Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

OZN

Postări Recomandate

ok ...sunt de acord cu tine dar de la a exista vaiata undeva in univers si pana la a exista forme inteligente de viata care vin si ne studiaza fara a lua direct legatura cu noi...este drum foarte lung.

aa si tu spui ca noi reprezentam doar o milisecunda din viata universului.Am eu impresia sau posibilitatie de a se intersecta 2 forme de viata inteligenta sunt aproape de 0?

 

Imi pare rau, am vrut sa atasez ceva dar nu ma lasa

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok ...sunt de acord cu tine dar de la a exista vaiata undeva in univers si pana la a exista forme inteligente de viata care vin si ne studiaza fara a lua direct legatura cu noi...este drum foarte lung.

aa si tu spui ca noi reprezentam doar o milisecunda din viata universului.Am eu impresia sau posibilitatie de a se intersecta 2 forme de viata inteligenta sunt aproape de 0?

chiar si in biblie si in alte carti ti se spune ca exista alte forme de viata. ingeri ,heruvumi, serafimi ..... mi se pare prea orgolios sa credem ca sintem singurele fiinte, entitati din univers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...sunt de acord cu tine ca exista tot felul de scrieri despre diferite fiinte,dar majoritatea sunt descrise ca fiind foarte asemanate cu omul ,creaturi deja existente pe Pamant sau o combinatie intre ele.Din aceasta cauza putem spune foarte usor ca aceste descrieri nu sunt altceva decat imaginatia umana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai explicati-mi si mie de ce niste creaturi inteligente ajunse pe un prag de dezvoltare tehnica care sa le permita calatorii in spatiu pe distante de zeci de ani lumina ar trebui sa apara pe pamant in obiecte zburatoare luate parca din desene animate?

so? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

penru ca asa le vedem noi - din desene animate!

e chestie de psihologie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai explicati-mi si mie de ce niste creaturi inteligente ajunse pe un prag de dezvoltare tehnica care sa le permita calatorii in spatiu pe distante de zeci de ani lumina ar trebui sa apara pe pamant in obiecte zburatoare luate parca din desene animate?

so? :o:

Pai se pare ca de fapt nici nu apar asa cum ne-am astepta noi ci mai degraba se materializeaza si dispar "ca si cum ai stinge televizorul" iar in anumite situatii sint capabili sa leviteze in aer de parca n-ar avea masa deloc. Vezi anumite mrturii...

 

penru ca asa le vedem noi - din desene animate!

e chestie de psihologie!

nici macar nu le vedem asa ci mai degraba asa ni le imaginam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai se pare ca de fapt nici nu apar asa cum ne-am astepta noi ci mai degraba se materializeaza si dispar "ca si cum ai stinge televizorul" iar in anumite situatii sint capabili sa leviteze in aer de parca n-ar avea masa deloc. Vezi anumite mrturii...

 

 

nici macar nu le vedem asa ci mai degraba asa ni le imaginam.

 

Numai ca cei care marturisesc cate ceva,de cele mai multe ori sunt catalogati intr-un anume fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×