Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Mesaje din lumea de dincolo...

Postări Recomandate

Daca exista persoane cu reale capacitati PSI,carora totul le este accesibil...informational,vorbind...cum se face ca inca nu stim unde a fost,unde este si ce s-a intimplat cu Atlantida? :jester:

Ca asta ar fi o informatie verificabila... :jester:

Care-i drumul parcurs de suflet,ce se intimpla dupa moarte? :jester: Exista karma ori,"dupa moarte,nu mai e nimic...decit intuneric",cum ne spune biblia? :jester:

Doar un exemplu ;) ...ca intrebari,avem...cu sacul! :jester:

Dar cit timp nu stim rasunsul la probleme elementare,existentiale... mediumii,merita si ei ...o ciorba de fasole,acolo...ca sunt buni la alba-neagra! Ghicitori de bilci...

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Acum aproape un an cea mai buna prietena a mea a murit in urma unei suferinte ingrozitoare. Am fost alaturi de ea, am ras, am plans, am tinut-o de mana cand si-a dat ultima suflare. Am suferit ingrozitor tot timpul cat s-a chinuit, iar dupa aceea si mai mult, dar macar puteam sa plang, sa urlu..Dupa ce am inmormantat-o, a doua zi dupa o noapte nedormita, reusesc sa adorm spre dimineata. Am vazut-o in visul meu vesela si fericita cum era inainte, m-a luat de mana si am inceput sa alergam impreuna pe un camp cu cea mai verde iarba, si multe, multe flori. In locul ala nu era decat liniste si pace. Si fericire, multa fericire...Asta a fost doar inceputul. Stiti ca se spune ca timp de 40 de zile sufletul rataceste pe pamant..Ea a ratacit impreuna cu mine in fiecare noapte. Inainte cu cateva zile de implinirea acestor 40 de zile ne-am intors acasa, in orasul nostru. Ne tineam de mana si ne plimbam. Stiu sigur ca mai era cineva cu noi, un spirit, o entitate, era ceva ce nu vedeam, dar stiam ca e acolo, in stanga ei. La un moment dat ajungem in dreptul unui tunel transparent. Ea intra in tunel, eu vreau sa o urmez, insa nu ma lasa. Imi face semn ca eu nu am voie sa intru acolo. Imi spun ca nu e nici o problema, voi merge de-a lungul tunelului si la capat ne vom reintalni. Incerc sa merg paralel cu tunelul, insa in fata mea sunt multe mese goale. La o masa sta un barbat care ma priveste si care imi face acelasi semn ca si ea: "nu ai voie!". Nu il ascult si merg practic pe mese. In timp ce alergam, ma uitam cu disperare in tunel, iar ea imi facea semn in continuare sa ma opresc. Nu ascult si alerg in continuare. Cobor de pe masa si observ ca mai sunt doar cativa metri pana la capatul tunelului si drumul e liber. Insa in fata mea apare un caine care nu latra, nu maraie, dar ma priveste cu insistenta. Am stiut ca trebuie sa ma opresc. Si m-am oprit. Am vazut-o indepartandu-se..Alaturi de ea era acea entitate, pe care acum o vedeam ca pe un fum, tinand-o de mana. M-am trezit si am inteles ca s-a terminat. S-a terminat calatoria ei aici pe pamant. I-am fost recunoscatoare ca m-a lasat sa ii fiu alaturi in ultima ei calatorie. Ca m-a lasat sa vad o parte din ce e dincolo..Inainte de ea nu credeam ca mai exista ceva dupa Moarte. Imi era frica de Moarte! Acum nu imi mai este. Acum stiu ca drumul nostru nu se termina aici. Stiu si o afirm cu tarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca a fost doar subconstientul tau, care nu vroia sa moara?

ar fi bine sa fie asa, atunci chiar nu am avea de ce sa ne fie teama

dar unde ne ducem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: Bineinteles k dupa ce murim ,undeva tot o sa cadem,nu stim unde ,dar undeva tot mergem.Daca totul s-ar termina cand murim,atunci ce rost ar mai avea viata(pe pamant)? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact... si care este rostul nostru?

 

Tot ce facem in viata asta,lucruri bune,greseli,minciuni,inselaciuni,daruri.etc.toate acestea se aduna,iar la sfarshit,in functzie de aceste lucruri vom merge in rai ,sau in iad. 8) Este ca o ''balanta''pe o parte sunt lucrurile bune care le-ai facut in viata,iar pe cealalta raul pe care l-ai facut. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca a fost doar subconstientul tau, care nu vroia sa moara?

ar fi bine sa fie asa, atunci chiar nu am avea de ce sa ne fie teama

dar unde ne ducem?

te duci unde te duce sinceritatea inimii tale :blink:

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Flea... :blink: stii tu cite vise dintr'astea...si nu numai,are oricare dintre noi?

N-as mai termina cu povestitul... :cry:

Si totusi... :doh: nu s-a intors nimeni.

Mesaje e firesc sa receptam fiindca,energia,circula;se recicleaza.Si mai scapa...cite o informatie;mai preluam cite un..."virus". :stars:

Se stie ca energia din afara spatiu-timpului,persista,ramine... si dupa ce ADN-ul (persoana) a "plecat".Deci,e informata. Asa se explica si fantomele,informatiile mediumice,visele...

Mai mult:ubirea este un electrolit ce asigura un bun chanelling.

Asa se explica si durerea in piciorul... fantoma. :good: Pentru ca ADN-ul nostru distribuie si preia info... din retea (akasha) ca un pc.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

Acum aproape un an cea mai buna prietena a mea a murit in urma unei suferinte ingrozitoare. Am fost alaturi de ea, am ras, am plans, am tinut-o de mana cand si-a dat ultima suflare. Am suferit ingrozitor tot timpul cat s-a chinuit, iar dupa aceea si mai mult, dar macar puteam sa plang, sa urlu..Dupa ce am inmormantat-o, a doua zi dupa o noapte nedormita, reusesc sa adorm spre dimineata. Am vazut-o in visul meu vesela si fericita cum era inainte, m-a luat de mana si am inceput sa alergam impreuna pe un camp cu cea mai verde iarba, si multe, multe flori. In locul ala nu era decat liniste si pace. Si fericire, multa fericire...Asta a fost doar inceputul. Stiti ca se spune ca timp de 40 de zile sufletul rataceste pe pamant..Ea a ratacit impreuna cu mine in fiecare noapte. Inainte cu cateva zile de implinirea acestor 40 de zile ne-am intors acasa, in orasul nostru. Ne tineam de mana si ne plimbam. Stiu sigur ca mai era cineva cu noi, un spirit, o entitate, era ceva ce nu vedeam, dar stiam ca e acolo, in stanga ei. La un moment dat ajungem in dreptul unui tunel transparent. Ea intra in tunel, eu vreau sa o urmez, insa nu ma lasa. Imi face semn ca eu nu am voie sa intru acolo. Imi spun ca nu e nici o problema, voi merge de-a lungul tunelului si la capat ne vom reintalni. Incerc sa merg paralel cu tunelul, insa in fata mea sunt multe mese goale. La o masa sta un barbat care ma priveste si care imi face acelasi semn ca si ea: "nu ai voie!". Nu il ascult si merg practic pe mese. In timp ce alergam, ma uitam cu disperare in tunel, iar ea imi facea semn in continuare sa ma opresc. Nu ascult si alerg in continuare. Cobor de pe masa si observ ca mai sunt doar cativa metri pana la capatul tunelului si drumul e liber. Insa in fata mea apare un caine care nu latra, nu maraie, dar ma priveste cu insistenta. Am stiut ca trebuie sa ma opresc. Si m-am oprit. Am vazut-o indepartandu-se..Alaturi de ea era acea entitate, pe care acum o vedeam ca pe un fum, tinand-o de mana. M-am trezit si am inteles ca s-a terminat. S-a terminat calatoria ei aici pe pamant. I-am fost recunoscatoare ca m-a lasat sa ii fiu alaturi in ultima ei calatorie. Ca m-a lasat sa vad o parte din ce e dincolo..Inainte de ea nu credeam ca mai exista ceva dupa Moarte. Imi era frica de Moarte! Acum nu imi mai este. Acum stiu ca drumul nostru nu se termina aici. Stiu si o afirm cu tarie.

 

Cu siguranta visul tau a insemnat ceva>.Sufletu tau a facut o calatorie impreuna cu spiritul prietenei tale.Entitatea aceea pe care u nu o puteai vedea,era ghidul ei,aratandu-i in aceste 40 de zile realitatea lumii fizice si totodata plecand spre drumul catre lumea de dincolo.Tuunelul pe care u l-ai vazut,face legatura cu unu din tunelele catre Astral,unde i se decidea sentinta.Pt faptul ca u ai vazut acel caine care nu scotea niciun zgomot,inseamna ca ai fost intr-un prim "etaj" al Astralului,si anume cel al animalelor (pt ca si ele isi au locul in lumea de dincolo,chiar daca multi nu recun asta).Trebuie sa mai mentionez ca spiritele nu pot vb cu gura deschisa,ci prin intermediul gandului si privirilor.Din cauza aceasta u nu l-ai auzit maraind s.m.d.p.Bucurate pt aceasta traire pe care ti-a facut-o prietena ta.Putini oameni pot calatorii dincolo de aceasta lume :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact... si care este rostul nostru?

 

S-ar putea spune ca evolutia, experimentarea. Altii jocul pur si simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×