Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

OZN

Postări Recomandate

Da parca am auzit ceva despre el.Este cel care a scris niste tablite verzi indestructibile ?

dar desi nu am citit tablitele nu cred ca au puterile mult laudate.

pai nu e vorba de nici o putere acolo zice ca a ascuns o nava sub piramida lui keops.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nu e vorba de nici o putere acolo zice ca a ascuns o nava sub piramida lui keops.

pai a zis dar se zice ca tipul a trait pana in 1991(iar in 91' stiam cu ce se mananca luna de ceva timp)

si chiar daca...unde este nava?

dupa parerea mea o astfel de descoperire ar face mare valva in mass-media

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai a zis dar se zice ca tipul a trait pana in 1991(iar in 91' stiam cu ce se mananca luna de ceva timp)

si chiar daca...unde este nava?

dupa parerea mea o astfel de descoperire ar face mare valva in mass-media

tre sa gaseasca calea sa ajunga sub piramida dar inca nu au gasit nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tre sa gaseasca calea sa ajunga sub piramida dar inca nu au gasit nimic.

asta pentru ca este un mit ca multe altele de genul asta.

Dar in ce an a scris el despre nava asta?Si cum o descria?

 

eu sunt destul de usor influientabil dar in astfel de cazuri contraargumentele au fost mai convingatoare decat argumentele.

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in revista Terra despre fenomenul OZN... Cercetatorii incearca sa gaseasca dovezi cum ca respectivele aparitii sunt fenomene ale naturii sau diverse reactii care se reflecta la noi in diverse moduri. Problema este ca nu au gasit explicatii pt toate... Si in Marea Britanie s-au publicat cateva din dosarele secrete care au leg cu acest lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit in revista Terra despre fenomenul OZN... Cercetatorii incearca sa gaseasca dovezi cum ca respectivele aparitii sunt fenomene ale naturii sau diverse reactii care se reflecta la noi in diverse moduri. Problema este ca nu au gasit explicatii pt toate... Si in Marea Britanie s-au publicat cateva din dosarele secrete care au leg cu acest lucru.

Exact...nimeni nu are nici o dovada clara sunt numai speculatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta pentru ca este un mit ca multe altele de genul asta.

Dar in ce an a scris el despre nava asta?Si cum o descria?

 

eu sunt destul de usor influientabil dar in astfel de cazuri contraargumentele au fost mai convingatoare decat argumentele.

 

cauta pe forum ca am postat eu si poti sa faci download

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun...dar am o nelamurire.OZN-urile evolueaza odata cu tehnologia de pe Pamant?Adica pana acum 100 de ani oamenii nu vedeau farfurii zburatoare si nici nave mame sau mai stiu eu ce inventii.

De ce arheologii nu au gasit pana acum desene sau dovezi de orice fel care sa arate ca aceste obiecte au fost vazute si de egipteni,romani etc.?

Poanta este ca de fapt s-au gasit astfel de dovezi. Sint o groaza de legende vechi care pot fi interpretate ca fiind observatii de ozn-uri sau fenomene stranii. In anumite medii se vehiculeaza ideea ca mai tot timpul, din vremuri antice si pina azi se pare ca ar fi existat cunoscatori ai adevarului dar care din rationamente de genul " si tu sigur ai ascunde asta" " asa e cel mai bine pentru omenire" sau " adevarul ar creea haos economic si ar destrama cultele" isi motiveaa tainuirea cunostintelor lor. Unii autori considera ca autoritatile inalte precum si anuite forme secrete de organizare suprastatala dar si anumite cercuri foarte elevate de oameni de stiinta CUNOSC adevarul si din anume ratiuni bine intemeiate pastreaza secretul OZN-urilor alaturi de alte secrete care ar putea schimba ( in bine? in rau? ...) viitorul sau chiar prezentul omenirii. Asta nu inseamna ca neaparat este vorba de extraterestri desi varianta nu este exclusa, cum nu este exclusa nici varianta ca cel putin o mare parte din OZN-uri sa fie produse pe pamint, fiind tehnologie militara de virf. Asta din urma ar explica si reactia autoritatilor si prezenta " MIB" la locurile unde au fost observate obiecte ciudate. Acest tip de aparitii ( OZN urmat de aparitia MIB) la americani sint atit de populare (fie din cauza ca au fost observate fie din motive de "folclor") incit acest tip de intilnire apare pina si in unele desene animate!!! De unde nu-i foc fum nu iese...

 

Exact...nimeni nu are nici o dovada clara sunt numai speculatii

Ideea este ca nici programele ca Discovery nu arata decit fetele celor intervievati si citeva secvente needificatoare. Bineinteles cu o coloana sonora adecvata...

 

Exact...nimeni nu are nici o dovada clara sunt numai speculatii

poti arunca o privire aici:

 

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DG

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, prea multa fictiune! reveniti cu capul pe pamant! de ce numai "anumiti" oameni vad asa ceva? zicea cineva de ceva tablite si minuni?(parca si moise a avut asa ceva)

 

sub piramida un ozn ingropat? asa si care e scopul? o sa iasa vreodata ozn-ul ala la suprafata si o sa duca piramida spre alte lumi? despre lucrurile care nu se cunosc, incepe sa se fabuleze, uneori in stil grosolan!!!

 

oameni de stiinta CUNOSC adevarul si din anume ratiuni bine intemeiate pastreaza secretul OZN-urilor alaturi de alte secrete care ar putea schimba ( in bine? in rau? ...) viitorul sau chiar prezentul omenirii. - ca sa deviez putin de la subiect chiar as fi curios ce zice lumea despre einstein cu energia nucleara, si mai ales daca se cunoaste ce a zis cand a vazut ce prapad face o bomba! o sa vina multi, ca da e buna, ca energie si bla-bla. insa de faptul ca exista atata arsenal nuclear incat sa facem varza jumatate sistemul solar, si ca stam cu frica ca vreun tembel sa nu apese vreun buton din greseala si nu zice nimeni nimic....

 

cat despre poze....pai parca si monstrul din loch ness a fost fotografiat! oameni buni exista programe de grafica atat de performante incat nu mai distingi realitatea de imaginatie!

 

in incheiere, nu mai luati de bun tot ce fabuleaza unii(ca au vazut, ca au fost furati, ca au facut sex cu alienii, ca au dosare, poze, filme, autopsii, etc). daca ceva de genul acesta exista fiti siguri ca cineva are grija sa nu existe nici o "scurgere de informatii". sau credeti ca in domeniul asta se lucreaza ca in firma, nu-ti convine pleci? va garantez eu ca nu!!!

 

ma inclin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact...nimeni nu are nici o dovada clara sunt numai speculatii

Ca nu are nimeni o dovada clara- de acord. Sunt numai speculatii...cred ca ar trebui sa privim mai in detaliu...

arunca o privire aici:

 

http://www.rufon.org/img/ozn-07.05.2004-bu...l%3Dro%26sa%3DG

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×