semanta" folosirea metodelor contraceptive"?

NU.

Eu nu inteleg: tu pui intrebarea asta pentru ca nu stii cum sa procedezi intr-o situatie, sau asa, doar ca subiect general de conversatie?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat de moarte!

hahahaha........

auzi, si cu arome!!!

 

asta suna ca si: e pacat sa iti pui silicoane? e pacat sti faci ochii? ...etc

ce de probleme existentiale sunt!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat de moarte!

hahahaha........

auzi, si cu arome!!!

 

asta suna ca si: e pacat sa iti pui silicoane? e pacat sti faci ochii? ...etc

ce de probleme existentiale sunt!!

 

e pacat si sa injuri.... sau sa te gandesti la prostii...

E clar.... o sa ajung in oala cu smoala :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×