Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

OZN

Postări Recomandate

Numai ca cei care marturisesc cate ceva,de cele mai multe ori sunt catalogati intr-un anume fel.

Da, sint si catalogati intr-unanumit fel dar printre ei se afla si oameni integri, oameni echilibrati, normali...Problema este ca cel putin eu nu m-as grabi sa ma laud ca am vazut un OZN, de teama sa nu-mi pierd credibilitatea. Iar altii care chiar au vazut ceva sint sigur ca in mare parte procedeaza la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, sint si catalogati intr-unanumit fel dar printre ei se afla si oameni integri, oameni echilibrati, normali...Problema este ca cel putin eu nu m-as grabi sa ma laud ca am vazut un OZN, de teama sa nu-mi pierd credibilitatea. Iar altii care chiar au vazut ceva sint sigur ca in mare parte procedeaza la fel.

 

Nu cred ca un om integru ar considera o lauda faptul ca a fost martorul unui astfel de eveniment.

Si daca nimeni nu spune...atunci ce rost mai au toate dezbaterile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu neaparat, puteau fi si luminile de la o masina proiectate pe un nor. Eu nu am vazut fenomenul descris de tine, iar descrierea nu este foarte precisa. Am vazut insa asemenea lumini intr-adevar atat la discoteci (uneori la cativa kilometri distanta) cat si in cazul proiectarii unor faruri pe nori.

vreausa te intreb daca pot fi proiectete lumini (nuaptea )pe un cer fara nori...??????

 

Da, sint si catalogati intr-unanumit fel dar printre ei se afla si oameni integri, oameni echilibrati, normali...Problema este ca cel putin eu nu m-as grabi sa ma laud ca am vazut un OZN, de teama sa nu-mi pierd credibilitatea. Iar altii care chiar au vazut ceva sint sigur ca in mare parte procedeaza la fel.

politica strutului....este foarte potrivita acestui subiect......asa caaaaaaaaaaaaa??!........de C N. Turcu...ai citit ceva?cazuri,rominesti....!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am uitat sa precizez ca cerul era plin de stele si nu era nici o urma de nor. Era 11 noaptea si nu trecea nici o masina... in zona nu sunt discoteci cu proiectoare de lumina. Si lumina aceea nu a aparut undeva la orizont ci sus pe cer!

Alte idei? :P

Idei care să ducă la noi precizări de care iniţial "ai uitat"? :spiteful: Nein, danke! :P

 

Dacă vrei să ai credibilitate, trebuie să poţi preciza măcar data exactă, ca să putem descoperi măcar dacă era sau nu lună

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreausa te intreb daca pot fi proiectete lumini (nuaptea )pe un cer fara nori...??????

 

Pot sa fie gunoaie cosmice (panouri ftv dezafectate, ori vele cosmice dezafectate), plutind in deriva, iar la un moment dat pot sa reflecte lumina solara direct spre observator pt., cateva momente, o lumina puternica !

 

Pot sa fie avioane si nave cosmice secrete experimentale !!! (cum cred ca a fost si in cazul OZN belgian din 1989) ! :flowers:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-au descoperit in piramide scrijelite in perete semne care dateaza de pe vremea egiptenilor,desene cu ozn-uri si desene ale unor nave cara aratau exact ca un elicopter.iar in picturi erau desenati humanoizi cu forma capului alungita si corpul fara nici o excrescenta,cum ar fi sini sau organe genitale.si sincera sa fiu nu pot s acred ca atunci aveau ei posibilitatea si conditile sa rdice astfel de piramide si cu o precizie matematica si geometrica atit de bine si cosmic gindita.este un mister aceasta era.de curind am inceput sa fac cercetari mai amanuntite,deoarece sunt domicliata in cluj si in curind voi locui in cimpenesti,la periferie,me teama sa nu vad ceva si sa nu pot gasi o explicatie coerenta sau macar sa pot dovedi.am presimtirea ca evenimentele astea cu extraterestrii si ozn-uri incep sa fie din ce in ce mai des intilnite si mai usor vizibile insa oamenii refuza sa creada!ori sunt mult prea sceptici ori sunt pur si simplu idioti... :P

post-126180-1197856539_thumb.jpg

post-126180-1197856632_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, o idiotenie ar fi de exemplu sa crezi ca egiptenii au desenat in templul de la Abydos (! deci nu pe piramide) submarine, elicoptere, ozn-uri si altele. Ai verificat macar sa vezi in ce context apar "desenele" alea? Ce scrie textul de langa ele, pomeneste ceva despre tehnologie avansata sau extraterestrii? :P Nope... de fapt sunt doua inscriptii suprapuse, desenele care au rezultat acolo sunt formate din doua straturi de "tencuiala", dupa ce cel de deasupra s-a cojit si a dezvelit o parte din stratul de dedesubt.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-au descoperit in piramide scrijelite in perete semne care dateaza de pe vremea egiptenilor,desene cu ozn-uri si desene ale unor nave cara aratau exact ca un elicopter.iar in picturi erau desenati humanoizi cu forma capului alungita si corpul fara nici o excrescenta,cum ar fi sini sau organe genitale.si sincera sa fiu nu pot s acred ca atunci aveau ei posibilitatea si conditile sa rdice astfel de piramide si cu o precizie matematica si geometrica atit de bine si cosmic gindita.este un mister aceasta era.de curind am inceput sa fac cercetari mai amanuntite,deoarece sunt domicliata in cluj si in curind voi locui in cimpenesti,la periferie,me teama sa nu vad ceva si sa nu pot gasi o explicatie coerenta sau macar sa pot dovedi.am presimtirea ca evenimentele astea cu extraterestrii si ozn-uri incep sa fie din ce in ce mai des intilnite si mai usor vizibile insa oamenii refuza sa creada!ori sunt mult prea sceptici ori sunt pur si simplu idioti... :P

Omuletii aceia cu "in picturi erau desenati humanoizi cu forma capului alungita si corpul fara nici o excrescenta,cum ar fi sini sau organe genitale", nu te-ai gandit ca ar putea fi egipteni - arta picturala egipteana era schematica, ea se baza mai mult pe simbolistica reprezentarii nu pe detaliile anatomice, cat despre capul alungit "aia reprezenta coroana Egiptului".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai..imagini cu ozn sau ma rog...care ar putea fi interpretate ca ozn au existat in toate epocile - antichitarte, evul mediu, etc. da lumea de obicei prefera sa ignore lucrurile pentru care nu are nici o explicatie, in primul rand pt ca ne este teama de necunoscut, in al doilea rand, pt ca e cel mai simplu... asa a fost in acele vremuri sumbre ... asa e si acum...greu se mai schimba mentalitatile! :kiss: :cheer: :o: :kiss:

 

 

imagine 1-2 pictura Carlo Crivelli, "Bunavestire" National London Gallery

3-4 - manastirea Visoki Decani, Kosovo

 

scuze, pozele au fost afisate in ordine inversa. deci, primele 2 sunt din Cosovo :x:

post-113843-1197924422_thumb.jpg

post-113843-1197924453_thumb.jpg

post-113843-1197924662_thumb.jpg

post-113843-1197924704_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa mai..imagini cu ozn sau ma rog...care ar putea fi interpretate ca ozn au existat in toate epocile - antichitarte, evul mediu, etc. da lumea de obicei prefera sa ignore lucrurile pentru care nu are nici o explicatie, in primul rand pt ca ne este teama de necunoscut, in al doilea rand, pt ca e cel mai simplu... asa a fost in acele vremuri sumbre ... asa e si acum...greu se mai schimba mentalitatile! :kiss: :cheer: :o: :kiss:

 

 

imagine 1-2 pictura Carlo Crivelli, "Bunavestire" National London Gallery

3-4 - manastirea Visoki Decani, Kosovo

 

scuze, pozele au fost afisate in ordine inversa. deci, primele 2 sunt din Cosovo :x:

Nu se vad pozele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×