Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Mesaje din lumea de dincolo...

Postări Recomandate

Se zice ca de fapt , omul nu moare, ci isi lasa haina de trup si isi continua existenta dincolo... TRupul e o haina de care ne vom dezbraca toti.

Inca mai exista persoane care pretind ca vorbesc cu mortii, ....cei care au fost sa vorbeasca cu rudele disparute au venit convinsi ca au vorbit cu ei prin intermediul acestor persoane. :suicide: Asa o fi?????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://laurentiudumitru.ro/blog/2007/03/22...e-doi-embrioni/

 

Discutie intre doi embrioni

 

-autor necunoscut-

 

- Si tu crezi in viata de dupa nastere?

- Desigur. Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva. Probabil ca ne aflam aici tocmai pentru a ne pregati pentru ceea ce urmeaza.

- Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si, de altfel, cum ar putea sa arate?

- Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici. Poate ca vom umbla pe propriile picioare si vom manca cu propria gura.

- Ce tampenie! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananci cu gura, chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical. Insa ia sa iti spun eu ceva: putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja acum e prea scurt cordonul ombilical.

- Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa,probabil, ceva mai altfel decat ne-am obisnuit aici.

- Pai de acolo nu s-a intors nimeni. Odata cu nasterea, viata se termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o permanenta inghesuiala, in intuneric.

- Eu nu stiu exact, cum va fi, daca ne vom naste, dar desigur ca o vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi.

- Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie?

- Pai oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea. Fara ea, nu am fi deloc.

- Eu nu cred asta! Eu nu am vazut nicicand, nici un fel de mama, asa ca e evident ca nu exista.

- Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim cum mangaie lumea din jurul nostru. Stii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca mai exista persoane care pretind ca vorbesc cu mortii, ....cei care au fost sa vorbeasca cu rudele disparute au venit convinsi ca au vorbit cu ei prin intermediul acestor persoane. :suicide: Asa o fi?????????

Eu , personal, nu sunt de acord cu tulburarea linistii celor plecati din aceasta lume. Daca vor sa ne trimita semnale ne trimit si in lipsa unui medium, exact ca in exemplul acesta cu mama si copilul. Printre rudele mele am auzit o astfel de incercare, pe vremuri, la sat, dar cel care a solicitat "intrevederea" s-a speriat si a renuntat...in momentul cand usa s-a deshis singura, trantindu-se... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca intr-adevar exista persoane care vorbesc cu mortii, dar personal, sa admitem ca ar fi adevarat, nu as avea curajul sa apelez niciodata pentru un asa "serviciu."

Mi-am visat copilul la un an si patru luni, prima data dupa deces, si mi-a spus sa nu mai plang si sa nu-l mai strig pentru ca "din cauza ta nu am liniste AICI..." Mi-a mai spus ca "de AICI am fugit de doua ori pentru tine si nu mai pot fugi..." Cuvantul "AICI"apare si-n acele poezii pe care eu consider ca le-am primit, dictate, de la copil. Stiu ca in vis am vrut sa intreb ce inseamna pentru el "AICI" dar nu m-a lasat sa vorbesc, nici sa-l iau in brate cum as fi vrut.

Dupa acest vis, am inteles ca lacrimile noastre, durerea din suflet, vorbele indurerate, ajung la cei dragi noua si le fac rau. Mi-a spus "ca nu am liniste din cauza ta..." Nelinistea mea de pe pamant, eu o transmiteam copilului. Cum? Nu stiu... Dar el, copilul meu, stia tot, stia ca eu plangeam si-l strigam zilnic, si-l intrebam de ce, si-l intrebam ce nu i-am dat, de ce asa o pedeapsa si suparare pe sufletul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt profund miscat de tragedia pe care ai suferit-o, si eu am pierdut niste rude foarte apropiate iti inteleg durerea pe care si suferit-o. Cele doua poezi, sunt foarte frumoase parca sunt scrise de un inger...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am toata stima pentru Silverstar, dar in ultimele carti citite de mine, Parintele Cleopa, Parintele Paisie se remarca un aspect. Aceste viziuni nu sunt venite de la cine crezi tu. Sunt menite sa te insele. Asa ca nu e un pacat ca sunt persoane care nu cred asta. Probabil e pacat ca sunt persoane care cred asta.

 

 

:kisses:

 

 

Aceste viziuni sunt spuse de catre un Parinte. E adevarat ca nu este Parintele Cleopa, Parintele Paisie, dar este Parintele unui copil care nu vorbeste decat despre cel pe care l-a crescut, l-a mangaiat si acum il plange.

 

Cred din tot sufletul in lucrurile pe care le-a spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm nu stiu ce sa zic...eu am avut niste faze mai urate...nu conteaza nici nu vreau sa imi mai amintesc...inainte sa fac o prostie mare cu 1 zi inainte taicameo a visat pe mosul meu sa zic asa... si i-a spus sa aibe grija de mine... in fine... a 2a zi am facut o mare mare prostie...si ma si mir cum de am scapat...oricum eu ii multumesc la Dumnezeu si la Ingerului meu si nu numai... seara dupa ce afla parintii mei ce prostie am facut mi-a povestit taicameo ca la visat pe mosul meu spunandui sa aibe grija de mine...dar nu avea idee la ce sa referit si nu s-a gandit ca o sa fac ce am facut...dupa cateva zile mai tarziu...am visat un inger care era foarte suparat pe mine, tot ce imi amintesc... imi amintesc doar fata lui ... era foarte suparat asa parea...imi cer scuze poate nu o sa intelegeti mare lucru din asta...si acum imi curg lacrimile nu am idee dece...a trecut dar...dar ce sa zic viata are si momente bune si momente rele... eu cred 100% ca exista mesaje de dincolo...nu prea cred eu sa fie altii care vorbesc cu spirite ,etc dar chestii de genul da...

si totusi ma gandesc cum ii dupa moarte...eu tot ce am vazut a fost un loc ca un fel de camera patrata...foarte foarte alba cu 2 rauri ,unul alb si unul negru si deasupra o clepsidra...sau ca o clepsidra parea...auzeam in continuu un strigat era exact ca un vis ca si cand ai un vis...normal vroiam sa ma misc si nu puteam parca ma sufocam si nu aveam spatiu nu puteam sa fac nimic a fost urat rau de tot... si asta ma pune pe ganduri oare cum ii dupa ce mori...chiar ca intr-un vis...si totusi miramas nu prea cred...dar intr-un fel as crede...de atunci cateodata simt ca si cand cineva s-ar apropia de mine ...asa o energi...cand is singur am patit chestii de genul

Editat de catalin2k

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!As vrea sa va povestesc un vis straniu pe care l-am avut in noaptea de 18-19 nov anul acesta.Spre dimineata am visat-o pe bunica mea,aparea doar fata ei,parca era langa mine si mi-a spus cam asa:eu sunt urmatoarea care trebuie sa moara.Nu mai stiu exact cuvintele ei.La 7 m-am trezit,visul parca mi s-a sters din minte si am plecat la facultate(de la 8 la 10 aveam un curs).Cand m-am intors acasa,i-am vazut pe parintii mei care se pregateau sa urce in masina.Atunci am strigat la mama si am intrebat-o unde se duc.Ea mi-a spus ca a murit bunica mea,ca au gasit-o moarta in casa.Asta s-a intamplat luni dimineata.Cu o zi inainte,duninica, am fost cu fratele si cu parintii mei pe la ea.Mi s-a parut cam ciudat felul cum s-a purtat in acea zi cu noi,ne-a arata camera in care ulterior a fost tinuta pana sa o inmormantam,ne-a spus ca si-a facut curat,ca-si cumparase perdele,etc,s-a purtat diferit de alte dati,ca si cum ar fi simtit ca nu o sa ne mai vada.Ma gandesc ca acel vis a fost ca un fel de premonitie.Visul mi l-am amintit dupa ce mama mi-a zis ca bunica a murit.Nici acum nu-mi vine sa cred ca nu mai este bunica mea si ca nu o voi mai vedea niciodata.Dar,poate dupa moarte vom fii din nou impreuna,ca inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca uni viseaza cu bunici decedati iar altii foarte sensibili numiti medii iau legatura cu sufletele celor morti ...in cazurile cand intradevar asa este .... dovedeste mai ales un lucru:

Ca acei decedati in loc sa fie absorbiti in cer in Dumnezeire ...haladuiesc pe pamant .... nefiind primiti in Dumnezeire ptr ca si-au vandut sufletul lui Isus ...cel care recunoaste singur ca este stapanul cheilor iadului ...si ofera celui care il urmeaza ...o "viata vesnica " nu langa Dumnezeu ...ci in imparatia sa care este ...ati ghicit ..IADUL al carui stapan se lauda ca este!

 

iata citatul biblic:

 

Nu te teme! Eu s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×