Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

OZN

Postări Recomandate

Nu se vad pozele.

 

 

:cheer: IERI SE VEDEAU..MAI INCERC ODATA :P AM MAI AUZIT PE ALTE TOPIC-URI CA TRE'SA DAI REFRECH DE MAI MULTE ORI.... :cheer:

post-113843-1197977022_thumb.jpg

post-113843-1197977062_thumb.jpg

post-113843-1197977093_thumb.jpg

post-113843-1197977124_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: IERI SE VEDEAU..MAI INCERC ODATA :P AM MAI AUZIT PE ALTE TOPIC-URI CA TRE'SA DAI REFRECH DE MAI MULTE ORI.... :P

:cheer:

doar nu vrei sa spui ca alea erau ozn-uri. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa mai..imagini cu ozn sau ma rog...care ar putea fi interpretate ca ozn au existat in toate epocile - antichitarte, evul mediu, etc. da lumea de obicei prefera sa ignore lucrurile pentru care nu are nici o explicatie, in primul rand pt ca ne este teama de necunoscut, in al doilea rand, pt ca e cel mai simplu... asa a fost in acele vremuri sumbre ... asa e si acum...greu se mai schimba mentalitatile! :P :cheer: :P :cheer:

 

 

imagine 1-2 pictura Carlo Crivelli, "Bunavestire" National London Gallery

3-4 - manastirea Visoki Decani, Kosovo

 

scuze, pozele au fost afisate in ordine inversa. deci, primele 2 sunt din Cosovo :P

explicatie: pozele 1-2 pogorarea Sfantului Duh, sau lumina divina; pozele 3-4 cei 2 luceferi (de zi si noapte). Ambele find legate de divinitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
explicatie: pozele 1-2 pogorarea Sfantului Duh, sau lumina divina; pozele 3-4 cei 2 luceferi (de zi si noapte). Ambele find legate de divinitate.

 

 

 

MOAAMMA :P LUCEFERI(luciferi:)))MOTORIZATI IN ALTARUL BISERICII :cheer: :cheer: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MOAAMMA :o: LUCEFERI(luciferi:)))MOTORIZATI IN ALTARUL BISERICII :cheer: :P :P

Te rog frumos sa imi arati care parte anume din acel tablou este motorul. :cheer: cu o sageata rosie. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog frumos sa imi arati care parte anume din acel tablou este motorul. :cheer: cu o sageata rosie. :cheer:

Pe vremea aceea nu se inventase motorul, era cu "pedale".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog frumos sa imi arati care parte anume din acel tablou este motorul. :cheer: cu o sageata rosie. :P

 

 

oooo...Enki! ce onoare!...incepusem sa cred ca ai devenit imuna la provocari! din fericire, am gresit.. :cheer:

te-as ruga si eu frumos sa imi arati care anume parte din ACEST tablou este motorul :P cu o sageata rosie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj al Forumului

Ne pare rau, dar a intervenit o eroare. Daca nu sunteti sigur cum sa utilizati o functie, sau nu stiti de ce ati primit acest mesaj de eroare, incercati sa cautati mai multe informatii in fisierele de ajutor.

 

Eroarea aparuta a fost:

Ne pare rau, dar lipsesc cateva fisiere cerute, daca intentionati sa vizualizati o tema, este posibil ca aceasta sa fi fost mutata sau stearsa. Va rugam sa va intoarceti si sa incercati din nou.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×