Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

OZN

Postări Recomandate

daca oamenii au vazut OZN-uri...te pui cu ei?

 

 

Nici eu si nici Ana nu am afirmat ca am vazut OZN-uri,am vazut,, ceva" care poate fi orice.

Daca ai vreo explicatie ,te rog,spune-o.

De glume de prost gust e plin forumul. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu si nici Ana nu am afirmat ca am vazut OZN-uri,am vazut,, ceva" care poate fi orice.

Daca ai vreo explicatie ,te rog,spune-o.

De glume de prost gust e plin forumul. :cry:

 

Bv! :beee: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

opa...alianta! :lol2:

-mai mie imi vine greu sa cred ca in univers mai exista o forma de viata inteligenta pentru ca pentru asta este nevoie ca multe conditii sa se indeplieasca!(asta este una)

-dar daca totusi sa zicem ca ar exista aceasta ar trebui sa fie suficient de evoluata astfel incat sa poata ajunge pe Pamant intr-o perioada relativ scurta de timp!(asta este a II-a)

-si daca ar reusi sa ajunga pana la noi cu o viteza supersonica si cu o tehnologie futurista dece nu ar incerca sa ia contact cu noi?

aa si plus ca este posibil sa nu se poata depasi viteza luminii.Conform unui nenea destept.

 

 

Ps

Acum 3-4 luni m-am dus la tara sa imi testez noul meu aeromodel.Sa vezi ce se mai panicase vecina... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
opa...alianta! :lol2:

-mai mie imi vine greu sa cred ca in univers mai exista o forma de viata inteligenta pentru ca pentru asta este nevoie ca multe conditii sa se indeplieasca!(asta este una)

-dar daca totusi sa zicem ca ar exista aceasta ar trebui sa fie suficient de evoluata astfel incat sa poata ajunge pe Pamant intr-o perioada relativ scurta de timp!(asta este a II-a)

-si daca ar reusi sa ajunga pana la noi cu o viteza supersonica si cu o tehnologie futurista dece nu ar incerca sa ia contact cu noi?

aa si plus ca este posibil sa nu se poata depasi viteza luminii.Conform unui nenea destept.

Ps

Acum 3-4 luni m-am dus la tara sa imi testez noul meu aeromodel.Sa vezi ce se mai panicase vecina... :D

 

 

Bun rationament dar...pueril.

Oare crezi ca Pamantul este centrul Universului,asta ar insemna o limitare a Celui fara limite.

Esti sigur ca nu exista civilizatii cu un nivel de cunoastere mult superioara chiar si celor mai hazardate presupuneri umane?

Tot conform unui ,,nene destept" ,Pamantul era considerat turtit ca o farfurie;...si mai era un ,,nene destept" care se intreba cum de nu cad oamenii din emisfera sudica daca Pamantul este rotund.Noroc ca s-a gandit Creatorul sa-l trimita pe nenea Newton care sa ne mai lumineze un pic cu legea atractiei gravitationale.Mai studiaza putin,poate iti va veni mai usor sa crezi ce nu poti crede acum...pentru inceput ,,Amintiri despre viitor"-Erich von Daniken.

 

P.S.

Nici nu stiu de ce ma obosesc sa-ti raspund,dar...mai stii ,poate vei gasi idei pentru noile tale aeromodele ca sa nu mai panichezi vecinii :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok...fiecare geniu a spus unele aberatii la timpul lui dar cat timp nu am demonstrat contrariul...

 

iar faza cu aeromodelul era doar un exemplu.

 

nush de ce am impresia ca pui cam mult suflet in discutia asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok...fiecare geniu a spus unele aberatii la timpul lui dar cat timp nu am demonstrat contrariul...

 

iar faza cu aeromodelul era doar un exemplu.

 

nush de ce am impresia ca pui cam mult suflet in discutia asta!

 

nu pun suflet,pun ...ratiune :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
opa...alianta! :crazy:-mai mie imi vine greu sa cred ca in univers mai exista o forma de viata inteligenta pentru ca pentru asta este nevoie ca multe conditii sa se indeplieasca!(asta este una)-dar daca totusi sa zicem ca ar exista aceasta ar trebui sa fie suficient de evoluata astfel incat sa poata ajunge pe Pamant intr-o perioada relativ scurta de timp!(asta este a II-a)-si daca ar reusi sa ajunga pana la noi cu o viteza supersonica si cu o tehnologie futurista dece nu ar incerca sa ia contact cu noi?aa si plus ca este posibil sa nu se poata depasi viteza luminii.Conform unui nenea destept.PsAcum 3-4 luni m-am dus la tara sa imi testez noul meu aeromodel.Sa vezi ce se mai panicase vecina... :crazy:
S-ar putea sa ai dreptate. In acest caz fenomenul vietii nu este altceva decit un accident izolat si fara nici o importanta raportat la ceea ce este Universul. Totusi mi se pare destul de incomod- sa te crezi unic, mai complex decit tot ce exista- trebuie sa fii tare fudul sa crezi asa ceva. NU este obligatoriu ca toate formele inteligente sa fie suprapuse pe tiparul format in gindirea noastra. Probabil ca exista forme inteligente care nu au la baza carbonul. Dar in acelasi timp sa nu uitam ca carbonul este omniprezent in univers. Iar ceea ce ne pare noua futurist poate altora sa para un ceaun vechi cu o lingura de lemn. Viteza luminii este o bariera dar poate fi si un portal. Inca nu se stie ce se intimpla la depasirea acestei limite cind conform unor calcule masa ar deveni infinita, sau poate de fapt sintem la limita unei noi fizici, a unei noi matematici. Si totusi mi-ar parea mult mai neobisnuit, socant chiar sa fim noi atit de norocosi...sa fim noi singurele entitati vii si inteligente din Univers...In fine, nu vreau sa sustin ca OZN-urile provin musai din alte galaxii, dar mi se pare absurd sa fim doar noi si gindurile noastre otravite. Pe mine unul ma ajuta sa stiu ca in mod sigur exista lumi fascinante si indepartate, ca noi vedem doar un atom din ceea ce inseamna viata in cosmos. Poate lumi de care ne despart abisuri de nepatruns, dar ele sint totusi acolo.
Ce sa zic Victor Apostu despre asta?...In primul rand cred esti excitat mental intr-o forma absconsa...ai uitat sa zici de unde/ sa vedem si noi portalul de telefonie mobila care cred ca numai de ozen-uri nu ii arde.In al doilea rand am avut o experienta de gradul III, eram paralizat in pat si ei ma pipaiau si ma chemau spre fereastra.Ei erau inalte si blonde, nu cenusii, si la fereastra era mai racoare.Okay, gata cu misto-ul...eu nu sunt sceptic...dar mai citeste si tu carti sau du-te pe net...O carte buna...daca o gasesti: "Luntrea Sublima"
Nu am spus de unde-trebuie sa ma plateasca bine sa le fac reclama. Nu te grabi sa raspunzi pina nu citesti mai mult din forum. Iti doresc cit mai multe " intilniri de gradu' 3" sau chiar si de grade combinate din 2 cifre. Blondele vor aprecia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PT Florin Symy : tot ce pot sa-ti zic este ca probabilitatea pe care o invoci tu acolo te contrazice, numerosi oameni de stiinta au calculat probabilitatea ca ar mai fi viata inteligenta in univers.

 

Dar vreau sa va pun alta problema in atentie, noi reprezenta o milisecunda in viata universului nostru, poate a aparut viata in univers cu mult inaintea noastra , poate s-au mutat intr-o alta dimensiune, sunt multe poate, cert e ca probabilitatea este FOAAARTE mare sa fie viata in univers pe langa noi ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok ...sunt de acord cu tine dar de la a exista vaiata undeva in univers si pana la a exista forme inteligente de viata care vin si ne studiaza fara a lua direct legatura cu noi...este drum foarte lung.

aa si tu spui ca noi reprezentam doar o milisecunda din viata universului.Am eu impresia sau posibilitatie de a se intersecta 2 forme de viata inteligenta sunt aproape de 0?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×